Skocz do zawartości

Jacht RC Joysway Orion 22 - problemy z olinowaniem


Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

 

jestem szczęśliwym posiadaczem jachtu rc Joysway Orion 22, niestety podczas ostatniego wodowania zerwała mi się linka, która odpowiada za sterowanie żaglami, wchodzi z tyłu jachtu do serwa na środku, problem w tym, iż nie wiem jak to poprowadzić, żeby działało ;) próbowałem zakładać żyłkę, grubszą nić, i kilka sposobów na poprowadzenie linki, niestety nie wiem jak ma być oryginalnie poprowadzona w środku jachtu. W instrukcji są tylko rozpiski na linki widoczne do masztu, brak jest rysunku poprowadzenia do serw. Wieczorkiem wrzucę zdjęcia jak to wygląda w środku, może ktoś będzie miał pomysł jak ten problem rozwiązać :)

 

z góry dzięki za podpowiedzi

 

 

 

 

orion-zaglowka-2-4ghz-zestaw_25458.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj 

Według mnie to kolejność jest następująca: ramię serwa, przepust gumowy na rufie, rolka zwrotna,kipa na lewej burcie , połączenie szota foka i grota plus gumka od naciągu , szot grota przez kipę grota, szot foka przez kipę foka ,gumka mocowana gdzieś na dziobie.

Na szoty -  plecionka wędkarska z włókien dyneema taka 0,20. Żyłka się nie nadaje.

Może być jeszcze wersja że ramię serwa ciągnie szoty poprzez rolkę wewnątrz kadłuba,sprawdź czy "coś" nie lata w kadłubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie czegoś mi tam brakowało, bo w środku jest rama, ramię serwa i uchwyt startowy do linki, więc próbowałem już zaczynać od uchwytu, przez ramię serwa, przez ramkę (w dwóch wariantach) i do tego przepustu z gumką, ale słabo ściąga maszty, tak około 1 cm. Sory za brak profesjonalnych nazw ;) Dziś popatrzę jeszcze wewnątrz, ale raczej nic w środku nie ma dodatkowo, może to kwestia innego przełożenia linki przez tą ramkę pomiędzy serwem a przepustem z gumką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, nie znam konkretnie tej konstrukcji, ale postaram się pomóc

- krok pierwszy - ustaw na nadajniku drążek (od serwa z dużym ramieniem) w pozycji środkowej

- przeprowadź szot (linkę najlepiej wędkarską plecionkę typu dyneema) tak jak żółte linie na zdjęciu

- ustaw bomy (dwie czerwone linie na szkicu) pod kątem około 45 stopni w stosunku do osi wzdłużnej kadłuba

teraz zarówno serwo od żagli jak i same żagle są ustawione w pozycji około środka, i teraz jeden koniec żółtej linki wiążesz do agrafki a drugi do ramienia, ważne żeby nie było luzu. 
jak już opanujesz to trymerem serwa ustawiasz dokładnie wychylenie żagli,
jak będziesz miał problemy to pisz, zrób zdjęcia, etc....

 

post-16971-0-43708500-1573733023_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeogromna płetwa sterowa. O połowę za duża.

tak jest oryginalnie i całkiem dobrze sprawuje się na wodzie ;)

Co do środka, nie ma żadnej rolki ani innych luźnych części, więc jak tylko brat rybak wróci z pracy, to wydębię od niego plecionkę i sprawdzę, na zwykłej żyłce nie zdaje egzaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.