Skocz do zawartości

Przewijanie silnika pseudo-Neu


Pawel_W

Rekomendowane odpowiedzi

A no własnie, wszystko mieści się w tytule posta. Chciałbym przewinąć chińską podróbkę Neutrino czyli Turnigy 3020 - 1800. Tyle że żadna ze znanych mi tabel nawijania uzwojeń nie zawiera kombinacji z 24 zębami statora i 22 magnesami :/ Ma ktoś koncepcję jak to rozgryźć? Nie chciałbym "uczyć się" tego silnika odwijając uzwojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz nawijać wg. schematu dwunastozębowego, tj. poskoku i kierunków nawijania (trzeba bardzo uważać, by się nie pomylić), a łączyć jako jedno uzwojenie druty z dwa razy większej ilości zębów (z 8 zębów). Mozna również nawijać co drugi ząb (bedzie dwanascie) lub od razu na dwóch kolejnych zębach (pare liczymy jako jeden ząb-będzie również dwanaście). Tak nawijane będą również dobrze działać. pozdr

 

edit. dla 24 zębów AabBCcaABbcCAabBCcaABbcC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja spaliłem 3020 -1200 i juz mam go rozebranego :D mogę ci dać notatki z rozwijania

 

 

nie chciało mi się rozbierać 1800 ale na oko układ taki sam

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

jak by cos było niezbyt jasne to pomogę :P

ps. miałem do dyspozycji tylko painta :rotfl:

 

silniczek jest bardzo fajny mojego zabiło śmigiełko 8x6 :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.