Skocz do zawartości

Katana - powiekszenie planów do plotera drukujacego.


20mateusz20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po znalezieniu planów Katany 2x2 postanowiłem, że będzie to mój następny model, tyle, że pasowałoby mi powiększyć go do 2,12m, tyle ze nie mam pojęcia jak to zrobić. Czy mógłby któryś z szanownych modelarzy przeskalować mi plany na rozpietość 2,12, abym mógł zanieśc plik, by wydrukowali mi je na ploterze?

 

i drugie. Postanowiłem na statecznikach zastosować profil [w oryginale są płaskie]. Jaki profil nadawałby się do tego modelu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskaluję Ci te plany, profil na statecznik NACA 0008. Ja akurat nie zrobiłem profilu w swojej ale w następnych modelach będzie któryś z NACA 00XX.Daj znać wieczorem, na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

To jaki powinien być rozmiar tego modelu? Oczywiście mogę połączyć 2 lub 4 pakiety razem, lecz nie chcę wydawać na samolot kupy kasy, bo ma to być odskocznia od heli i okazja by podłubać coś w domciu. Chcę aby jako-tako toto latało, było dość zwrotne i zebym nie musiał kupić tira żeby go przewieźć. Może rozpiętość tak około 1 metra byłaby dobra? Wszelkie rady mile widziane.

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek na podobnym pakiecie śmiga z powodzeniem Kataną X-Lite o rozpiętości 1120 mm. Normalne, że im większy model tym większy silnik - dopóki mieścisz się w wydajności prądowej (z pewnym zapasem oczywiście), to możesz korzystać z tego pakietu. Oczywiście im większy pobór prądu, tym krótsze latanie, więc nie opłaca się robić wielkiego modelu z wielkim silnikiem i małym akumulatorem tylko po to żeby wystartować i od razu lądować :)

 

Poza tym wszystko zależy od wagi modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do planów i plików do wycięcia http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=16906&postdays=0&postorder=asc&start=15 a tu link do Kakabe http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=12353 przedostatni post. Plany można podzielić samemu na A4 ustawiając odpowiednio preferencje drukowania w ustawieniach drukarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.