Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf 109 G-10/K-4 Skala 1:5


Byczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jak tylko postawisz statecznik pionowy, rozplanuj i wykonaj całe sterowanie które będzie w sekcji ogonowej wraz z kółkiem. W ferworze walki można łatwo coś pominąć, a kadłub w takiej postaci, bez wszystkich podłużnic i poszycia daje doskonały dostęp do całej powierzchni wewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam ! Za 2 miesiace będę budował swój pierwszy model RC wybrałem messerschmitta :) Przeczytałem wszustko co było w tym temacie :) (znalazłem tu bardzo pomocne informacje ) ale jak tam dalej z tym modelem ?

 

Szczerze mówiąc to taki model na pierwszy nie za bardzo się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zapartym tchem sledze ten watek ale wydaje mi sie ze kolega troche sie 'rozmachnal' z tym projektem. Czy nie lepiej byloby sprobowac czegos prostszego ? Wybaczcie ale rzucac sie na trudna w budowie i pilotowaniu polmakiete bez warsztatu (pamietacie deske montazowa?) i doswiadczenia to tylko niepotrzebny stres i koszty. Jeszcze mozna zawrocic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fokker , miałem taki silnik ( YW 24 ) w funtanie s90 , do lotu ważyła 4,2 kg zawis można było zrobić na pełnym gazie , o odejsciu w pion można było zapomnieć , silnik słabiutki , ciąg mizerny , po drugie raczej oczywiste jest że Pawelb771 pisząc moc , miał na myśli ciąg , jedyne co tłumaczy według mnie napisanie twojej odpowiedzi to próba wywołania kolejnej kłótni na forum i zaśmiecenie tego wątku , mam jedynie nadzieje że Pawelb771 nie da się sprowokować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie to budowę tak dużego modelu bez deski montazowej nie widzę ...

 

Idzie się do sklepu, zakupuje płyte wiórową [o odpowiednim wymiarze dobranym do wielkości warsztatu], 18-20mm grubości i na to nakleja korek [np. na klej w sprayu], korek powinien mieć przynajmniej 3mm grubości. Jeżeli nie stać nas na to to kupujemy płytę kartonowo-gipsową albo styropian.

 

Kolego Hans702 zapraszam do od czego zacząć :wink:

 

Co do tej 109 - czekam na dalszy rozwój tego tematu gdyż jest bardzo ciekawy pod względem konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam ! Za 2 miesiace będę budował swój pierwszy model RC wybrałem messerschmitta :) Przeczytałem wszustko co było w tym temacie :) (znalazłem tu bardzo pomocne informacje ) ale jak tam dalej z tym modelem ?

 

Na razie prace stoją w miejscu, z braku materiału :? , czekam na zamówienie z Krosna 8)

a z tego co mi przyjdzie z Krosna muszę zaprojektować przyrząd do montażu skrzydeł bo bez tego ani rusz. Zakupić elementy dźwignie, zawiasy, żyłkę i balsę. No i oczywiście odpowiednio zgodnie z planami wmontować w kadłub, niebawem znów zamieszcze fotorelacje z budowy-mam nadzieje że niedługo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaty kuchenne też dobrze się nadają, można też do płyty przykręcić listwy sosnowe od spodu jednak trzeba je starannie dobrać aby były proste.

 

Dzięki, dysponuje slejką o grubości 1 cm i długości 1 metra i też świetnie się sprawdza w budowie tegoż modelu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam problem z pewną listwą która jest niezbędna do budowy tegoż modelu, nie wiem z czego ona ma być zrobiona? czy też kupiona?, na planach brak adnotacji o tej listwie, w sklepie modelarskim tego nie mają. jak widać na załączonym obrazku, dzięki uprzejmości kolegi Pawła ( zał. Fotka- pozowliłem sobie skopiować) stwierdziłem że jest to sama co u mnie ma być.

65230a28398c19d1med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po dłuższej przerwie 8)

 

Dalszy etap prac to wykonanie tylnego koła skrętnego, budowe koła wykonuje z blaszki aluminiowej grubości ok 1,5 mm, kółeczek dystansowych, sprężyny, rurek termokurczliwych, nakrętki, pręta alumniowego nagwintowanego i pręta stalowego

Poniżej przedstawiam zdjęcia z tego etapu montażu Messerschmitta Bf 109 a w skład budowy wchodzą materiały jak na zdjęciu poniżej:

7af6e453b15004cdmed.jpg

 

a tutaj mała przymiarka :faja:

aca22638693febb4med.jpg

 

i przyrząd do montażu skrzydeł:

 

0ae40468ee14a90cmed.jpg

 

Teraz planuje dokończenie budowy koła, wklejenie do szkieletu i złożenie steru wysokości i steru kierunku, dalsza relacja niebawem.

Pozdrawiam Byczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta listwa to jesli dobrze widze , mosiezna szuflada stalowego bagnetu. Blejzyk daje takie do swoich zestawow. Zdjecie nie jest wyrazne , moge sie mylic.

 

Ciekawy przyrzad do .. jak to piszesz montazu skrzydel zbudowales. Pytanie tylko czy jest on konieczny. Wg mnie nie.

 

pozdrawiam serdecznie i wytrwalosci - Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.