Skocz do zawartości

Koniec Mig-29?


merlin71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro rozmowa pilotów z ministrem. Ciekawe jak pójdzie?

 Coraz mniej  " pilotów ma pojęcie - na czym chcą latać" bo nie latali od kilku lat  z powodu braku samolotów i możliwości polatania na czymkolwiek  . F-16 to dawcy części do 2-3 maszyn jakie mogą wystartować i nie ma do nich żadnego uzbrojenia. Po prostu fajnie latają  i tyle. Migi 29 - uziemione z powodu skandalicznej decyzji - po incydentach "niedolotu ' do lotniska z braku paliwa-bo na oparach nafty samolot nie leci  a 'bida ' w resorcie piszczy . A minister zna się na uzbrojeniu - jak  Eskimos na uprawie kukurydzy. Za kolejne uzbrojenie z USA już płacimy i to będą takie same cuda, jak ' Dreamlinery ' Lotu . jakimi lada chwila nikt nie będzie latał za strachu o własne życie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci te caracale ? całe szczęście ze ich nie ma. I widze sami znawcy spraw lotniczych może nie wiecie ale części do nich ruskie nie chcą sprzedawać.

Hmmmm czy mnie coś ominęło ??? Rosjanie wykupili Eurocoptera i części nie chcą sprzedawać ??? :D Nic mi o tym nie wiadomo.

 

Problem w naszym lotnictwie wojskowym - a miałem okazję je poznać od środka, tkwi nie w tym czym latamy, choć mamy niezłe muzeum, włączając w to już leciwe F-16 mimo bardzo wielu modernizacji... Problem tkwi w eksploatacji sprzętu, braku personelu i dostatecznej bazy remontowo-modernizacyjnej. O dostępności podzespołów nie wspominam...

Prawda jest taka, że zaprzepaszczając rozwój rodzimego przemysłu lotniczego skazaliśmy się na widzi mi się krajów lepiej rozwiniętych. Mówię o przemyśle lotniczym. Jakie były powody zabicia naszego przemysłu lotniczego nie powiem bo jestem apolityczny.To jest forum modelarskie - nie miejsce i nie czas na szambo zwane polityką.

Kolejna sprawa to poziom wyszkolenia naszych pilotów i personelu naziemnego. Piloci mają za zwyczaj jeden plan. Spłacić szkolenie - wysłuzyć ile trzeba i do cywila gdzie są nowoczesne maszyny i procedury. W latach 90-tych w Dęblinie jeszcze nie marzyliśmy o F-16. To było nierealne. Ostatnie 21-ki kończyły służbę. 29-ka to był na tamten czas nowoczesny samolot. Myśliwiec. Teraz mówi się o zakupie F-35. Ok kolejny samolot wielozadaniowy. Osiągi przeciętne. Możliwość pionowego startu tylko w wersji pokładowej. Osobiście uważam że poważnie maszyny poza kilkoma wyjątkami to maszyny dwusilnikowe. Szkoda że nie poszło nam z przemysłem lotniczym i motoryzacyjnym...

Teraz co ze stołu pańskiego spadnie to może być dla nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się to polityka tez nie chce się wypowiadać ale swoje myślę. Czy F-35 są potrzebne to już inna bajka. A układy w lotnictwie jak i całej armii są jakie są. A wracając do Miga ma wiele zalet i mógłby jeszcze polatać.

I będzie latał !!! Migacze wracają !!!

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/dowodztwo-generalne-rodzajow-sil-zbrojnych-podjelo-decyzje-ze-mysliwce-mig-29-znow-beda-latac,987564.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wolno się katapultować , polska myśl techniczna i usprawnienia 2 poszło do nieba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.