Skocz do zawartości

Ultron 3D


blackriver

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 miesiąc temu...

trochę prace ruszyły:

 

DSCN0492.JPG

 

DSCN0493.JPG

 

DSCN0494.JPG

 

Zostało jeszcze podłączenie napędów wysokości i kierunku, no i przylepienie elektroniki do "brzuszka" :D , aktualna waga 253 g do lotu, dojdzie jeszcze napęd "popychacze" kierunku i wysokości, okleina kabinki i trochę taśmy na zawiasy, powinno się zmieścić w 265 g, napęd ze śmigłem 8 x 4 " i zasilany 2s 900 mah ma ciąg ok 360g, co by się zgadzało - organoleptycznie na 2/3 drąga ucieka do góry!!! ;D aaa... no i zaklejenie końcówek skrzydeł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ojtam... na skrzydło starczyło (ten sam błąd :) ) i został mi kawałek 40 na 40 cm... nie chciało mi się jechać do marketu po to szare paskudztwo... btw wszystko wskazuje na to, że szybko się zużyje (zlata?) i następny będzie z białego... i może kolorowy? a poza tym to miał być Junkers D-1, tylko proporcje zmieniłem :)

 

 

edit 30.04

 

Koniec budowy, jutro oblot, jak operator kamery wyrazi akces :?: to i film będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finisz :jupi: . Jutro latam ;D . Waga do lotu z 900 mAh LiPo 2s 260 g. Może go jeszcze taśmą okleję? Z dwóch akku został jeden dobry, drugi zaśmierdział i się cela rozjechała :evil: .

 

edit 1.05

 

Oblot zakończony złamanym śmigłem :cry: , bardzo mocno wiało, ale się uparłem, głupio... muszę śmigiełka kupić i poczekać na bezwietrzną pogodę :? , za to Wjagrą wylatałem całe akku :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polatałem dzisiaj, tylko krótko :( . Trymowanie wypuszczonego z ręki modelu (bez silnika). Pionowy start z ręki na wysokość kilku metrów, dwa trzy kółka w poziomie, a potem chciałem szybciej polatać. Niestety ster wysokość z 3 mm obi był zbyt miękki, prawie wyprowadziłem model, tylko zahaczyłem o kępę trawy na boisku statecznikiem, szybki obrót i uderzenie o glebę śmigłem. Na szczęście silnikowi nic nie jest, śmigło na propsaverze też przetrwało. Wyjąłem elektronikę, elementy węglowe i reszta do śmieci :cry: . Z Ultronem daję sobie na razie spokój, Guppy i Skeeter w kolejce jako następne, a do Ultrona kiedyś wrócę, ale chyba z innego materiału 8) ... (nie obiowego :evil: )

 

DSCN0657.JPG

 

BTW... Wasze Ultrony są dużo ładniejsze, życzenia stopy powietrza pod skrzydłami i dobrych lotów :D .

 

edit. 16 05 2009

 

Ja w swoim lotki, ster K i W zrobiłem z dwóch warstw depronu 3mm i całość obkleiłem taśmą.

Wręgi zrobiłem z balsy 3mm. Trochę waga wzrosła ale wzmocniła konstrukcję.

 

Obrazek

 

:) to mój pierwszy depron.... skrzydła mi zostały, chyba nastrugam sobie Stika... :roll: :?: i za Twoją radą go powzmacniam, balsa + sklejka.

 

edit.

 

Rysuję sobie własny planik (kilka planów stików do analizy), skrzydła chyba na gumę mocowane, szczątkowy szkielet kadłuba z balsy 2 mm, wręgi sklejka 3 mm i depron srebrny 5 mm, napęd i elektronika z Ultrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultron should fly well..... :cry:

 

 

Mitja

 

very well

 

Thanks for Mitja

 

Model lata bardzo dobrze

 

img0047kbz.jpg

img0062ipw.jpg

 

Na silniku TP 2410/9 ze śmigłem 10x4,7 pakiet 3s 850mAh idzie ostro w górę.

Można kręcić 3D

 

Skrzydło jest super. Kadłub można trochę wzmocnić, gdyż nie jest zrobiony z jakościowego depronu tylko z rowkowanego podkładu.

 

Pozdrawiam

 

karol p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultron should fly well..... :cry:

 

 

 

 

Mitja

 

Flying superbly :!: , in my case - pilot is some clumsy, depron (or should say - obipron) I bought in OBI was to soft...

 

Lata świetnia, w moim przypadku - "pilot być trochę fajtłapa", depron kupiony w obi był zbyt miękki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.