Skocz do zawartości

Rwd-5 Szymon


SZYMONS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mam pytanie.

Za jakim silnikiem i baterią mogę się rozglądać?

Teraz będzie czarny piątek to może coś by po taniosci wpadło

Ile Kv? 2s? 3s? Mah?

Np. taki zestaw:

- silnik E-MAX CF2822 

- piasta samozaciskowa 3/M5

- śmigłem 9x5 GWS

- regulator 30A

- akumulator 3S 1800mAh

- serwa SG-90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozornie proste pytanie -obstawiam że nie masz doświadczenia w lataniu ? tu tak samo jak i przy budowaniu  -ilu modelarzy tyle zdań .

 

Podwozie będzie ?

lotki?

Zakupy w kraju ?

 

Ale bez względu na powyższe pytania ja zalecę pakiet 3s -jest większy wybór i będzie  bardziej przyszłościowy zestaw .

Pojemność 1300-1800mah mniejsze nie dadzą ci czasu na zabawę  a  większe dodadzą  wagi ...

 

Silnik -coś o małym KV 800-900kv -model nie będzie zbyt szybki  , będzie można zastosować propsaver który nie nadaje się do szybszych napędów a tobie może uratuje śmigło w razie "W"

Dodatkowa zaleta wolnych silników-mniejsze zapotrzebowanie na ampery ..

Przykład "po taniości"

 

Do tego śmigło 2 łopatowe 9x4 koniecznie w wersji SF (Slow Flyer).

Propsaver dokupisz jak dostaniesz silnik - brak informacji jaka jest średnica jego  osi .

Piastę kupisz jak nauczysz się latać , ona mocuje śmigło na sztywno.

 

Regulator klasyczny z Becem  -według opisu silnika wystarczy 20Amperowy ,można dać większy ale na pewno nie wolno dać mniejszego!

 Przykład regulatora

 

Nie kupuj regulatorów do heli lub dronów-nie mają odcięcia napędu przy spadku napięcia pakietu .

"Lotniczy" w zależności od ustawień odcina gwałtownie lub powoli napęd ale nadal zasila odbiornik i serwa .

 

A same serwa -analogowe i nie większe jak 9g (to taka wagowa "klasa" wielkości serw )

Serwa

 

Zestawienie na szybko i tylko w jednym sklepie -ale zawsze to tańsza wysyłka .

 

 

PS

będziesz jeszcze potrzebował zawiasy -zalecam poliestrowe  -takie w prostokątnych płatkach- łatwe we wklejaniu i pewniejsze jak np  wersja "bida" z taśmy klejącej

Przekazanie napędu z serw do sterów na ogonie kup 2szt Bowden

Wtyczki -do regulatora (i być może do ładowarki ) -kupisz takie jakie ci się trafią w pakiecie lipo .

A takie drobiazgi jak snapy i orczyki -tu się można obejść bez wersji kupnej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wtrącę swoje 3 grosze ... co do Serw co Sławek poleca te "carbonowe" to przestrzegam ... zamówiłem kiedyś 4 sztuki podjarany jak stodoła w czasie żniw bo to przeca karbon. Podniecenie trwało do czasu jak przyszły i je podłączyłem ... i tutaj niespodzianka ... momentalnie przestały działać ... tryba chyba te karbonowe posypały się .... jedne dwa plusy ich zakupy to takie że miałem 4 sztuki kabli z wtyczkami i 4 szablony do serw do odrysowania na materiale żeby wyciąć kształt serwa. 

Szczerzę mogę polecić te https://abc-rc.pl/product-pol-1227-Serwo-TowerPro-MG-90S-13g-1-8kg-cm-metalowe-zebatki.html dołożysz parę złotych a z pewnością pożyją dłużej a jak się RWD znudzi to przełożysz do kolejnej platformy. Oczywiście opisuje tu swoje wspomnienia z tym sprzętem tak, że Sławku mam nadzieję, że nie masz mi za złe ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko :)

Nie wybrałem ich specjalnie bo "carbonowe" a  tylko dla tego że najtańsze z dostępnych (z myślą o zakupach w jednym sklepie) a autor tematu chciał "po taniości"

Inna sprawa że też je miałem/mam i nic się nie dzieje .

Oczywiście oprócz czerni zębatek podejrzewam że tam nic więcej wspólnego z węglem niema .... więc traktuje je jak zwykłe .

Wersja "metal" jest jak najbardziej ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji  ...Szymon przejrzyj te filmy  - tu

W tym momencie najbardziej cie powinien zainteresować odcinek o prawidłowym doborze napędu ,pakietu,amperach,...itp

Nie wspomnieliśmy tu o ważnej sprawie -o wydajności pakietu bo napięcie i pojemność to nie wszystko ,film powinien wytłumaczyć niektóre tego aspekty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.