Skocz do zawartości

Szklarnia w Siechnicach


karambolis8
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tą szklarnię widać w nocy z wielu dziesiątków kilometrów. No może nie ją ale światło jakie promieniuje, szczególnie w dzień pochmurny.

Jak tam możesz spać? Ja wiem, że to jest ogrodzone na około i bezpośrednio nie świeci sąsiadom w oczy, ale jednak ilość światła tam jest przytłaczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Potwierdzam, u mnie widać z odległości zmierzonej ""googlometrem"- ponad 70 km. Czasem się dziwiłem, że nad tym Wrocławiem, to jakby sa dwie łuny- jedna intensywniejsza, a druga słabsza, ale obszerniejsza. No i jest odpowiedź: Pomidor! Świat jest jednak mały- skoro ze Śnieżnika widać Alpy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale może chodzi o to, że komuś przeszkadza taka właśnie ustawiczna zorza nad głową- skoro widać ją z daleka, to  pod tą świecącą chmurą też jest jasno. Niektórych pewnie drażni taka quasi-noc polarna. Ja tam w każdym razie nie chciałbym mieszkać blisko takiego emitora czegokolwiek- zapachu, hałasu, czy światła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy swoje "Siechnice" pod Trelleborgiem. Nie sa tak ogromne ( choc tez nie male )  , ale jak sie laduje w Kopenhadze lub Sturup to widac z daleka ..........

 

https://www.google.com/maps/place/Trelleborg,+Sverige/@55.365049,13.2181114,1679m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x4651651ba0ef9c7f:0x4559d16d41754fe4!8m2!3d55.3762427!4d13.1574232

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Patryk Sokol napisał:

Nie wiem jak z bliska, ale z Nysy to widać.

I to tak widać, że z teleskopem muszę do Czech jeździć, inaczej cała północna część nieba jest czerwona.☹️

 

To jest jedyny poważny argument jaki ostatnio usłyszałem w tym temacie. Poza tym najwięcej mają do powiedzenia ludzie, którzy w Siechnicach nie mieszkają, bo śród samych mieszkańców tematu w zasadzie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.