Skocz do zawartości

BF 109 G (no prawie G :) ) "NPN"


sławek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny w moich zbiorach model od Marka (robi się kolekcja jak modeli plastikowych :) ) Pierwotnie zaprojektowana jako wersja "F" ale nie byłbym sobą jak bym nie dodał coś od siebie -podciągam mesia pod wersje "G" drobnym zabiegiem-poprzez dodanie osłon sprężarek przed kabiną (powinienem jeszcze zmniejszyć chłodnice oleju pod kadłubem ale została nie zmieniona)

 

Proces składania/klejenia jest na tyle prosty ze nie będę powielał tematów w których każdy ruch noża jest opisany i obfotografowany wystarczy kilka fotek i mam nadzieje że film na uwieńczenie zakończenia.

 

Na początek fotka "białej masy" z której miałem nadzieję że "coś" wyjdzie , była to tak biała plama że aparat miał problem ze złapaniem ostrości :)

 

a5daa82b634dc754med.jpg

 

Kolejny krok-zamiana białej plamy na kolorową : cały model opryskany szarym sprayem , do tego troszkę Pactry w nie kontrastującym kolorze i dużo flamastra

 

f6414f1409bc85cbmed.jpg

 

Już było lepiej ale- nadal taki goły ,na szczęście naklejki mimo kontrastu kredowego papieru z porowatym EPP nadają modelom charakteru .

 

3cca39d5b575531amed.jpg

b3667bd9c4debf0fmed.jpg

 

Malowanie znalezione w sieci z niemal identycznym oznaczeniem jak kalki Marka do 109F dzięki czemu nie jest to całkiem swobodna wariacja na temat.

 

Jeszcze tylko manele,kabinka -oczywiście bezbarwna i jak czas pozwoli jeszcze przed wiosną przewietrze samolocik.

Z kawą i papierosem ,bez pośpiechu doprowadzenie modelu do stanu z ostatnich zdjęć zajęło mi 4 godzinki nie licząć czasu schnięcia po malowaniu sprayem (zwykłe nitro z castoramy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Krzysiek Nadruki -są w zestawie -dla nie znających postaci Marka Rokowskiego -jest to modelarz/producent tego typu modeli, znajdziecie ofertę na stronie -"na polskim niebie" .Modele sa sprzedawane w postaci KITu (zestawu) naklejki,węgle,orczyki,wręga silnikowa...wszystko oprócz farb jest w zestawie

 

Robert masz dobre oko i pamięć ,wyszło faktycznie podobne malowanie -ale odrobinę jaśniejsze, chciałem zrobisz mocno szarą zieleń a wyszło podobnie jak w foce. Identyczna była nawet technika -pokrycie szarym Motipem całego modelu i naniesienie tylko jednego odcienia plam , ba!! naklejki te same bo przez przypadek do FW190 otrzymałem naklejki właśnie z ME

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, tak się składa, że takową postać znam, może jedynie z opowieści z tego forum, ale zawsze. Po prostu myślałem, że robisz je we własnym zakresie, stąd moje pytanie. Kiedyś ktoś już wspominał na temat specjalnej foli do drukarki, ale już niestety nie mogę natrafić na ten wątek. No nic, a przy okazji - samolot super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga przewidywana do 350g (pakiet 2S)

W oczekiwaniu na wyposażenie kończe płatowca : kołpak hmm :( jedyne co pasuje to rozmiar ,kolor kupnego obrzydliwy żółty więc skoro niema kształtu typowego kołpaka z Gustawa byłem zmuszony przynajmniej go tak pomalować.

 

a5d43654059f1811med.jpg

 

Z braku 2 serw 5g wstawiłem dla lotek jedno 9g ,wymusiło to rozcięcie chłodnic podskrzydlowych które w modelu powinny byc przyklejone w całości (lotki w takim przypadku sa odcinane za chłodnicami i dla tego powinny być na 2 serwach).

Trzeba było więc dodać "zderzak" chroniący serwo -dodatkowy zbiornik :)

 

4cd63123a8862b76med.jpg

 

Qrcze jakis "spifirowaty" wyszedł przód ,pewnie przez ten spiczasty kołpak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I poleciał :) prosto z reki i bez problemu nawet nie wymagał trymowania.

dla mnie bomba :) a kołpaczek faktycznie-na wolnych obrotach przyprawia o zawrót głowy ten namalowany "świderek" :) .

 

Slawek pieknie to to lata :) Grstulacje sprawia wrazenie ze nawet przy malej predkosci jest sterowny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.