Skocz do zawartości

Cicada mały elektryk


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szperając w internecie znalazłem stronkę z planami http://plans.aerofred.com i tam model o ciekawym kształcie http://plans.aerofred.com/img52164.htm

 

Mam odpowiednie wyposażenie po Windbusterze, więc szybko zacząłem klecić Cykadę.

Trochę za szybko, bo wymyśliłem sobie sterowanie wysokością i lotkami, więc wznios skrzydeł dałem minimalny.

Jak wstępnie złożyłem model, to jednak bez tego ogromnego wzniosu model sporo stracił ze swojego uroku.

Może trzeba było zostawić wznios i dać ster kierunku...

 

Popełniłem też inne błędy, które mam nadzieję jakoś zniweluję: gdyby ktoś się brał za ten model, to brak dźwigarów i miękka balsa na krawędzie skrzydła to zły pomysł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zdjęcie, Panie kolego, zdjęcie! :-)

Się robi :P

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Rozmiar modelu wyszedł po bezpośrednim odrysowaniu z ekranu laptopa :devil:

rozp. 76cm, długość 52cm

 

Waga kompletu bez pokrycia i malowanie (kadłub czymś polakieruję) to 94g

Wyposażenie następne 90g, więc jeżeli poleci, to ciut powyżej 200g.

 

Zostało dorobić te fatalne lotki i pokryć litespanem (akurat nie mam).

 

PS

Proszę nie pytać, co to jest to czarne w skrzydłach, bo to nie najlepszy pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS

Proszę nie pytać, co to jest to czarne w skrzydłach, bo to nie najlepszy pomysł.

To nie będę pytał tylko zgadywał ;p Koszulki termokurczliwe ? :)
Zgadłeś, ale jak teraz na to patrzę, to zupełnie bez sensu - chyba dodam normalny dźwigar, a nie jakieś balsowe 2x2 i to w środku (ale dziurki po szlifowaniu były, to ładnie pasowało).

 

eeee oldtimer elektryczny to nie oldtimer

Też tak uważam, ale będzie elektryczny i kryty folią, a to już poważna profanacja.

Dlatego nie jest to oldtimer, tylko takie coś na dwa dni nudy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda po pokryciu i lakierowaniu:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Edit 1:

Nawet lata, ale niewiele dało się wyczuć z powodu porywistego wiatru.

Poleciał w górę i coraz wyżej bez postępu do przodu; zakręt z wiatrem i model coraz dalej - tak ze dwa razy i modelu nie widać - puściłem gaz i spadł z wiatrem.

Upadek bez sterowania i na szczęście żadnych szkód.

 

Edit 2:

Lata bardzo podobnie do konika polnego. Niby jakoś leci, ale w 1/3 to wiatr decyduje gdzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.