Skocz do zawartości

C3536/5 kV 1450


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego to co przychodzi łatwo nie jest takie oczywiste? :)

Kupiłem ten silnik w ABC-RC, jego specyfikacja jest nastepująca:

masa - 110g

liczba zwojów - 5

lipo - 2 ~ 4s

max 30A/60sek

śmigła - 8x4 ~ 10x6

moc max 655W dla 4s.

Niestety spacyfikacja swoje a życie swoje. Rozumiem, że śmigło 8' na 4s , 9' na 3s i 10' na 2s. Podłączyłem pakiet 3s 5000, regulator 80A. Wyniki nastepujące:

APC 9x6 = 10,87V 53,21A, 583,1W

APC 9x4,5 = 11,22V, 42,09A, 473W

APC 8x6 = 10,99V, 46,84A, 520,3W - nie miałem 8x4 ale ten rozmiar na 4s a ja miałem na 3s. Czy to oznacza, że każde smigło było nieodpowiednie czy raczej zastosować te wymienione dla danego pakietu i nie martwić się zbytnio poborem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Martwić się jak najbardziej. Bo nie dość ,że przy takim przeciążeniu motorka sprawność jest lichutka, to za chwilę silniczek zakopci i będzie koniec zabawy.

Silnik o kw 1400 nadaje się przy 4s tak raczej do pylonów. Bo to koło 20000 obr / min.

Dla 3S KV powinno być około 1000, dla 4S około 700 itd.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwić się jak najbardziej. Bo nie dość ,że przy takim przeciążeniu motorka sprawność jest lichutka, to za chwilę silniczek zakopci i będzie koniec zabawy.

Ale przecież w sumie nie wiemy czy był przeciążony. Zastosowałem wskazane śmigła. To że sklep podaje 30A nie jest dogmatem :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wapniak, ale Fokker nie napisal ze to nie będzie do pylona :)

 

i niezapominaj ze silnik pod obciazeniem bedzie mial mniejsze rpm :DFokker, ten silnik to ray? czy Turnigy

 

ja jakos z Turnigy nie mialem problemow a wrecz w druga strone

 

mialem model 1,5kg silnik 3548-800 i na smigle 14x8 ( ponadwymiarowe) i pakiecie 4s prad = 32A !! masakra... a model rwalo w pion na polowie gazu.. start w pion z reki.. bez rozpedu .. ciag okolo 2,4-2,5kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.