Skocz do zawartości

Velox - akrobat na nowy sezon


armand

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, ze idzie nowy sezon a gotowe konstrukcje do kupienia są w wadze pancernej a wytrzymałościowo jak FF to postanowiłem sobie sam zbudować akrobata. Założemnie proste nie Extra i na 23 ccm żarowy, waga poniżej 5kg gotowego do lotu.

No i wybrałem Veloxa .

Konstrukcja klasyczna balsa, sklejka (skrzynkowo-pomidorowa )

oczywiście nie obedzie się bez "podlaminowania" tu i tam.

Podwozie laminatowe, rura łacząca skrzydłą fi 30 mm kompozyt weglowo-szklany (będę musiał sobie sam zrobić) i tyle narazie zrobiłem.

Wychodzi trochę ciężko (w porównaniu do dobrego laminatu) ale powinno sie udać. Kadłub w takim stanie waży pod 800 g a skrzydła pod 500g.

Zobaczymy ile będzie ważył gotowy pusty płatowiec - pewno 2 "z hakiem"

Plany z sieci ze stron włoskiego "profili".

To ma być akrobat nie "patern" ani FF taki jest zamiar.

Długość 1520 bez kołpaka.

Rozpiętość 1836 mm.

 

20323020e6e458ea.jpg

a8e15f0827191fbb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jest rozwiązany statecznik. Bedzie kryty tylko folią + odciągi z linek.

Docelowo jak bedzie ładnie latał to pewno forma i laminatowy kadłubu i statecznik "profilowany" teraz jest płyta. Łatwo się zmienia wielkość pow. sterowych. (piłka, cjaczek i gotowe :wink:)

Wszystko wyjdzie w oblocie.

 

d8841f6b42d1c9b6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wyjdzie w oblocie.

W oblocie może wyjsc że to sie złamie i model sie rozbije :wink: Osobiscie przy tak delikatnym stat dołożyłbym zastrzały weglowe ale linkowe oczywiscie też spełnia dobrze funkcje wzmacniajaca, linkowe zastrzały jakos mi sie kojarza z oldtimerami dlatego pomyslałem o węglu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to jest 8x8 balsa w kratownicy.

Linkowe odciągi naprawde duzo usztywniają - zresztą sam wiesz.

Nic nie ważą a stosowane są powszechnie w prawdziwych samolotach akrobacyjnych przy płaskich powierzchniach stateczników.

Zobacz np. EDGE 540 z płaskim statecznikiem.

http://rafaero.free.fr/Photos/540_7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne że będa i tylko to sie liczy, węglowe czy linki to już kwestia gustu bo funkcja wzmacniajaca ta sama...

Będe miał teraz bardzo ograniczony dostęp do sieci ale bede sie starał sledzic watek w miare mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.