Skocz do zawartości

FrSky Taranis dla F3F ?


bagdus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

może już gdzieś było ale chyba warto powtórzyć. Mike Shellim na swojej stronie rc-soar.com/openTX clinic udostępnia gotowe templatki dla openTx dla modeli F3f, F5j, F3j itd. Moim zdaniem programy oraz odpowiednie opisy są fenomenalne! Perfekcyjnie przemyślane dają nie tylko możliwość bardzo precyzyjnej kalibracji serw ale również dodatkowej kalibracji mixerów podczas lotu!!! 

Dla bardziej leniwych to fantastyczne ułatwienie, korzystają z nich nawet czołowi światowi zawodnicy. 

 

Pozdrawiam

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ogólnie szybowce typu 6serw + silnik + wszystkie potrzebne pod zawody mixy nie są już dla mnie problemem. Ostatnio ustawiłem i oblatałem respecta z płynną regulacją  snapa oraz różnicowości dostępnej w locie bez wchodzenia menu. W dużym skrócie opentx to straszne sadomaso. Często się mówi każdemu kto chce to kupić że można ustawić wszystko... Myk polega na tym że to wszystko trzeba sobie wymyślić samemu a dopiero później to ustawić.. Dostajemy do rąk kompilator do programowania obiektowego a nie soft dla modelarza/latacza. Jak bym mógł cofnąć czas to drugi raz w to bagno bym nie wdepną. Mimo że już je obcykałem do tego poziomu że wszystko czego mi potrzeba potrafię ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze Ci powiem że podchodziłem do tego softu 4x i zanim doszedłem do etapu gdzie jestem teraz zmarnowałem na to minimum 100h. Może jestem nie kumaty albo mnie ktoś źle nakierował co i jak ustawiać i brnąłem w złą stronę od samego początku. Teraz zmiana jakiegoś mixu w jakiejś konkretnej fazie lotu to 20sec a nie 10 min ;) Podstawa to uzmysłowić sobie co ma być w zakładce input, mix i output. Skąd mix ma brać wejścia i co ma być wyjściem. Później już jest z górki

 

ps

 

Najlepsze/Najgorsze w opentx to to że do konkretnego rozwiązania prowadzi wiele dróg i każda może być dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O słowo "takich" się rozchodzi. Dla jednego to dziesiątki zależności funkcji logicznych aktywowanych telemetrią na dodatek w ściśle określonych sytuacjach a dla innego święty spokój i szybowiec z 6 serwami ustawiony w 20min.. Dla mnie ten soft ma jedną zaletę jest tani.. Za te pieniądze nikt nie zaoferuje więcej.

 

Taka ciekawostka raz wziąłem w rękę jeti dc16 i ustawiłem wszysko co chialem bez jakiejkolwiek instrukcji łącznie z telemetria wszystkimi miksami. W 40min

 

Open tx na pierwszy raz to jedynie :WTF :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W input musisz stworzyć pozycję która w source będzie miała manipulator którym chcesz dozować wartość hamulca np drążek gazu. nazwij sobie ja dla ułatwienia butt. Następnie w zakładce mix dodaj do każdego kanału w skrzydle mikser który będzie miał source ustawione na "butt" wartości ustaw na np klapy 100% a lotki -30% ważne żeby na lotkach ustawić przeciwne wartości niż na klapach.

Dodatkowo warto w zakładce input ustawić aby ten cały "butt" był aktywny tylko w jednej fazie lotu najlepiej ostatniej która można nazwać Landing

 

Nie wiem czy masz po polsku czy po angielsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.