Skocz do zawartości

Gdzie można dostać zbiornik mniejszy niż 55 ccm?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Czołem :!:

 

Stanąłem przed problemem. Potrzebuję zbiornik mniejszy niż 55 ccm do metanolu. W popularnych sklepach internetowych 55 ccm to minimum, a często nawet 110 ccm...

 

Nie wiecie gdzie można kupić takiego malucha?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestey prawda jest przykra,zbiornik mniejszy niż 55ml mozna dostać w zasadzie tylko w szafce z lekami.Innymi słowy zbiornik trzeba sobie zrobić,chociaż nie jest to w zasadzie problem.Wystarczy znaleźć odpowiednie opakowanie po tabletkach lub jakiś kroplach,dorobic szczelne zamknięcie wtapiając je na gorąco i w potem pozostaje już jedynie zamontowanie armatury z oryginalnego zbiorniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dokładnie, chodzi mi o gabaryty. Gdybym chciał zastosować zbiornik 55 cm3, wręga miałaby tylka kilka mm szerokości, a to stanowczo za mało. Nic to. Jak nikt nie pomoże, zostanie zrobić zbiornik z pudelka po kliszy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

blacha mosiężna 0,15-0,3 mm ,cyna i lutownica i masz zbiornik jaki ci pasuje.

latam na takich zbiornikach kilkanaście lat ( na UL i RC )

Elastyczny przewód ssący kleje na CA po wlutowaniu rurek w przednią ściankę a przed zalutowaniem tylnej.

Wadą metalowych zbiorników jest brak przezroczystości i waga( ale zastępują ołów :lol: )

Teraz latam na gotowcach ale brak zbiorników <50 ml wymusił lutowanie:

8a30fe594bad0806m.jpg

e5b70e7a046c9803m.jpg

jest to zbiornik do COX 0,8 o pojemności 23-24 ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.