Skocz do zawartości

budowa cessna 182 1,86


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jest to moja pierwsza budowa modelu od podstaw  plany oczywiście z neta i niby wersja 182 ale same plany nie były podpisane więc pewności nie ma rozpiętość modelu  1.86 m .Ogólnie masakra była to wszystko ręcznie wyrzynarką włosową wyciąć zeszło dwa popołudnia a tak wygląda po 4 dniach pracy.

plany były pod wersje spalinową  ,zmieniłem wręgę nr 2 na 6 mm i oryginalnie tył modelu był demontowany zrezygnowałem z tego, wkleję jeszcze wzmocnienia aby usztywnić bo wydaje mi się ze sama wręga 6 mm to za mało ,na planie sa jeszcze połączone 4 pierwsze wręgi dwoma listwami 12x12  będące jednocześnie łożem silnika zostawić to czy usunąć ?

Na planie nie było rozmieszczenia serw jeśli wiecie gdzie w tych cessnach są usytuowane w kadłubie i jakiej wielkości proszę o podpowiedz 

 

Nie linczujcie mnie to moja pierwsza budowa od zera dopiero się uczę  :P  oczywiście podpowiedzi mile widziane 

 

 

post-22254-0-10371900-1574548027.jpg

 

post-22254-0-36490700-1574548043.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręgę wzmocniłem specjalnie aby przykręcić elektryka i raczej elektryczny tam będzie ,ze spalinowych to mam tylko webra 61 i czy się nada . Nigdy nie latałem spalinami nie wiem czy bym to ogarnął na tyle żeby było bezawaryjne  za pierwszym razem i poprawnie zmontowane. Kreci mnie spalina ale musi mnie ktoś w ten świat wprowadzić i powiedzieć co i jak   :D

co do symetrii to jest utrzymana walczyłem z nią najwięcej czasu ale na przyszłość robię jakiś stół do montażu kadłubów bo to była męka jakaś zbyt dużo elementów musi współgrać  ze sobą ,montaż trwał cały dzień tak to nie może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw oblot na elektrycznym później spalina wejdzie. Jaka grubość balsy na pokrycie kadłuba z planów wynika 1,5 mm

ale to trochę cienkie się wydaje. Chciałem pokryć 2,5 i ładnie oszlifowac żeby zostało ok 1,5-2,0 nie wiem czy dobrze myślę bo z tego 1,5 to nie ma co szlifować a badlub będę chciał idealnie wyszlifowac i polakierować. Niech się ktoś wypowie na ten temat

 

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.