Skocz do zawartości

Silnik przewijanie, coś nie tak robie?


Krzysztof-G2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z przewinięciem cd'romka, którego dostałem od pewnego użytkownika z forum alex'a:) więc znalazłem gdzieś drut 0,5mm i nawinełem na każdy ząbek po 8 zwoi i połączyłem w ten sposób, że każdy początek jednego drucika łącze z końcem innego, przepraszam nie wiem jak takie rozwiązanie się nazywa :oops: w gwiazde? podłączyłem pod regulator i nic :x regulator podłączony pod inny silnik wydaje dzwięk a pod ten zd'romek nic, jakby wgl. go nie wykrywał :| co to może być? rotor ma 9 zębów a magnesów jest 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bubu2, ja podejrzewam że Krzysiek dobrze nawinął ten silnik zwłaszcza że korzystał ze strony Alex'a tylko nie bardzo mu wyszedł opis tego co zrobił. A ja celowo zapytałem o regulator z HK bo mam dokładnie taka samą sytuację, przewinąłem silnik e-max 2805 chyba po 5-7 zwoi i regulator milczy tak jakby stwierdzał zwarcie na silniku. Podłączony do podobnego silnika tylko nawiniętego cieńszym drutem z większą ilością zwoi odgrywa swoją melodyjkę i działa normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie tego regulatora to nie wiem jaki mam:/ dostałem go od użytkownika Karolek, wydaje mi się, że wszytko dobrze zrobiłem:/ bubu2, dlaczego ten silnik nie będzie nigdy działał nawiniety w ten sposób? :? właśnie myślałem nad nawinieciem kolejnego takiego samego tak samo jak tamten lecz cieńszym drutem, spróbuje zobaczymy, a czy mógłby mi ktos wysłać link ze sposobami połączenia? bo szukałem to na forum alex'a było ale strona najwidoczniej wygasła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kabli nie wyprowadzałem przez rotor

:?: Chyba miałeś na myśli stator. Nie ma to żadnego znaczenia, ja wykorzystałem otwory, które tam były.

 

Przed połączeniem końców uzwojeń w gwiazdę, powinieneś sprawdzić miernikiem dwie rzeczy:

 

1. czy nie było zwarć między poszczególnymi fazami

2. czy nie było zwarć między fazami a statorem

 

Zrobiłeś to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.