Skocz do zawartości

Kolor dolnej strony płata modelu na termikę.


malinn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Brać modelarską

Ostatnio zamontowałem vario i termika wciągnęła poniższy 1,9m model mi na około 500m.

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Latałem na łące szukajac termiki.

Razem ze mną w tym samym kominie latał ptak drapieżny - koloru brązowego i był mniejszy od modelu.

Jako , że ptaszor był sporo lepszym szybownikiem, szybko mnie przegonił i po chwili był sporo wyżej.

 

Na 500m ledwo orientowałem model bo było go bardzo słabo widać. Ptak mimo iż był mniejszy i sporo wyżej był nadal o wiele bardziej wyraźny i gdybym nim sterował nie miał bym problemu z orientacją :faja:

 

Nasunęła mi się jedna myśl - POMALOWAĆ model od dołu ( góry nie maluje bo lubię drewno)

 

Wydaje mi się , że najbardziej widoczny z dołu będzie model czarny. Myślę też nad czerwonym kolorem ew. czerwony spód płata i czarne końcówki.

 

Od razu zaznaczam , że modelu na większy nie zamienię...bo tego kocham :*

 

Chciałbym zasięgnąć jeszcze Waszej opinii , szczególnie cenne uwagi Tych co latają wysoko i mają doświadczenie w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ciesze się, że się stronka na coś przydała. Ja swój nowy szybowiec planuję zrobić od spodu w żółto czarne pasy. Ale najpierw muszę go skończyć a budowa trwa i trwa :P Zobaczę jak takie zestawienie będzie widoczne na niebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ogladajac tą stronkę , że czerń najlepiej wiać na tle nieba.

Z mojego doświadczenia wynika, że wszystko jest na tle nieba w przybliżeniu czarne.

To dlatego, że jest ciemne w porównaniu do jasnego nieba. Jeszcze lepiej widac ciemny model na tle białych obłoczków.

Jak przestaję widzieć mojego EG (żółto - czerwony), to lecę pod obłoczek i już jest lepiej. Niestety raz wleciałem do obłoczka, ale to już zupełnie inna historia...

 

Jeszcze lepsza jazda zaczyna się, jak najdzie czarna chmura Wtedy i lepiej ciągnie i model staje się mniej widoczny.

 

Dużo bardziej niż odpowiednie pomalowanie, na widoczność wpływa szerokość płata. Wtedy wydaje się on jakby bardziej ciemny. Wydaje mi się, że dlatego:

Ptak mimo iż był mniejszy i sporo wyżej był nadal o wiele bardziej wyraźny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.