Skocz do zawartości

Łączenie połówek steru wysokości


człowiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż ostatnio borykam się z pewnym problemem połączenia połówek steru wysokości. Próbowałem połączyć drutem, ale przy większych prędkościach połówki nie wychylały się symetrycznie <_< . Pomyślałem, żeby połączyć ster listewką sosnową poprowadzoną przez cały ster wysokości, ale jak wtedy zrobić otwory na zawias ? Liczę na Wasze podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory na zawiasy mozesz zrobiś własnie w tej listewce.Jaka jest wielkosc modelu, że drut nie wytrzymuje? Może wklej większej średnicy. Ja wklejam albo od strony natarcia - wtedy ma kształt litery "c", albo w spływ - wtedy przypomina litere "v" o płaskiej podstawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem przeróżne łączenia połówek steru wysokości. Zdecydowanie najlepszym jest zastosowanie płytki laminatowej 2mm obustronnie. Ster jest nieziemsko sztywny, sztywność jest lepsza niż przy pręcie węglowym lub stalowym. U siebie zrobiłem wycięcie o głębokości 2mm w stateczniku z obu stron i wkleiłem wycięte kawałki płytki. (płytka jakieś 300x 1500 za 2zł na allegro). Zdjęcia poniżej, nota bene też z tej katany i też ultra lekkiej...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie drut stalowy w sklepie modelarskim. Zobaczysz jaka różnica w jakości w porównaniu do np. szprychy

 

Szczególnie jak trafi za bardzo zahartowany - tak, że przy wyginaniu pod kątem 90 stopni drut pęka ;) - niestety znam z autopsji :mellow:

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.