Skocz do zawartości

I stało się ... następne RWD 5 ... relacja z budowy


przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem :D jak w temacie czyli następne RWD 5 z depronu. Dodam że jest to mój pierwszy model RC wcześniej nigdy nie latałem i mam zamiar się nauczyć na tym modelu i bardziej zgłębić tajniki modelarstwa :) Kadłub na ukończeniu może jeszcze w tym tygodniu uda mi się go okleić taśmą pakową. Stery już gotowe wystarczy przykleić i zamontować orczyki. Postanowiłem ciut zmodyfikować projekt i zastąpić tylną płozę skrętnym kołem (koło obraca się o 360 st.). Silnik zakupiony to TowerPro 2410-8T-4Y - 890KV 90W, i dwa serwa Serwo TowerPro SG-90 - 9g - 1,2kg/cm, :D Aparatury, regla, elektrowni i ładowarki na chwilę obecną nie posiadam, ale przyjdzie na nią czas do końca marca :) Ogólnie wszelka konstruktywna krytyka mile widziana :wink: Zdjęcia poniżej

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Na chwilę obecną tyle. Za jakiś czas aktualizacja :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tylko wręgę silnika mogłeś pierw wyciąć przed założeniem, bo po wklejeniu możesz mieć jakoś mało miejsca przy wycinaniu :D

Silnik jest na okrągłej podstawce tak że tam nic nie będzie wycinane tylko wiercone w tym okręgu trzy otwory na śruby mocujące silnik :)

Teraz tak przymierzyłem stery i chyba ciut bowdeny puściłem za blisko ogona co powoduje dość napinanie się w bok popychacza. Jutro dodam zdjęcia o co mi chodzi żeby to zobrazować. A tym czasem nasuwa mi się pytanie a mianowicie popychacz łącze z orczykiem zwykłą "zetką" a jak przeplatacie "zetkę" gdy stateczniki są już przyklejone czy jeszcze przed przyklejeniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam przy serwie przykręcane :) wczoraj prace trwały do późna a dzisiaj zamieszczam efekty. Fakt co fakt oklejanie kadłuba nie idzie mi za pięknie ale jak na pierwszy raz jak na razie jestem zadowolony :) Jak myślicie co do wykłonu silnika wystarczy czy może za duży?

Jeszcze zrobiłem obudowę silnika odpinaną a zamierzam zamocować ją na magnesach i tutaj pytanie czy na łączeniu zastosować magnes z magnesem czy magnes z kawałkiem blaszki?

 

Dołączona grafika

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8ca74e02208bc51a.html

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ładnie czysto prosto tak w trzech słowach :)

Jak myślicie co do wykłonu silnika wystarczy czy może za duży?

Zostaw tak jak jest. Po oblocie zobaczysz czy trzeba coś zmienić. :wink:

Do połączenia obudowy silnika z kadłubem zastosuj małe magnesy neodymowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie czysto prosto tak w trzech słowach :)

A to już sam ocenisz bo mam zamiar jakoś do Ciebie wybrać co byś na żywo ocenił co żem zamjstrował :)

Wystarczy mały magnes neodymowy i wklejony wkręt.

i o to mi właśnie chodziło :)

 

W przyszłym tygodniu startuje ze skrzydłami zaraz jak się uporam z maskownicą silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak właśnie oglądam przy oklejaniu i skopałem na maksa statecznik pionowy :evil: normalnie spierd...... ... różnica 2 mm niby mało ale taśma pakowa jeszcze to potęguje ... jakie wasze zdanie na ten temat ? Zrywać czy już zostawić ? ... kopie po oczach jak nie wiem co ....

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie latał to założę się że nie będziesz widział tego mankamentu :wink:

nawet nie gadaj musi latać :) choć pewnie przy pierwszym oblocie kret murowany ... lepiej nastawić się na najgorsze, a jak obejdzie się bez kreta to człowiekowi lepiej na duchu będzie :D

Jutro zabieram się za skrzydło ... obudowa silnika już zrobiona ale nie ma się co czarować za super nie wyszło ale pewnie po krecie będzie po niej więc będzie następna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zanim wezmę RWD na łąkę to z pewnością poćwiczę na symulatorze :D Przeliczając domowy budżet sądzę że uda się jeszcze w lutym zakupić aparaturę i resztę elektroniki potrzebnej do startu i oczywiście symulator :D co do aparatury to z pewnością sklep ABC RC bo mam blisko :)

Wojtek Sz polecił tą aparaturę i na nią się nastawiam http://abc-rc.pl/p/103/759/rc-aparatura-rc-t6eap-6ch-2-4ghz-mode-1-lcd--aparatury-rc-zestawy-aparatury-i-osprzet-rc.html

no chyba że w tym przedziale cenowym powiedzmy do 350 PLN doradzicie coś innego ?

 

Capriman relację z Twojej budowy RWD prześledziłem od deski do deski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.