Skocz do zawartości

Rusza modelarnia Gocław


Patryk Sokol
 Udostępnij

  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki dzień tygodnia jest dla Ciebie odpowiadający



Rekomendowane odpowiedzi

Hej  ;)

 

Z racji tego, że jestem zaangażowany (jako instruktor) w projekt to przekazuję komunikat na temat otwarcia nowej modelarni:
 

Ze współpracy Fundacji "Smyki na Start" z Aeroklubem Warszawskim zrodził się projekt reaktywowania i udostępnienia pomieszczeń dawnej modelarni na Gocławiu (ul. Wał Miedzeszyński 646). Ukończyliśmy remont pomieszczeń (doprowadzając do stanu używalności, dalsze prace kosmetyczne w planach) i chcemy rozpocząć zajęcia. Nie mamy jeszcze wyposażenia, np. stoły które pożyczyliśmy na oficjalne otwarcie są składane (nie spełniają kryteriów bezpieczeństwa pracy z dziećmi). Dlatego w najbliższych dniach
skupiamy się na doposażeniu pomieszczeń w stoły, krzesła i podstawowe narzędzia.

Zrodził się pomysł by jeden dzień w tygodniu, po południu ok. 3h przeznaczyć na zajęcia dla dorosłych modelarzy. Bez opłat do końca roku za to z wkładem własnym - czyli darowizny rzeczowe w postaci narzędzi, materiałów i wyposażenia. Na zasadzie zupełnej dowolności.
Zwracamy się z pytaniem do modelarskiej braci: co myślicie o takim pomyśle na wspólne spotkania integracyjne, wymiany doświadczeń, wspólnej pracy i wspólnego budowania (wyposażania) miejsca spotkań i pracy dydaktycznej?
Który dzień tygodnia byłby najodpowiedniejszy na popołudniowe zajęcia (sugerowane: czwartek, piątek lub sobota)? Prosimy o odpowiedzi na zasadzie miniankiety osoby które potencjalnie byłyby zainteresowane uczestnictwem w pracy modelarni.
 

Zapraszamy.

 

 

http://www.smykinastart.pl/imprezy/2015/65-otwarcie-modelarni-gocaw.html

pozdrawiam,
Robert Naumiuk

 

 

 


Oraz drugi komunikat:
 

W ostatnią niedzielę lutego w Warszawie na Bemowie mają się odbyć doroczne halowe zawody modeli swobodnie latających wyrzucanych z ręki - klasa F1N. (planowana jest też kategoria wiekowa dla dorosłych).

Podczas ferii zimowych (pierwsze dwa tygodnie lutego) chcemy zorganizować zajęcia dla grupy dzieci, max. 10-12 tak by mogły przygotować swoje modele, potrenować w pobliskiej szkole i wziąć udział w zawodach na Bemowie.
Nie przygotowujemy oferty publicznej z uwagi na brak pełnego wyposażenia do prowadzenia takich zajęć. Licząc na wyrozumiałość modelarskiej braci na brak pełnej infrastuktury zapraszamy na zajęcia dzieci wraz z opiekunami od środy 3'go lutego. Minimalny wiek to 8 lat.
Planujemy cykl zajęć "środa - piątek - poniedziałek - środa - piątek" od godz. 17:00.
W planie budowa własnych modeli na zawody na Bemowie. Docelowo planujemy starty w kategoriach na "F" (F3K, F3J/m itd), ale zaczynamy od podstaw.
Koszt uczestnictwa ma zrefundować materiały do budowy modeli i częściowo czas pracy instruktorów - fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej i opiera swoją działalność wyłącznie na darowiznach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł! Pamiętam jak w połowie lat 80-tych jeździłem w tym hangarze na łyżwach, w ogóle nie wiedziałem wtedy że tu jeszcze niedawno był aeroklub. Nic poza nazwami ulic tego nie sugerowało. Miło że tradycje lotnicze się odradzają.

 

Co prawda sam jestem bardziej droniarzem niż klasycznym modelarzem, ale bardzo chętnie przyjdziemy z synkiem, gdy ten osiągnie odpowiedni wiek.

 

No i może warto zorganizować jakieś lotnisko gdzieś bliżej. Ja latam na Zakolu Wawerskim, tak blisko Gocławia a tak fantastyczne i dzikie okolice tam są. Jest potencjał by wykosić kawałek łąki. Inna możliwość to tereny między Wałem Miedzeszyńskim a Wisłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna modelarnia, budowałem tam modele w latach '90. Potem umarła z powodów mi znanych ... W końcu AW poszedł po rozum do głowy i jak po prawie 10 latach nie udało mu się wynając pomieszczeń za kasę to reaktywuje modelarnię. Liczmy ze nie zmieni zdania...

 

Maćku - Areoklub ? tam było lotnisko .. te hangary to nie od parady tam powstały ... potem komuś strzeliło do łba budowanie osiedla na bagnach...

 

Tokarka dalej tam stoi w małym pokoju po lewej od wejścia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to wiem nawet o lotnisku szybowcowym w Starej Miłosnej, z czasów przedwojennych. Ale wtedy nie interesowałem się lotnictwem i jeździłem na łyżwach w tym hangarze nie wiedząc że tam jeszcze kilka lat wcześniej były samoloty i szybowce... No a teraz wraca tam jakaś forma latania, bardzo się cieszę :)  Dziwne tylko że AW nie zdecydował się zbudować tam "apartamentów" - zabytek? inne przeznaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba temat umarł śmiercią naturalną....

 

Wiesz co.

Grzeczniej zapytać zanim coś stwierdzisz, szczególnie, że niektórzy mogą mieć więcej chęci do zrobienia czegoś niż Ty.

Poza tym, to że modelarnia powstała nie jest efektem niemożności wynajęcia pomieszczeń (wiem, bo sam chciałem je wynająć), jest efektem starań ludzi z AW (szczególnie dyrektora, pana Grzegorza) którzy postanowili zrobić coś dobrego.

Nie oceniaj całego świata po sobie, niektórzy mogą działać z wyższych pobudek.

 

 

Niemniej,

Modelarnia żyje i się rozwija.

Na razie pracujemy z pierwszą grupą młodych adeptów nad przygotowaniami do zawodów F1N które mają się odbyć w ostatnią niedzielę lutego.

post-187-0-57002900-1455390754_thumb.jpg

post-187-0-10035800-1455390761_thumb.jpg

post-187-0-47452200-1455390773_thumb.jpg

post-187-0-29503000-1455390779_thumb.jpg

 

Młodzi pracują nad modelami pod moim okiem, a starsi szukają sali gimnastycznej do treningów (bo modele modelami, ale wyrzut i regulacja to 90% sukcesu)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie dokładnie takie jak prezentowane na zdjęciach z modelarni, ale można kupić np. tu:

http://www.bocianmix.pl/1042,produkt,modele.html

a jak chcesz coś zbudować sam to planów też sporo w sieci znajdziesz...

oto jeden z wielu:

http://www.modelarze-krosno.xq.pl/plan-ak33.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co.

Grzeczniej zapytać zanim coś stwierdzisz, szczególnie, że niektórzy mogą mieć więcej chęci do zrobienia czegoś niż Ty.

Poza tym, to że modelarnia powstała nie jest efektem niemożności wynajęcia pomieszczeń (wiem, bo sam chciałem je wynająć), jest efektem starań ludzi z AW (szczególnie dyrektora, pana Grzegorza) którzy postanowili zrobić coś dobrego.

Nie oceniaj całego świata po sobie, niektórzy mogą działać z wyższych pobudek.

 

Miły jest kolega nieziemsko, "temat" w moim poście dotyczył tematu na forum.

 

A co do samej modelarni to najpierw zapoznaj się z historią tego miejsca i kto je zamknął dając modelarzom 2 tygodnie na wyniesienie sprzętu a potem piej z zachwytu nad AW. A co do moich działań to mnie nie znasz, nie wiesz jak działam i co robię, więc daruj sobie wycieczki osobiste. Kładę to na karb Twoje wieku i zaangażowania ("modelarnia to moje dziecko") tym nie mniej liczę, że się zmitygujesz. Jakbyś przeczytał moje posty wiedziałbyś że w tej modelarni działałem przez ok 10 lat nie tylko jako obserwator. To tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.