Skocz do zawartości

Storch


sławek

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Pomysł chwili-miałem troche wolnego a chciałem odpocząć od innych prac zrobiłem takie "cuś" .depron, kilka listewek w kadłubie,drut na podwozie i popychacze ,szczątkowe malowanie,stary silnik z przekładnią,i wyszło (bardziej mi to przypomina Gawrona a nie Storcha)

Lata lepiej jak wygląda,ale nie obyło sie bez niespodzianki:odchyliłem w bok silnik by zniwelować efekt pochylający od śmigła ale model za bardzo przewalał sie w kierunku obrotu śmigła ,dopiero ustawienie silnika w osi kadłuba pomogło!! model jest bez zwichrzeń,więc jestem zaskoczony tym ustawieniem silnika.

Jak tylko bedzie miał kto mi sfilmować jego latanie to zapodam avika.

A przy okazji : z "izolacji pod panele" chyba by nie wyszedł taki trwały,depron od graupnera poradził sobie bez problemu z kilkoma kretobiciami :)

Tylko kabinka jak widać troche sie pokruszyła od wyczepiającego sie skrzydła.

nie wygląda to estetycznie -miało być szybko a nie ładnie :) nić,nić i jeszcze raz nić +CA

 

Dołączona grafika

zastrzały-nie były konieczne bo dzwigar płata zdaje egzamin -listewka sosnowa chyba 5x2 wklejona na "sztorc" łącznik dzwigara ze sklejki.

Silnik Permax 400, kokam7,2 v 1250Ah (na 11,1v robi sie szatan) serwa i aparatura to jakiś klon Eskya -Lanyu Model. rozp.1.3 m

Lata praktycznie sam a wznios sprawia że wystarczy ster kier. lotki tylko do poprawiania zakrętu,przy wietrze jest nerwowy odrobine przy ziemi ale jak sie wzniesie lata rewelacyjnie (pewnie zawirowania od ziemi)

 

Zapomniałem dodać że całe wyposażenie jest w spadku po Me109 którego wcześniej opisywałem-rozbity przez kolege ;( i z myślą o jego umiejętnościach robiłem tego Storcha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie latałem do wyczerpania,ładnie szybuje więc 1/3 latania to lot bez napędu latałem 20min a pakiet jeszcze jest gotowy do następnego lotu.

Robiłem plany z głowy (oczywiście troszke skalowałem rys Storcha) i od razu wycinałem je jako wzorniki więc nie posiadam ich ani w formie paierowej ani elektronicznej. postaram sie coś odtworzyć,ale bedzie to raczej schemat a nie plany wykonawcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie Ci wyszedl ten Storch

zawsze mi sie podobal ten samolot i ostro sie zastanawiam jak go zbudowac -ale z przeszkloną w pełni kabinką :)

 

wczoraj, w Bielsku na lotnisku wyladowal czeski Tulak pomalowany w niemieckie barwy wojenne...

cholera, głupio to może brzmi biorac pod uwagę historię -ale Niemcy w prostocie i doskonalosci kształtu swoich maszyn,ich malowan, formy (i w samym znaku) trochę podbili moje serce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.