Skocz do zawartości

Modelarze w UK


idfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Widzę, że na forum pojawia się sporo emigrantów (Niemcy, Szwajcaria, UK). Zastanawia mnie ilu z nas przebywa obecnie w UK. Fajnie by było się zrzeszyć, może nawet i spotkać w celu wymiany doświadczeń i wspólnego latania. Jeśli nie problem, prosiłbym o wpisanie się na listę modelarzy z UK.

 

Pozwolę się wpisać jako pierwszy:

 

Kacper

 

Leicester

 

https://maps.google.com/maps?q=narborough+road+leicester&hl=en&ll=52.628781,-1.149423&spn=0.00184,0.004823&sll=37.0625,-95.677068&sspn=39.235538,79.013672&t=h&hq=narborough+road&hnear=Leicester,+United+Kingdom&fll=52.628781,-1.150448&fspn=0.00184,0.006866&z=18

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam, fajny pomysł :)

mam na imię Leszek,

Latam w klubie w Ashbourne, mieszkam w Stoke On Trent.

Ostro latam tutaj na zawodach w F3A i toczę swoją prywatną "Bitwę o Wielką Brytanię part2 " ;):ph34r:

A jak się napatoczy jakiś Niemiec i uda się go pokonać to ech..... co za rozkosz :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Człowiek uczy sie całe życie i głupi umiera" Świetny pomysł z tym tematem.

Jeśli naucze sie utrzymywać samolot w powietrzu to można by pomyśleć nad wspólnym lataniem. Jak na razie mój Super Cub jest w trakcie remontu/tuningu:D

 

Tapatakam z HTC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę, pod warunkiem, że przestanie wiać... a to będzie w UK pewnie w 380tym dniu roku ;) Zgadamy się jak pracujesz i z chęcią się zjawię w Twoich stronach, podpowiedz jak się tam dostać z Luton, tam często jeżdżę na lotnisko a to bardzo blisko Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wojtek,

Jak nas się znajdzie więcej to trzeba kiedyś będzie zrobić jakieś wspólne latanie :)

Popularność modelarstwa tutaj jest ogromna, wykup ubezpieczenie jesli nie masz ;) a latasz czymkolwiek poza halą- nie musisz być członkiem żadnego klubu a będziesz spokojny- tutaj prawo działa trochę inaczej niż w PRLu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie by było, ale widzę, że jak narazie spotkanie tylko u mnie ;) do Ciebie mam Lesławie tyle samo co do Wojtka, to znaczy że do Siebie macie najdalej, ale do mnie najbliżej :) Szkoda, że nas tak rozrzuciło po wyspie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam Mości Panowie, w niedzielę obok Wallingford dokładnie tu OX107AF są zawody F3A, na liście jest cała czołówka pilotów UK, plus ja :) będę już w sobotę (trening) nocuję w edit :Reading. Jak ktoś ma ochotę i ma blisko to zapraszam jako uczestnik :)

link do strony rejestracyjnej zawodników:

http://www.gbrcaa.or...hp?topic=3408.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta , jako uczestnik -- na stronie rejestracyjnej nie ma nic ze mozna latac trenerkami :D :D :D :D :D

Ale fajnie by bylo popatrzec - jak uda mi sie z wolnym wpadne - wklej fotke swojego latadla ( jak mozesz :) ) zebym wiedzial komu kibicowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

widzę że lekko ucichło tutaj.

Ja mianowicie mieszkam w Nuneaton CV115XW (na wschód od Birmingham) a do Leicester to mam 30 min drogi autem.

Modelarstwem zajmuję się od 2004 roku z powodu wyjazdu do UK (2 lata temu) trochę zaprzepaściłem i zaniedbałem moje hobby.

Dobrze by było mieć jakieś zrzeszone grono z którym można by wymienić doświadczenia choćby nawet gdzie i co kupić...

Przyznam szczerze ze jestem totalnie zielony jeśli chodzi o zaopatrywanie się w materiały do budowy modeli w UK, a specyfikach do na przykład robienia laminatów to w ogóle koszmar.

osobiście mam w planie zbudować laminatowy szybowiec (redukcyjny - najlepiej polska konstrukcja), chodzi mi po głowie SZD-55 Promyk lub ZSD 39 Cobra 17.

Totalnie nie wiem gdzie zacząć jeśli chodzi o zdobycie materiałów w UK.

Co do wiedzy - też muszę ją przyswoić i na początek zrobić jakiegoś nielota :P co by później za te poważniejsze sie zabrać.

Ale po malutku i do celu.

Myślę tez o założeniu forum modelarzy polskich na obczyźnie - zacząłbym od UK bo tu mieszkam. Może to pozwoliłoby nam szybciej odnaleźć się na wzajem no i oczywiście wymienić doświadczeniami jak sobie radzić w tym kraju (z modelarstwem oczywiście)

Pozdrawiam!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Z tym forum całkiem niezły pomysł. Istnieje już kilka o innej tematyce. Jeśli masz do mnie tak blisko to wpadaj, zobaczysz moją skromną, ale ciągle rozwijającą się modelarnię i przy okazji ostatnio zbudowany model. Można też razem coś pomajstrować. Jeśli chodzi o sklepy w UK, mam ten sam problem. Zazwyczaj zakupuję co potrzeba w Polsce i tu przywożę. Znalazłem już jednak ze 2 może 3 sklepy i właśnie czekam na paczuszkę z silnikami, które kosztują tu połowę tego co w Polsce. Jedyny problem, że tu sklepy nie spieszą się z wysyłką ;) a raczej poczta nawala. W Nottingham jest kilka a może i kilkanaście sklepów modelarskich, podobno jeden z nich to największy w UK. Jeszcze nie byłem, nie mogłem się zebrać, ale we wtorek planuję się tam przejechać i pozwiedzać, szukam sklepu ze wszystkim niezbędnym do budowy, a nie z "zabawkami latającymi i jeżdzącymi" bo tak wiele sklepów się mianuje jako modelarskie.

 

Jakby co to z chęcią zapraszam.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tomek :)

 

Parę razu byłem niedaleko Ciebie na zawodach w Hurley o dokładnie tutaj w tym klubie :

http://www.plane-cra...092_153842.html

 

Korzystam z wielu sklepów w UK dostawa 48 h to standart, wybór i ceny o niebo lepsze niż w PL, postaram się w najbliższym czasie wstawić tutaj parę linków do tych dobrych.

Co do żywic i materiałow do laminatów to sprawa prosta :)

http://easycomposites.co.uk/ wszelkie pytania do mnie, to moja modelarnia.

 

Słuchajcie niedługo najwieksza impreza modelarska w Europie raz już byłem, i doznałem szoku gdy zobaczyłem co potrafi się dziać na jednym wojskowym lotnisku jednocześnie przez trzy dni. Od orzeszków do odrzutowców.

 

Wybiera się ktoś?

 

W tym roku biorę namiot na miejscu pivo/wyżywienie/noicne latanie w hangarze itp.

 

http://www.bmfa-nats.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.