Skocz do zawartości

Budowa P-40 z Cyber-Fly


Mareq

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Pytanie czy ze styroduru wyrobisz się w limicie masy...

No właśnie, boje sie ze nie bo sam osprzet bedzie ważył jakies 280g Pusty model chyba nie wyjdzie ze sturoduru 100g?? Jak patrze na plany na jego wielkośc to nawet nie ma szans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie za ciężki to zawsze możesz wystartować w finale "B"( mam nadzieję że taki będzie).Polega on na tym że latają wszyscy wszystkim co się da,wymieniają pakiety,dowiązują taśmy i nikt nie sędziuje , nie liczy cięć .Nie ma zwycięzców ,jest zabawa.

Oprócz tego w Parzniewie będą to pierwsze zawody od trzech lat na których będzie się mierzyć i ważyć modele .Nawet na WWII najwyżej mierzy się obroty.

Cały ten kombat raczej polega na dobrej zabawie niż na walce o nagrody.

Nawet jeśli zawodnicy sprawiają na pozór takie wrażenie.Dowodem tego są przypadki pożyczania bezpośredniemu rywalowi modelu lub pomoc w ustawieniu silnika przez najlepszych zawodnikow swoim przeciwnikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego w Parzniewie będą to pierwsze zawody od trzech lat na których będzie się mierzyć i ważyć modele

 

Myślę, że Przemek pisał o tym ważeniu żeby uniknąć zupełnych wynalazków, liczy się przede wszystkim zabawa i wydaje mi się, że nikt nie zostanie odesłany z kwitkiem jeśli mimimalnie naruszy zasady, a pozostali uczestnicy nie będą protestować :D tym bardziej, że formuła zawodów jest raczej "for fun".

 

Do zobaczenia na niebie nad Parzniewem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nareszcie mój P40 jest prawie na finiszu. Waga całości wychodzi 329g. Czas na kolejne pytania:

1) W którym miejscu środek ciężkości (tak się budowa wlekła, że posiałem gdzieś instrukcję, albo mole zdążyły ją zjeść :lol2: )

2) Jakie dać wychylenia sterów?

 

Na początek chciałbym ustawienia, na których nie będzie zbyt narowisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne Adam, tylko najpierw będę musiał się oswoić z takim maleństwem :D .

 

Z tym środkiem ciężkości to trochę będę musiał przesunąć akumulator sporo do przodu. Spodziewałem się, że SC będzie przedni a nie typowe 1/3 średniej cięciwy ale teraz to zwątpiłem. Faktycznie: małe stateczniki i na krótkim ramieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po oblocie. Po pierwszym wyrzucie musiałem z nim sporo walczyć, bo jego nos uparcie kierował się w dół w poszukiwaniu kreta. Jakimś cudem go nie znalazł. Było trochę zabawy w ustawianie lotek i steru wysokości. Przy tymjak latał nie mogłem sobie pozwolić na trymowanie w locie, więc nie obyło się bez kilku międzylądowań. Jak człowiek nie boi się o rozwalenie drogiego modelu to latanie przybiera inny wymiar. Po raz pierwszy nie bałem się niskich przelotów na pełnym gazie. Zwrotność rewelacyjna, bez żadnych tendencji do korków. Muszę dokupić przynajmniej jeszcze jeden akumulator 3s1p 1300mAh, bo na jednym to można sobie tylko ochoty narobić :).

 

Model jakiś taki piankowy, chropowaty i do tego z bebechami na zewnątrz, co niezbyt mi się podoba ale koszt tej zabawy i poziom radochy rekompensuje wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

2. Czy wzmacniacie tylnie skrzydło ?

 

Oj... zazgrzytało w zębach... :wink:

O ile kolega nie lata J7W Shinden, to proponuję zapamiętać termin:

"Statecznik Poziomy" oraz "Statecznik Pionowy" czyli to, co z "tylnego skrzydła" w górę sterczy. :mrgreen:

 

Statecznika w tak małych modelach raczej się nie wzmacnia.

 

A co do skrzydeł, to zależy od prętów lub innego typu wzmocnień. Mogą to być np. płaskowniki lub laminowane rowingi węglowe. Cieńsze pręty - lepiej dać dwa. Grubszy - może wystarczyć jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj daje się dwa pręty, chociaż niektórzy dają więcej tzn. oprócz tych jeszcze dodatkowo krótsze dwa pręciki, ale to są takie modele, w których dobiera się to bardzo eksperymentalnie, chociaż wydedukować można, że te dwa najdłuższe powinny być mniej więcej na środku płata z góry i z dołu

 

uproszczony rzut z góry

 

śmigło

 

--------------------------------------------------------krawędź natarcia

_________pręcik__________________________

 

--------------------------------------------------------krawędź spływu

 

ogon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.