Skocz do zawartości

Pokrycie Ju-52


robloz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ma może ktoś pomysła jak wykonać faliste pokrycie Ju-52. Skala 1:14 (rozp. ok. 200cm.) Czy warto sobie tym zawracać głowę, choć Ju "na gładko" jakoś mi nie leży.

Jest to na razie przymiarka i budowa zależy od przyjętej techniki. 

Myślałem o klejeniu na poszyciu pasków, ale to chyba odpada, jest tego od groma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kiedyś rozmyślałem nad ju-52. Wszystko zależy jaki to ma być model. elektryk? spalina? miałem takie pomysły żeby zrobić elektryka na 3 silniczki i pokryć depronem, rowkowaną stroną na zewnątrz. Ew jeszcze w marketach budowlanych jest dostępna tektura falista ale to by było bardzo ciężkie, do jakiegoś ogromnego modelu chyba i z poteżnym silnikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś rozmyślałem nad ju-52. Wszystko zależy jaki to ma być model. elektryk? spalina? miałem takie pomysły żeby zrobić elektryka na 3 silniczki i pokryć depronem, rowkowaną stroną na zewnątrz. Ew jeszcze w marketach budowlanych jest dostępna tektura falista ale to by było bardzo ciężkie, do jakiegoś ogromnego modelu chyba i z poteżnym silnikiem...

Taki pomysł, nie sprawdzony w żaden sposób.... Konstrukcja pokryta słomkami do napojów a na to pokrycie termokurczliwe. Może warto wykonać próbkę? Wagowo powinno być akceptowalne, ale jak by wyglądało? No i łatwo sobie wyobrazić na łatwiejszych fragmentach, ale co ze szczegółami? Na pewno cierpliwości by trzeba. Nb. najnowszy numer niemieckiego pisma FMT zawiera opis ARF-a z imitacją blachy falistej drukowanym pokryciem. Technologia mało domowa, ale ten sam samolot, więc zajrzeć na pewno warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.