Skocz do zawartości

Zmiana anten w radiu FlySky i6


Jarek1925
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam szybkie pytanie, czy wymiana anten w radiu FlySky i6 na takie jak na zdjęciu poniżej poprawi jakość lub zasięg sygnału? Teoretycznie w FPV wymienia się na koniczynki lub inne anteny i jakość obrazu jest lepsza. W Flysky są 2 mały anteny wewnątrz i zastanawiam się co by się stało gdyby podłączyć takie jak na zdjęciu. Zero lutowania lub innych zabiegów, po prostu ich wymiana, co o tym sądzicie?

post-20250-0-81114200-1573472583_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ta antena to 6dBi a taka wewnątrz to pewnie 2-3dBi więc powinno być lepiej . Zaszkodzić na pewno nie zaszkodzi.

Ale wiesz, że większy zysk anteny to nie znaczy, że masz większy zasięg za darmo?

Większy zysk oznacza, że antena promieniuje pod coraz węższym kątem. W przypadku dipoli (a tym są baciki), to większy zysk oznacza, że masz coraz bardziej spłaszczony dysk w jakim antena nadaje.

 

 

O ta wypowiedź wyżej już mi się podoba. :) bałem się czyc nie będzie przeciążone lub coś podobnego. A moda chcę zrobić dla jakości sygnału. W fpv latałem na bacikach. Jakość czasami do niczego. Poszły koniczynki i wszystko znikło. Od razu lepiej.

To też tak nie działa.

Zastosowanie koniczyn w miejsce bacików poprawia jakość obrazu ze względu na wyeliminowanie odbić (odbicie obraca kierunek polaryzacji kołowej i przez to nie są one odbierane przez odbiornik).

RC jest systemem cyfrowym, nie jest już tak czuły na odbicia, bo od tego jest suma kontrolna i odrzucanie błędnych pakietów.

 

Jedyna metoda zwiększenia zasięgu to antena kierunkowa, ale to wiąże się ze swoim zestawem problemów.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za odpowiedzi, najgorzej jak ktoś coś wie na ten temat, przejrzy ten wątek i nic się nie wypowie a od tego jest to forum :)

 

Ale wiesz, że większy zysk anteny to nie znaczy, że masz większy zasięg za darmo?

Większy zysk oznacza, że antena promieniuje pod coraz węższym kątem. W przypadku dipoli (a tym są baciki), to większy zysk oznacza, że masz coraz bardziej spłaszczony dysk w jakim antena nadaje.

Czyli jak rozumiem lecąc pod większym kątem (tzn na większej wysokości mając ustawione baciki oba pionowo) mogę mieć problemy z zasięgiem ale latając nisko mogę lecieć dalej? Mam nadzieję Patryk że zrozumiałeś o co mi chodziło

Co do zasięgu Robert nie mam problemów raczej a chodziło mi po prostu o możliwe poprawienie parametrów. Radia Dji Mavic mają dwa baciki ustawione równolegle do siebie, Myślałem że poprzez zastosowanie takich anten również Flysky zyska. Co do ułożenia anten w modelu również wiem jak to działa. Używam głównie odbiorników 2 antenowych więc zawsze daje je prostopadle do siebie w zależności jak mam zrobiony kadłub i na co mi pozwala. 

Widziałem Marek różne testy na YT ale nie było to nic konkretnego. Nie spodziewam się że za 13zł czy coś w tych okolicach nagle będę miał super radio ale zawsze może to coś pomoże.

Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi i jeśli jeszcze możecie coś dodać to śmiało. Chętnie dowiem się więcej w tej dziedzinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.