Skocz do zawartości

Ultron 3D


blackriver

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Model wyszedł mi 430gram. Trochę dużo, ale musiałem wzmacniać, bo ogon przed samym statecznikiem poziomym pękł i wtedy przybyło sporo wagi. Ale do rzeczy, mam tam silniczek fc 28-22 taki http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__5354__FC_28_22_Brushless_Outrunner_1200kv.html Śmigło GWS 0947 i pakiet 3s 1300mah. I mam pytanie czemu model nie chce iść pionowo do góry? Za słaby jest ten silniczek pod tą wagę? Nie będę ukrywał, że się troszkę przeliczyłem, bo model miał być do nauki 3D, a tu klapa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No on w pionie to może z 2-3metry pójdzie, ale to i tak go muszę rozpędzić, więc o 3D nie ma co gadać. Chciałem się uczyć zawisu, ale jak mnie zacznie brakować to nie mam jak się ratować. A jaki byście polecili silnik? Powiedzmy, że pakiet zostaje 3s 1300mah, regulator 30A. Bo mocy by się w tym modelu przydało nadmiar i to duży, szczególnie, że uczę się dopiero akrobacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tego emaxa. Mam go w su-26 ze śmigłem 10x4,7SF, wazy 370gr. Mogę przyspieszać w pionie. Ciągu wg tabel ma coś koło 700gr

http://abc-rc.pl/p/1...lektryczne.html Ten klon jakiś słaby jest.

Spróbuj najpierw z większym śmigłem SF

 

Edit

W opiniach o Twoim silniku piszą

Prop size: 9x4,7 GWS

RPM: 8100

Max Curr: 13,7A

Thrust: 580g

Voltage: 9,75v (3S Almost empty)

 

Czyli powinno być dobrze. Podejrzane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ciąg jest blisko granicy masy. Zważ model. Spróbuj go odchudzić. Najlepiej zbuduj drugi, uważając na wagę. Spróbuj ażurować wewnętrzne elementy, np. podłogę. Można kabinkę z depronu zastąpić wytłoczką z PET. Dać mniejszy pojemnościowo pakiet (żeby tylko dał radę dostarczyć prąd). Jeżeli silnik faktycznie pobiera ok 15A to powinien ci wystarczyć pakiet 800mAh 20-25C. Kupić sobie dwa takie pakiety i wymieniać je na lotnisku.

Z tego co pamiętam, Ultron powinien ważyć coś koło 350g. Sam model jest prosty, więc jeżeli ulegnie uszkodzeniu to lepiej go zastąpić nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.