Skocz do zawartości

Narty i pływaki


pauletto007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zima za pasem a i jezior na moim terenie dużo, więc pomyślałem, ze chciałbym wyprodukować do mojego Kastorka wspomniane narty i pływaki. Ponieważ nie mam wiedzy na ten temat byłbym wdzięczny za wszelkie materiały - ksiązki, poradniki itp., które byłyby pomocne przy budowie.

A wymiary Kastora:

-długość-1000mm,

-rozpiętość-1200mm,

-waga do lotu-1240g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pływaków to nie pomogę, ale jeśli chodzi o narty to dziś w godzinkę nastrugałem takie cuś do Wilgi od Marka

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wyglądają jak kupa, ale system stabilizacji nart :rotfl: jak i one same sprawują się wyśmienicie. Poprawić zbieżność muszę i wkręcić drugi wkręt w mocowanie ślizgacza ogonowego. Dzisiaj testowałem i choć wielkiego doświadczenia nie mam, to tak płynnych startów i lądowań jak na nartach jeszcze nie miałem :D

Wadą ich jest to, że przy wadze jaką ma mój model, narty stawiają bardzo mocno wyczuwalny opór w locie, choć głowy bym nie dał czy to tylko narty, bo wiało u mnie dziś dość mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jasne że poziomo. Tyle że nie wiem jak będzie ze startem czy lądowaniem kiedy powierzchnia śniegu nie będzie gładka? Teraz płozy pracują, a mimo to przy kołowaniu do nogi po wylądowaniu Wilga przywaliła ryłem w glebę po wjechaniu na większą muldę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do swojej Cessny 480 od pelikana zrobiłem narty z planów do wicherka. do około metrowej rozpiętości modelu narty mają następujące wymiary;

-długość 170mm

-szerokość 30mm

-wysokość 15mm

-natarcie 10-15* od osi modelu (regulacja za pomocą gumki z przodu i nitki z tyłu)

-mocowanie do podwozia 80mm mierząc od tyłu narty.

Cieszę się jeśli pomogłem.

A tu są foty moich nart http://chomikuj.pl/chomikjuraspl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę pomóc w kwestii pływaków, robiłem do swojej Wilgi 2000, mam plany jeszcze, gdzieś znalazłbym też wyliczenia, jaki musi być redan, gdzie ma być itd. Mam też pliki cdr do wydrukowania planów.

 

Daj znać na PW jak będziesz coś potrzebował. Tak mniej więcej wyglądała budowa moich:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polch, daj na PW maila do siebie. Plany mam w pliku CDR - Corel Draw, są przeskalowane do drukowania na A4 i do posklejania kilku kartek (łatwizna)

 

odkopałem też stary mój temat z forum właśnie o budowie pływaków do Wilgi 2000 artexu. W tym wątku zawarte są chyba wszystkie niezbędne informacje żeby takie ustrojstwo zbudować.

 

TUTAJ TEMAT PŁYWAKÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i produkuję narty do Kastora.

Ze stronki Wojtka Bochniaka doczytałem o manufakturze nart. Zaprojektowałem je pod mój model i właśnie je wykonuję. Na razie etap formowania nosków na mokro - wrzuciłem płozy do wrzącej wody zrobiłem stanowisko i formuje. Na jutro woda ze sklejki powinna odparować i będzie można wklejać "prowadniki" do połączenia nart z goleniami. Zastosowałem zwykłą (nie typowo modelarską) sklejkę 4mm, bo tylko taką miałem.

Wymiary nart:

A. Płozy główne:

- długość 250mm

- szerokość 44mm

B. Płoza ogonowa:

- długość 90mm

- szerokość 44mm

Zdjęcia produkcyjne poniżej:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.