Skocz do zawartości

GILES G-202


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Spróbuje wrzucić parę fotek mojego gilesa w trakcie budowy. Niestety nie najlepszej jakości ,ponieważ moja kamera robi zdjęcia w max rozdzielczości 320x240

 

cap0007bc2.png

cap0003la3.png

cap0004lt4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość slawekmod

Gilesa buduję wg. GREATPLANES.Powiękrzyłem go jednak do rozpiętości 1650mm. Nie chciałem przerabiać nic w projekcie dlatego nie zdecydowałem się na rurę.Jako napęd zastosuję ST90, mówiąc od razu iż nie mam zamiaru robić zawisów na śmigle.Jeżeli jednak będzie za słaby to założe mu ST23 lub któregoś z większych ASP.Cały kadłub był wycięty laserem.Czekam właśnie na wycięte laserem żeberka.Jak tylko je dostanę ,zabieram się za skrzydło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

W takim stanie jak widać, z silnikiem ,zbiornikiem paliwa wazy 1950g.Powiękrzyłem go z rozpiętości ok 1430mm.Z wagą raczej się tu nie poszaleje i wyjdzie mniej więcej taka jak podobnych samolotów fabrycznych ARF w tej klasie.Zobaczymy co z niego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje sie przy tej rozpietości już konstrukcji bez rury, chyba że FF ale one maja specyficzne założenia a i tak często mają rurę. A przy takim mocowaniu skrzydła "przerwiesz" keson na natarciu i wszystko bedzie musiał przenieść dzwigar - oby nie "klasnął" Ci skrzydłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Podejrzewam nad czym się zastanawiasz :D . Przeciążenia nie powinny złamać skrzydła.A i tak przy uderzeniu pinowym w ziemię niewiele z Gilesa zostanie.Dźwigary to listwy sosnowe 3x15 ,z tym że w części środkowej skrzydła przechodzą w 6x15.pomiędzy dźwigarmi jest wypełnienie z balsy 3mm.Łącznik skrzydeł to sklejka 9mm .W orginale dźwigary były balsowe, ale u mnie byłby to żart :D Przeciążenia nie powinny złamać skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to juz jest z większymi modelami.

Czym wiekszy tym łatwiej sie lata ale złe przyziemienie to już remont najczęściej a po krecie to tylko worek - co by nie śmiecić na lotnisku.

Zobaczymy jak wyjdziesz z wagą ale optował bym za 23 cmm. Wieksze śmigło lepiej hamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
:D:D:D Jak pojadę nim polatać to odrazu kupię kilo kiełbasy,wrazie jakby co to zrobię z niego ognisko :D:D:D .Elementy rozrysowane pod laser mam ,także jak by Cię naleciało na gilesa daj znac.U Ciebie chociaż już widać srzydełka zrobine.Bardzo ładna Ci to wychodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Miałem ochotę na EDGE 540 ale brak planów natomiast SU zbyt skomplikowany (makieta) i szkoda byłoby rozbić.Do mojego latania wystarczy mi giles ,jak rozwalę ,będę się zastanawiał co dalej.

[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do EDGE są jakieś plany w sieci ale kiepskie - trzeba je opracować materiał wyjściowy jest. A SU-26 na makiete to przesada, makietowy akrobat to nie akrobat. Ani poszaleć ani polecieć program makietowy.

Tak półmakieta to w sam raz. Ale SU-26 to raczej kadłub laminat przekładkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Można by było zrobić tak jak w moim pitts s1 1600mm.Brak planów zmusił mnie do własnych przemyśleń imyślę żę konstrukcję skorupową dało by się zastosować np: w SU 26

cap0008ri0.png

cap0009ki6.png

cap0010ma0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Dużo robot z formą i gdyby miało wyjść więcej kadłubów z niej, było by to pewnie opłacalne.Ciekawe jaki byłby koszt tak wykonanego kadłuba ? Wracając do twojego modelu to wkleił bym małe trójkąty wzmacniające statecznik poziomy między krawędzią natarcia a kadłubem (o czywiście w środku statecznika) W swoich elektrykach na początku właśnie tam mi się łamały stateczniki poziome.W Gilesie statecznik poziomy mam kryty balsą 1,5 mm , a stery są kratownicami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sławekmod dało by rade abyś przesłał i mnie swoje plany Gilesa przed i po przeskalowaniu?

Po przeskalowaniu jakiej pojemności użyłeś silnika?, ja ma tylko do dyspozycji 10cm i chciałbym na niego zrobić własnie takiego gilesa.

Jak możesz to podeślij i mnie swoje plany.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.