Skocz do zawartości

Precisionaerobatics extra 260.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 222
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...

Ten filmik to takie byle co byle jak. Nie sugeruj się niczym co na nim widziałeś. A nie przechylałem go bardziej w nożu bo tak miało być

witam!!!

całkiem fajne to twoje latanie,widać że oswoiłeś się już z modelem bardzo dobrze.

zauważyłem że w harierze model nie buja się na boki...

jak wyważasz model aby tak dobrze się zachowywał w przeciągnięciu?

na jakich pakietach i śmigle latałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latam na śmigle 14x7 tower pro, akumulatory to turnigy nano 2200 3s 45-90C i turnigy 1800 4s 40C

bardzo duże to śmigło jak na tak mały model.na takim tylko APC latałem YAKiem 55 HAIKONG... :lol:

 

ostatnio pokazało się śmigło APC 13X4,7.zakupiłem je,zamontowałem i przy próbach na ziemi dawało już niesamowitego kopa :mrgreen: :mrgreen: !

na maksymalnym gazie przy pakiecie 3S 2200mAh 20C wattmeter pokazał ponad 500W i 48A pobór prądu!

 

niestety nie miałem jeszcze okazji latać z tym śmigłem... :?

 

pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Mam taki modelik u mnie silniczek RAY 3542 i śmigiełko APC 10*5 aku 3S 2600 model wisi na 1/3 gazu a resztę można się domyśleć . Jestem laikiem w 3D więc nie eksperymentowałem zbyt wiele dla mnie zapas mocy ma wystarczający do wszystkiego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model wisi na 1/3 gazu a resztę można się domyśleć

Mnie zawsze się wszyscy czepiają to ja też się przyczepie.

 

Co znaczy 1/3 gazu?

Drążek gazu pokonuje kąt około 90 stopni ( pomiędzy min a max ) - 1/3 to tak mniej więcej 30 stopni od dolnego ( min ) położenia - czy taka interpretacja wypowiedzi Kamyczka Cię satysfakcjonuje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki modelik u mnie silniczek RAY 3542 i śmigiełko APC 10*5 aku 3S 2600 model wisi na 1/3 gazu a resztę można się domyśleć . Jestem laikiem w 3D więc nie eksperymentowałem zbyt wiele dla mnie zapas mocy ma wystarczający do wszystkiego ...

witam!!!

nie jestem laikiem w lataniu 3D i trochę ciężko mi uwierzyć że EXTRA 260 PA (bo jeśli miałeś na myśli inny model to bardzo przepraszam) z powyższym napędem wisi na 1/3 gazu.

 

To smigło typu SF więc powinno mieć dużą sprawność przy niskich obrotach. Koniecznie sprawdź ciąg z innym śmigłem typu APC E o podobnym poborze prądu ciekawe które będzie lepsze...

testowałem różne śmigła w swojej EXTRze...

13X4 APC tak sobie,szału nie ma

13X6 TGY drewniane-duży ciąg przy sporym poborze prądu

12X6 SF TGY-bardzo dobre efekty przy optymalnym poborze prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt o wagę nie pytał, tylko Ty miałeś problem w zrozumieniu, co to jest 1/3 gazu.

No widzisz, i Ci co nie zapytali są niedoinformowani.

Znowu chcesz kłótnie wywołać? Nie podał najistotniejszego więc jak jego odpowiedź może coś oznaczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Jak już wszyscy koledzy tacy nie domyślni i dociekliwi powiem tyle u mnie to ta ekstra wisi nawet bez gazu tyle że w tym przypadku na sznurku pod sufitem. Modelem się bawił kolega z forum który więcej lata w 3D i więcej w tym temacie może powiedzieć .

Silnik dobierałem na podstawie zaleceń producenta ( porównania silnika TRUST 30 i RAY bo ten pierwszy był nieosiągalny. Model lata znakomicie daje mi satysfakcję a czy dla kogoś wisi na 1/3 gazu czy nie delikatnie mówiąc mało mnie to interesuje . Większość samozwańczych znawców tematu nie miała tego modelu w rękach że już nie wspomnę o przyjemności latania tym modelem . Pozostawiam więc porównanie silników i ich parametrów oraz kwesti wiszenia tym dociekliwym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.