Skocz do zawartości

Pierwszy model rc toto - 2


Matijus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Postanowiłem (w końcu ;p) zrobić pierwszy model rc. Wybrałem toto-2 http://www.motylasty.pl/toto002a.html, myśle że takonstrukcja będzie odpowiednia dla mnie kompletnie zielonego w tym. Nie chciałem robić depronowca typu wrd 5 albo toto-0 ponieważ mieszkam "w krainie wiecznych wiatrów" czyli niedaleko morza i raczej by był zbyt delikatny. Jeśli ktoś robił już toto-2 byłbym wdzięczny za każdą wskazówke i porade ewentualnie link do forum gdzie ktoś go robił (chociaż sporo już przeczytałem takich). oczywiście w miarę możliwości będę opisaywał opis budowy oraz dodawał zdjęcia.

 

PS. A i mam pytanie czy zamiast depronu mogę użyć balsy do pokrycia kadłuba i skrzydeł ? czy zmieni to aż tak bardzo ciężar i Właściwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa ruszyła :) i mam pytanie co do skrzydeł czy da się jakoś łatwo zrobić łączone skrzydła żeby łatwiej go transportować ?? I co do wzniosu skrzydeł czy zamiast w połowie mogę same końcówki podnieść czy nie zabardzo to zadziała? (wiem to pierwszy modeli i lepiej nie kąbinować, ale ja się czuje na siłach coś zrobić z tym tylko nie wiem jak)

post-10523-0-04033800-1350738308_thumb.jpg

post-10523-0-36975400-1350738340_thumb.jpg

post-10523-0-97902500-1350738349_thumb.jpg

post-10523-0-82364700-1350738360_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz oklejałem skrzydło i wyszło cholernie cięzkie lepiej sie opłaca kupić białą taśme pakową i z 2-3 razy okleić a potem opcjonalnie kolorową dodatkowo w skrzydła na natarciu wstaw listwe sosnową 2x6 nie będziesz musiał się martwić o kontakt z brzozą xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oklejanie papierem na wikol to bardzo dobra rzecz. Ładnie wygląda tak wykonane poszycie.

Co do ściągania się papieru mam tylko jeden sposób - nakładanie suchego papieru na zagruntowaną klejem powierzchnię i dalej "malowanie" po wszystkim. Papier wtedy puchnie już na modelu i robią się brzydkie zmarszczki ale prostują się one w czasie wysychania i nic się nie napina i nie krzywi.

Nawet jeśli to tak wykończony element daje się dość łatwo prostować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.