Skocz do zawartości

Prośba do elektroników


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje regulator napięcia do silnika szczotkowego od 0-12V Może być schemat prosty jakiś lub cos z zestawów zrób sam zasilacz mam impulsowy od xboxa 16A

Chcę zrobic posow elektryczny do tokarki.Silnik z wycieraczek z przekladnią kątową.

pomysł znakomity, wiem że masz TSA16....a czy nie lepiej zastosować wkrętarkę 220 V, masz regulację  obrotów, + lewe i prawe....lub jezeli koniecznie 12V to zasilacz od kolejki PIKO :)  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast BUZ 11 wstaw IRL 2203 albo 3803. Nie będzie potrzebny żaden radiator. Robiłem na nich regulatory modelarskie i były niezniszczalne nawet po zwarciu przewodów do silnika. Albo kup wkrętarkę bez akumulatora lub z zajechanym akumulatorem. Jest tam super regulator PWM do regulacji obrotów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tsa 16 ma  gitarę, nawrotnice i co jest  rzadkością w tak małych maszynach przekładnie Nortona. Co Ty tu  chcesz jeszcze usprawniać... ;)

wszystko prawda,  ale niezależny płynnie regulowany posuw jest super, a tego akurat nie ma. W częsci tokarek były nawet korbki do ręcznego posuwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce posow elektryczny z dwoch powodow.

1.strasznie halasuje gitara.

2.do toczenie i gwintwania niema wspolnych kół zmianowych,tzn nawet najmniejszy skok do gwintowania jest za duży do toczenia.

dokładnie tak jest a zmiana kół a szczególnie właściwe ustawienie  jest upierdliwe

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.