Skocz do zawartości

"Porzućcie wszelką nadzieję" - Chiggy von Richthofen nadchodzi


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niezwyciężony Hammerhead trafił w końcu na godnego przeciwnika. Najlepszy pilot obcych w eksperymentalnej maszynie sieje spustoszenie w szeregach kosmicznych marines.




Tymczasem na ziemi tworzy się jego kopia.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

http://youtu.be/n0SnwbBQyJ0
Czy uda się skopiować maszynę obcych w zakładach AeroTech?
Dowiemy się wkrótce...
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jak na skrenie ze sketchupa. Liczę że to wystarczy, choć przydałoby się je zrobić z epp.

Tak to będzie z jednej strony.

Dołączona grafika

 

Jest to raczej szybki projekt. Zaintrygowała mnie rzutka, która ładnie poleciała. Zobaczymy jak poleci większy brat.

 

Edit.

I skrzydełka gotowe. Jeszcze przed szlifowaniem

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start a'la Pogo będzie fenomenalny. Co do podpórek - nadal uważam , że są zbędne, przynajmniej tak to wygląda na zdjęciu. Ostatnio zastanawiałem się, jak usztywnić połówki statecznika przyklejone do listewki balsowej 4*8. Wylaminowałem za pomocą formy z oklejonego taśmą depronu i deski z wyciętym trójkątem załamany płaskownik. Łączenie jest nie do ruszenia (ów płaskownik przyklejony na CA) .Jestem pewien, że jeśli przykleisz w miejscu styku płatów 3 listewki zeszlifowane na 60 stopni i podkleisz kilkoma takimi płaskownikami lub dodatkowymi wręgami trójkątnymi, te węgle na zewnątrz będą zbędne, a zyskasz na wyglądzie. Więcej się nie odzywam w tej sprawie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie samolot musi mieć wymiary przynajmniej około metra. Samoloty typu ESA są dla mnie za małe. Ten,mimo, że jego długość to 90cm, jest spory, a to przez to, że jest taki 3D.

Lepszy by był nieco mniejszy. Mam nadzieję, że emax 2822 go uciągnie na starcie. Waga w tym stanie to nieco ponad 300gram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy projekt. Mam takie pytanie, jak będziesz orientował model w przestrzeni, pomalujesz jakoś, czy co? Bo jak tu latać gdy nie mamy góry, dołu, lewej czy prawej strony a model wykręci kilka beczek tak ze 100m od Ciebie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 -Projekt świetnie się nadaje do schowania silnika w środku konstrukcji, a'la electric pusher.

2 - Zamiast tych rurek, wyciąłbym dwa krzyżaki trójramienne ze sklejki 1,5-2mm i wkleił w skrzydła jak wzmocnienia, tak by łączyły się w kadłubie. Jeden z nich można by wykorzystać jako wręgę silnika wg punktu 1.

 

Wówczas model zachowałby czystą formę.

Projekt jest bardzo ciekawy i kibicuję mu w miarę możliwości. A te obecnie są niewielkie, jako że piszę z serca Mazur. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.