Skocz do zawartości

Sterowanie oporowe


rapier

Rekomendowane odpowiedzi

A gdyby użyć tradycyjnego miksera mechanicznego w połączeniu z mikserem wnadajniku?

Serwa nr 2 miksujemy jak w normalnym latającym skrzydle natomiast Serwa nr 1 służą jako hamulce(ster kierunku). Miksery mechaniczne można oczywiście zastąpić zewnętrznymi ale w połączeniu z mikserami w nadajniku.

 

 

5cc38b77a2c8ef04med.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Haaa... To byl pierwszy dokladnie pomysl na jaki wpadlem mowiac o normalnym mikserze mechanicznym ale wolalbym uniknac mechanizacjii takiej, bo jak cos takiego moze sie zaciac to napewno sie zatnie a szkoda byloby makiety. W styro- tzagim bym sie nie wahal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że marcin133 nie będziesz miał mi za złe że użyłem Twojego rysunku

 

No gdzie ! To nie jest obraz Leonardo DaVincii ;D

 

Tom000 - Tomek już wyżej dał propozycje pisemną takiego rozwiązania. Ja odpisałem że dalej pozostaje problem kierunku. Gregor dał pomysł na jakiś układ elektroniczny jednak po rozrysowaniu tego przez Ciebie wydaje się możliwe użycie prostego mechanizmu ze sprężynką (jak w samochodach RC) :) tak aby serwo nie ściskało tych połówek.

 

Rapier - wiem że już odbiegamy od Twoich założeń (poniekąd rozwiązanych) ale pozwól że wykorzystamy temat do tego aby jeszcze trochę pokombinować :)

 

utopia - dziś stając między wyborem elektroniki a mechaniki lepiej chyba wybrać tą pierwszą opcję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin133, masz niby rację ale nie wszyscy posiadają nadajniki z pełnym wypasem a mikserów plug &play nielubię bo od czasu do czasu coś lubi nawalić

nie bym sie wymądrzał ale latwiejszy dla mnie do opanowania jest mikser mechaniczny niż szalejaca elektronika przy zakłóceniach albo spadku napiecia ...

a rapier, zrobi co uzna za najlepsze w jego przypadku bo to JEGO projekt

powiem tylko że używajac dawniej Jr-4014 oraz MC-24 wolałem mechaniczne - takie moje zboczenie proste jest piękne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Rapier się zgodził na to kombinowanie w jego temacie ale możemy spróbować :D

Ten model z MT latał z takim systemem sterowania jak na obazku.

Radio to Multiplex 3010 użyto 4 serw do tych sterohamulcolotek :D

Nawet nie kombinuję jak miałby wyglądać miksery mechaniczne bo to nie te czasy.

f748deb7be42db3dmed.jpg

W radiu zostały jeszcze wolne kanały więc można coś jeszcze dołożyć

 

ps.

 

marcin133,

nie bym sie wymądrzał ale latwiejszy dla mnie do opanowania jest mikser mechaniczny niż szalejaca elektronika przy zakłóceniach albo spadku napiecia ...

 

Czy elektroniczne czy mechaniczne jak nastąpi to o czym piszesz to efekt będzie taki sam albo czegoś znowu nie kumam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy elektroniczne czy mechaniczne jak nastąpi to o czym piszesz to efekt będzie taki sam albo czegoś znowu nie kumam?

 

kumasz Dareczku -nawet bez podtekstów ... bystra bestia niby z włosem głaska a jednak.....poprostu wyraziłem swój punkt widzenia .

 

edit tom000, a taki tzagi tez nie ma pionowych a lata poprostu skręt wykonuje w przechyle - bez tego przy normalnym sterowaniu trwało by to strasznie długo a przechył i tak wystąpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając trochę ciekawe jak się będzie latać takim modelem bez powierzchni pionowych i czy bez wspomnianych PCtów na pokładznie będzie można w miarę sprawnie tym latać

Powierzchnie pionowe są w modelu na końcach skrzydeł u góry i u dołu.Na pokładzie nie ma żadnych PC-tów model latał i kręcił nawet podstawową akrobację .

 

81887fd4295f67f9med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że też lubisz pokazy :D Ja niestety co prawda kilkakrotnie byłem ale tylko na terenie naszego kraju :evil: a u nas takich wynalazków niet.... chodź czasem perełkę jakąś można było zobaczyć :)

 

Znalazł się też filmik na YouTube (moim zdaniem ciekawy) którego co prawda ja nie umieściłem ale to ja nagrywałem :faja:

.

 

P.S. To już trochę odjazd od tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki MArcin :)

Zalozylem sobie ze zrobie makiete w skali 1/4 czyli rowne 3m rozpietosci

Wszelkie laminaty odpadaja bo chce zachowac mozliwie duza wiernosc nie tylko wymiarowa ale i materialowo-konstrukcyjna ( pomimo ze wielu rzeczy nie bedzie widac )

Jedyne odstepstwo jakie poki co zakladam to zastanawiam sie nad zmiana profilu.

Nie chce miec makiety ktora lata tak ze czlowiek sie boi kazdego startu. Model ma dostarczac przyjemnosci nie tylko jak stoi i na niego sie patrzy ale podczas pilotarzu, wiec zastanawiam sie nad zmiana tego NACA-23012 na PW51 ( 12% ) albo nawet na profil tzagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.