Skocz do zawartości

Funbat - superprosty model z pianki


Air
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężar śmigła składanego akurat w Funbacie nie powinien w niczym przeszkadzać, bo z racji konstrukcji ten model jest ciężki na ogon i oszczędzać na wadze trzeba raczej za środkiem ciężkości, niż przed nim.

 

Mi zawsze jest za ciężki na dziób, i nie mogę go porządnie przeciążyć, żeby go wyważyć. Chyba jestem wyjątkiem... A co do śmigła, to na razie ma jakieś tam podwozie, i piastę stałą więc dopóki nie rozwale podwozia (pręt to chyba 2mm i ze stali. Miałem trudności z jego przecięciem :rolleyes:), a do tego chyba daleko, to będę latał na stałej. Ona też się trochę wyrobiła, bo spadła z osi 4 razy i muszę kiedyś zaplanować zakup nowej (teraz prop-savera), bo same zgniatanie tych zacisków to chyba nic nie da. Jak te zaciski wypadną to wtedy będę myślał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeem... Nie wmocniłem kadłuba rurkami, prętami ani nawet taśmą klejącą, i jeszcze nie za bardzo. Ale pierwszy lot można zaliczyć. Gdybym tylko nie dawał większej mocy, to by kadłub nie odleciał. Samolot poszybował jakieś 5 metrów z włączonym silnikiem, więc z biedą można to uznać za pierwszy LOT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stałą piastę, śmigła 7x5 i 8x4 i połamałem je tylko z własnej głupoty (czyt. latanie w mega wietrze). Generalnie przy aktywnym hamulcu i łagodnym podejściu do lądowania w kępki traw nic się nie dzieje, a po dodaniu tego pseudo podwozia (niebieski Funbat ze zdjęć Przemka, mr.Suchego) zmontowanego w 2 godziny jest w ogóle beka, ale to trzeba zobaczyć hehehhe

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że u każdego inaczej. U mnie odbiornik i regulator mam przyklejony do spodu skrzydła, a do środka wkładam pakiet który wchodzi lekko ciasno i zaciągam rzepowym paskiem na zewnątrz.

 

Wiadomy cel to i jakość fot podobna :P

 

post-12909-0-81461700-1377725138_thumb.jpg

 

post-12909-0-65714500-1377725145_thumb.jpg

 

post-12909-0-60525700-1377725160_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , moglby ktos napisac/wrzucic zdjecia jak wyglada "miejsce na sprzęt" np: jak wymienic akumulator bo jakos tego nie widze :)

Zrób szerszy kadłub (wycięcia w skrzydłach przesuń 5 mm na zewnątrz ) wtedy odbiornik do środka i lipo 1000 wchodzi do środka.

 

lr2.th.JPG

 

6vex.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , moglby ktos napisac/wrzucic zdjecia jak wyglada "miejsce na sprzęt" np: jak wymienic akumulator bo jakos tego nie widze :)

Jak napisał Tomek, każdy robi inaczej. Ja po odbudowie kadłuba umieściłem odbiornik pod skrzydłem a po drugiej stronie miernik napięcia z alarmem tj. buzzer. Mocowanie pakietu rozwiązałem w dość dziwny sposób ale działa - nic sie nie rusza i jest wentylacja.

post-12966-0-53413700-1378061622_thumb.jpg

post-12966-0-68354700-1378061643_thumb.jpg

post-12966-0-23623600-1378061806_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem, nigdzie nie mogę znaleźć depronu o wymiarach co najmniej 70x55 o grubości 6mm żeby funbacika zbudować. Macie może jakiś sklep, czy może kleić skrzydła z dwóch elementów?

Nie ma problem, żeby skleić dwa arkusze. Lub inaczej, dokleic końcówk skrzydeł z kawałków, które zostały po wycięciu części z arkusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.