Skocz do zawartości

Pronto


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Postanowiłem popełnic jeszcze raz skrzydełko tylko tym razem w wersji elektryka!

Rozpiętość 1m

Cięciwa na środku płata 280mm a na końcach 150mm

Profil płasko wypukły około 9%

Waga pustego modelu około 120 gr

Mam zamiar wyposazyć je w silnik speed 280 lub 400, 2xmicro serwa( zestawy zebry :D ) regulator jeti 020A i aku Kany 7x750mAh lub 8x1050mAh. I mam pytanko jakigo śmigła uzyć aby uzyskać jak najlepszy ciąg? Posiadam takie: 5x3, 6x3, 6x5, 7x6, 8x6!

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/91c86a124c966777.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli zastosujesz napęd bezpośredni to 280 tego nie pogoni . Pozostaje Ci 400. Ale chcąc żeby to dobrze latało należało by policzyć trochę dokładniej np. wrzucając to w jakiś programik temu służący. Istotny jest nie tylko ciąg statyczny ale np. prędkość strumienia zaśmigłowego . Ale tak na początek przy zasilaniu 8 cel próbój na 6x3 ew. 6x5 choć na tym drugim wzrośnie pobór prądu a sprawność całego napędu raczej spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.