Skocz do zawartości

Model ESA + ap 1cm3


eze

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam sie z zapytaniem do bardziej doswiadczonych lataczy.Otoz mam zamiar w najblizszym czasie sklicic takie o cacko.Tzn model esa prawdopodobnie Mig 3 z cyberfly

Dodatkowo silnik ap 1cm3 ok 60 g

3 serwa hxt 5 gramowe i 2 9 gramowe ok 25 g

pakiet sanyo AAA ok 50g

mikro odbiornik corona 4kanal 12 g

zbiornik paliwa 55ml ok 55 g

Co daje ok 200 gram w calosci

 

Czy ktos cos takiego juz widzial latal ogladal .

Czy to ma szanse poleciec

 

Wszelkie sugestie beda bardzo cenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Zucilem sie na te paliwo jak szczerbaty na suchary i niemam co z tym zrobic a wiadomo paliwka bedzie tracic na jakosci .Ktoregos dnia pojechalem i zakupilem 20 litrow i niewiem poco :evil:

 

Zorganizuj zawody, paliwko dla zawodników gratis.. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ciekawa koncepcja, też mam taki motorek i właściwie to czemu ja jeszcze na to nie wpadłem?! :)

Hmm kiepsko będzie jak będzie model nasiąkał olejem, to pewne. Ale poza tym może być ciekawe

 

A jakie to paliwo masz? Bo to chyba ze 25% nitro by się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 15 nitro to juz w zupelnosci wystarczy.Nieprzesadzajmy z ta iloscia nitro.Co do nasiąkania to wlasnie obmyslilem chytry plan delikatnego polakierowania powierzchni lakierem.

 

 

 

No to co budujemy i latamy .Oblot w wilanowie ??

 

 

 

Tu jest cos takiego ale niewiem ile ten mp jet wazy i jak gosc wagowo wyszedl .Przeciez niebede robil latajacej cegly ktora bedzie lapala kurz na pulce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne oslabienie zl wzgledem dolara mialem zamiar robic zakupy w HC ale niestety niemam zamiaru przeplacac.A w polsce tez niekupie bo to juz wyzysk w bialy dzien sprzedawac ladowarke turnnigy za 200 zl ktora kosztuje 36 $.A wiadomo ze dolar niedawno byl po 2 zl.Z lipolami jest podobnie 12 $ w HC a w polszy 80 zl .Wole kit z okien jesc niz pchac komus w kabze takie pieniadze .A tak kupuje silniczek za 130 zl model esa za 85 i latam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stało sie .Silniczek juz do mnie dotarl .1 wrazenie bardzo pozytywne .Do jakosci niemoge sie przyczepic jest b pozytywna .Wyglada lepiej jak moj byly asp 15 .

 

Dokladna waga tego cacuszka to 57 gram.Praktycznie tyle co dzwonek.Poprawcie jesli sie myle.

 

dsc01034gf0.th.jpg

 

dsc01036bv3.th.jpg

 

dsc01035bd5.th.jpg

 

Zbiornik bede musial skombinowac troche mnieszy.zamowilem 55 ml ale jednak zmienie .Moze zaadoptuje cos ok 35 ml.

Caly model powinien mi wyjsc bardzo lekki .W sobote podal relacje i wiecej zdjec modelu gdyz ten mi jeszcze niedoszedl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przy pierwszych lotach zwracaj uwagę na odpowiednie odprowadzenie spalin. Epp lubi bardzo nasiąkać olejem wydostającym się z tłumika i strasznie cieżko się tego pozbyć a z czasem model "przybiera" na wadze. Ja oblatałem kilka modeli z epp przewidzianych pod silnik elektryczny z silnikiem os 10 la ( miedzy innymi: mustang z epp, shark z epp i blast z epp). Mój mustang z epp latał doprawdy wyśmienicie z małą spalinką. Teraz z ciekawością obserwuję ten wątek, aby się przekonać jak da sobie radę to malutkie ap, ponieważ też się nad nim zastanawiałem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nasiakania tego styro to mam zamiar sie zabezpieczyc odpowiednio.Czyli polakierowac przynajmniej przednia czesc kadluba delikatna warstwa lakieru aby mozna bylo latwiej to czyscic i pozbyc sie tlustych plam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.