Skocz do zawartości

TS-8 Bies ze styroduru


kesto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od zawsze podobał mi się Bies i postanowiłem zrobić go w wersji elektrycznej. Model jest wykonany oczywiście z niskobudżetowych materiałów, co moim zdaniem w niczym mu nie umniejsza. Kadłub jest zrobiony ze styroduru (góra i dół) i zielonych podkładów pod panele podłogowe (boki i wręgi kadłuba). Skrzydła wycięte drutem oporowym se styropianu według sklejkowych szablonów. Profil skrzydła - oryginalny jak w prawdziwym samolocie czyli NACA 23012. Nie będzie to relacja z budowy, bo model zrobiłem jakieś 3 lata temu, ale dopiero wczoraj go ulotniłem :oops: . Lata wprost bajecznie. Nie wymagał jakiegokolwiek trymowania. Wykonałem go bazując na Planach Modelarskich nr 71 z 1976 roku w skali 1:10. Jedynym odstępstwem od oryginału jest powiększenie statecznika pionowego o ok. 15% - reszta bez zmian. Do napędu użyłem silnika Dualsky 2834 CA-7 ze śmigłem 9X5. Pakiet Turnigy 1500mAh 3S, bo większy nie wchodzi na szerokość kadłuba.

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak krótki filmik..?

Wiesz co - wczoraj wiało tak, że niemiłosiernie zmarzłem i chociaż byłem przygotowany na kilka lotów i filmowanie, to po jednym locie szybko skończyłem latanie i nie myślałem o filmowaniu tylko o gorącej herbacie z "wkładką" :mrgreen: . Wybiorę się jeszcze na loty jak będzie fajna pogoda to coś się nakręci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie by było gdybyś mógł zrobić jego plany

Jak już wcześniej wspomniałem korzystałem z PM nr 71, które są tak dokładnie rozrysowane, że nie zachodziła potrzeba rysowania planów wykonawczych. Wykorzystałem rzuty boczne oraz przekroje kadłuba, aby wyciąć je ze styroduru... i już. :) Na zdjęciu widać wyraźnie, że mojej pracy twórczej było niewiele. Wszystko to odbitki ksero poszczególnych części - łatwizna :D

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nietypowe rozmieszczenie serw.

Bies ma bardzo krótki przód, więc całe wyposażenie musiałem dać jak najbliżej silnika. To miejsce na serwa jest najrozsądniejsze z punktu widzenia wyważenia modelu i najwygodniejsze do połączenia bowdenów ze sterami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.