Skocz do zawartości

Odbiornik lama


Mikolaj.waw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam problem , posiadam odbiornik od lamy v3 , i gdzy podłaczam pakiet to ten odbiornik jest za 2sek już parzy w rękach nie da się utrzymać. Co sie dzieje? fc2a91a1323b3faa59e9aa4074c54a95.jpg

 

Wysłane z mojego MS4501 przy użyciu Tapatalka

 

Wysłane z mojego MS4501 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mam zrobic , dodam jeszcze że mam jeszcze jedną plytke do której w lamie był podczepiany pakiet

 

Wysłane z mojego MS4501 przy użyciu Tapatalka

 

Te odbiorniki mają swój BEC i pakiet 2s podłącza się bezpośrednio do odbiornika.

Nie wiem gdzie teraz podłączałeś regulator (zewnętrzny redox) ale zapewne nie jest to połączenie poprawne.

Wydaje mi się też, że nie wysterujesz tym odbiornikiem swojego regulatora. Na nic te trudy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czyli musze wziąc połaczyc obie płytki

6f11108bec2654d5255cf280229e1c14.jpg a tu połaczone

 

Wysłane z mojego MS4501 przy użyciu Tapatalka

edb3fe4a5f22d17d831a75572e63a048.jpg

 

Wysłane z mojego MS4501 przy użyciu Tapatalka

A i jeszcze jedno ten pakiet w oryginalnej lamie jest 2 s tylko pojemnosc troche większa

 

Wysłane z mojego MS4501 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

A i jeszcze jedno ten pakiet w oryginalnej lamie jest 2 s tylko pojemnosc troche większa

To akurat nie ma teraz znaczenia.

Może zacznij od przedstawienia pomysłu, co chcesz zrobić z tym zestawem?

No i tak jak sugerowano Ci wcześniej - poproś moda o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie, lataj. Bo teraz każdy będziesz szukał co to znaczy czerwono-zielona dioda ... kurcze, działa albo nie działa. Miernik w łapę, patrzysz napięcia, najlepiej podepnij bezpośrednio pod odbiornik 4,8V to wtedy będziesz miał stuprocentową pewność, że powinien działać i że nic się nie upali (chyba, że podepniesz odwrotnie). Kwarce chyba działają tylko w jednej pozycji i nie można ich dowolnie odwracać, nie pamiętam, więc sprawdź tak jak jest a potem każdy odwróć o 180 stopni ... po prostu nie pamiętam czy miały ustaloną pozycję działania więc podpowiadam. Zmontuj 4in1, podepnij pakiet, podepnij serwo ... silniki  nie wystartują jak pakiet jest słaby bądź jest revers lub drążek gazu nie na zero ale serwo na sto procent powinno działać za ruchami drążka nieważne jaka dioda się by świeciła na kontrolerze. Jak nie zadziała to znaczy, że jest problem z odbiornikiem. Po uruchomieniu Lamy na nawet wyładowanym pakiecie dało się poruszać tarczą czyli serw nie odcina.

 

Sprawdź też czy nie ma zwarcia na pinach, które idą do modułu regulatora-miksera tzn. te piny, które wchodzą w kostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w zasadzie to i tak i nie ... zależy co robisz, jak szybowiec pod dwa serwa to nie ma sensu a jak coś silnikowego to oczywiście potrzebujesz regulator. Sprawdź napięcie, które wychodzi z modułu regulator-mikser na odbiornik i sprawa się rozwiąże, zobaczymy czy idzie typowe około 5V czy może podawane jest takie samo jak wejściowe 2s i ma swój własny BEC. Dlaczego to jest w dziale silniki spalinowe, aż tak jesteś zaspany czy to celowa złośliwość? Można Ci pomagać ale pomagaj też nam oraz administracji forum a póki co utrudniasz im życie bo muszą po Tobie sprzątać już chyba nie pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak , ja ten temat zakładałem w aparatury rc , wczoraj do 23 :00 z tym bojowałem , jak lutowałem kńcówki to cos mi z lutownica sie stało i dłonie mam całe poparzone.

 

Wysłane z mojego MS4501 przy użyciu Tapatalka

Juz trace do tego cierpliwosc , ale poprubuje nie można się poddać

 

Wysłane z mojego MS4501 przy użyciu Tapatalka

Ok mam tam 5 V

 

Wysłane z mojego MS4501 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.