Skocz do zawartości

Jaki motoszybowiec na poczatek?


castroneves
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym poznać Waszą opinię nt. dwóch modeli motoszybowców Radian firmy Parkzone (http://www.nastik.pl/radian-dx5e-electric-p-2260.html) oraz motoszybowca Gama 2100 (http://hobby-model.pl/gama-2100-rtf-24ghz-elektroszybowiec-zestaw-rc.html). Jestem początkującym modelarzem i chciałbym wybrać model do nauki, równocześnie żeby model nie był zbyt prosty i mógł posłużyć mi przez dłuższy czas. Prosiłbym o dokonanie porównania pod względem łatwośći pilotażu i aparatury zastosowanej w obu motoszybowcach.Jeśli polecacie inne motoszybowce, bardzo chciałbym poznać Waszą opinię.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli radian to IMO bardziej opłaca się kupić wersję plug&play (czyli bez aparatury, akumulatora i ładowarki) a zaoszczędzone 500 zł wydać na aparaturę np turnigy 9x, aku i ładowarkę.. Kwota wyjdzie mniej więcej taka sama a zamiast prostej DX5e będziesz miał aparaturę o znacznie większych możliwościach, której nie będziesz musiał za chwilę wymieniać.

 

Co do samych modeli to radiana mam i muszę powiedzieć że tak spokojnego i jednocześnie łatwego w pilotażu modelu nie miałem / nie widziałem. Jeśli nie rozbijesz przy pierwszym wyrzucie (co jest możliwe bo model na "fabrycznych ustawieniach" ostro zadziera do góry przy pełnych obrotach silnika) - to nie rozbijesz go w ogóle ;). Model jest na prawdę super-łagodny w powietrzu, o ile nie latasz przy dużym wietrze... i jak najbardziej nadaje się na model do nauki.. nawet zastanawiam się czy nie jest zbyt łagodny, tzn czy nie znudzi Cię za szybko. Drugiego z modeli nie widziałem i się nie wypowiem :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jeśli polecacie inne motoszybowce, bardzo chciałbym poznać Waszą opinię.

 

Owszem, polecam: http://pfmrc.eu/inde...__fromsearch__1

Ze szczególnym uwzględnieniem "żeby mógł posłużyć przez dłuższy czas". Wpisz "phoenix" w wyszukiwarkę, jest kilka tematów do przeglądnięcia, dowiesz się wszystkiego o wyposażeniu, własnościach itp. Na początek polecam wersję 2m, w perspektywie rozbudowa do 2,6m jak nauczysz się latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

podepnę się pod temat, aby nie zakładać nowego.

Kiedyś kupiłem Alphę 1500 - z głupoty przykretowałem nią dosyć szybko i ze złości rozstałem się z modelem.

 

Chcę powrócić do latania. Przeczytałem to oraz inne fora, przejrzałem różne oferty w internecie - nie wiem co wybrać.

Przyjmijcie, że jestem zielony w lataniu, latałem wyłącznie na symulatorze.

 

Chcę wybrać zestaw RTF, żeby jednorazowo złożyć model i udać się na lotnisko.

 

Moje typy to modele Pelikana, czyli:

 

- ASW-17 (podoba mi się najbardziej, ma wygląd prawdziwego szybowca. Ale czy 2100mm to nie za dużo ?)

- Alpha 1500

- Omega 2100

- Fox 1800

 

Czy to nie za duże latadła na początek ?

 

Myślałem o Beta 1400, ale zwyczajnie mi się nie podoba.

 

Proszę o poradę.

 

 

 

MIchał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fajna zasada zaczynasz od brzydkiego kończysz na pięknym i to w tym przypadku modelarstwa się sprawdza beta wcale nie jest taka brzydka, ale jeżeli chcesz wybierać model pod wygląd to niem a o czym gadać. Najlepsze wyjście to beta, pionner, sky surfer lub jak masz wiecej $$ to easy star.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk dobrze rzecze, ja też miałem zagwozdkę co wybrać na początek i stanęło na Bixlerze 2. Choć początkowo mocno umierałem się ze sam coś zrobię. Czytając to i inne fora głos rozsądku wygrał :-)

 

~wysłane z LG p760 przy użyciu Tapatalk~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu się nie podoba. Jak osiągniesz poziom, na którym będziesz w stanie rozróżnić górę od dołu modelu, oraz przód o tyłu to zmienisz na inny. A nie jest to takie proste na początku :D I oczywiście, jak brak woreczka i zmiotki nie będzie powodował konieczności powrotu do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to pochwalę się: zakupiony został przeze mnie ASW 17 Pelikana w wersji RTF.

Po trzech pierwszych lekcjach konieczne było sklejanie kadłuba, a także dorobienie elementu skrzydła. Praca miła i przyjemna, a przede wszystkim nie zajmowała mi więcej jak 20 minut.

 

Dziś jestem po szóstym oblocie i szybowiec mam w miarę opanowany. Prędkość przy lądowaniu jest dosyć wysoka, więc jako początkujący miałem obawy czy podołam. Ale nie ma z tym problemu.

Jeśli chodzi o sam lot - ciężko mi to ocenić jako całkowicie zielonemu w temacie. Jednak jak to oceniali bardziej doświadczeni ode mnie - szybowiec fruwa "majestatycznie". Zdecydowanie preferowana pogoda bezwietrzna. W samym locie nie jest za szybki, spokojnie do opanowania. Dosyć szybko reaguje na "polecenia".

 

No i nie obejdzie się bez fotki ;)1509910_708623952494985_1011217697_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początek kupiłem Pionera1400. Myślę, że model idealnie nadaje się do nauki latania. Miałem nim jednego kreta ( wypięły sie skrzydła na dużej wysokości zamontowane tylko na 2 magnesy neodymowe ). Kadłub pionowo uderzył w ziemie. 5 min i troche kleju i wzbił się w powietrze. Model świetnie szybuje i można nim nawet jako początkujący modelarz być w powietrzu na jednym aku nawet 30-40 min. Nawet teraz jak latam innymi modelami to czasami robie jakiś lot na Pionerze. Naprawdę polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - dobrze wybrałeś. To bardzo przyjemnie latający model.

Niech Ci tylko do głowy nie przyjdzie zakladać większej baterii, + 70g w tym modelu całkowicie psuje zabawę.

 

Ten model sporo Cię nauczy, spokojnie możesz zabierać go wyżej i kręcić akrobację.

Lataj jak najwięcej bez silnika wtedy najlepiej poczujesz co się dzieje w powietrzu i jak kontrolować model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci tylko do głowy nie przyjdzie zakladać większej baterii, + 70g w tym modelu całkowicie psuje zabawę.

 

Kurczę, tym mnie wystraszyłeś... Oryginalnie mam 800mAh.

Chciałem zakupić pakiet 1300mAh Pelikana (od Bety 1400). Zalecany do ASW-17 w wersji ARF to między 1100 a 1800mAh, więc myślałem, że z 1300 spokojnie dam radę.

 

Może kupię 2x 900mAh firmy Redox i będę po prostu wymieniał ? Czy to dobre pakiety ?

http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/AKUMULATORY-I-PAKIETY/Ogniwa-i-pakiety-Li-Pol/Pakiety-Redox/REDOX-LIPO-900mAh-111v-20c.html

 

Prędkość lądowania wcale nie jest taka szybka, ale jakbyś mu dorobił klapy to byłoby wolniej. Miejsce jest.

 

Na klapy przyjdzie czas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.