Skocz do zawartości

Powrót do modelarstwa rc (samoloty) czy to odpowiedni zestaw?


maciekwml
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na forum od 2011 wiec wypadaloby w koncu sie przedstawic, jestem Maciek, mam 21 lat. Na wstepie przepraszam za brak polskich liter (pisze myszka... masakra). Chcialbym powrocic do modelarstwa rc, nigdy nie latalem wiekszymi modelami niz 40-50cm, byly to raczej zabawki. Podstawy pilotazu znam, problemu z kierunkami nie mam, na codzien obsluguje suwnice ze zdalnym sterowaniem, podnoszac 16t nie moge pomylic kierunku, z ktorej strony bym nie stal :), czasem u dzieci w rodzinie jezdze samochodami rc. Umiejetnosci techniczne zaawansowane, elektronik z wyksztalcenia, codziennie cos dlubie, umiejetnosc korzystania z wszelakich narzedzi, jak bylem mlodszy sklejalem duzo modeli plastikowych. Mysle ze tyle informacji wystarczy byscie mogli mi pomoc :) Teraz do sedna. Nie chce trenerka 3ch bo w moment mi sie znudzi. Patrzylem za akrobatami ale ich rozpietosc co do ceny mnie przeraza i czas lotu stanotwczo za krotki... Zamierzam kupic aparature FlySky fs-i6 oraz odbiorni fs-ia6b, fs-a6 jestem wstanie sam przerobic by odczytywal napiecie pakietu lecz nie chce stracic gwarancji. W pozniejszym czasie zflashuje aparature aby miala 10 kanalow. Moje oczekiwania to rozpietosc od 80cm do ok 2m, lotki, czas lotu powyzej 10min a najlepiej pow. 15min. Dobrze jakby model byl zwrotny i byl w stanie wykonac podstawowe akrobacje. Mysle o modelu Pioneer 1460mm gornoplat od Pelikana w wersji arf, zamierzam kupic dwa pakiety 2200, w informacjach podano ze moze byc pakiet do 3000mah pytanie czy model go udzwignie i jak bedzie z jego lotem? Jak myslicie ile minut moge polatac tym modelem na pakiecie 2200, a ile na 3000? Czy to bylby dobry zestaw dla mnie? Moze polecacie cos innego? Budzet ok 1000zl mozliwosc nagiecia tej kwoty lecz kazdy orze jak moze i chce jak najmniej... :D jeszcze do tego ladowarka... Czy o czyms zapomnialem? Model chce kupic by moc juz latac, a w wolnych chwilach bede strugal cos wlasnymi rekoma, lecz jeszcze nie wiem co :)


 


Pozdrawiam Maciej


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja w becie a to podobne wszystko do siebie przy normalnym locie mogłem latać nawet 50 min od czasu do czasu wyłączając silnik i szybując. Na ostro to z 25 min. Baterię miałem gens 3s 2200. Ogólnie to chyba nie ma sensu pakować tam 3000 bierz 2200 max. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie żaden motoszybowiec! Normalny górnopłat, bardziej jak Cessna. Te modele mają takie same nazwy lecz ja mówię o górnopłacie rozpiętości 1460mm :) Żadnego szybowca z napędem pchającym nie chce, moim zdaniem są po prostu strasznie brzydkie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie żaden motoszybowiec! Normalny górnopłat, bardziej jak Cessna. Te modele mają takie same nazwy lecz ja mówię o górnopłacie rozpiętości 1460mm :) Żadnego szybowca z napędem pchającym nie chce, moim zdaniem są po prostu strasznie brzydkie :D

Przeczytałem to co chciałem :D Sorki :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie o tym modelu

FunCub super, ale z wyposażeniem za drogo :/

 

Dodano:

i tak nie wyrobie się w budżecie, ponieważ zamówiłem właśnie fs'a, ładowarkę iMAX B6AC 80w i 3 pakiety 2200mah 3S

Co myślicie o tym modelu? Z elektroniką muszę zmieścić się w 550-650zł

 

https://www.der-schweighofer.net/en/Pilatus-PC-6-RR-blau-Multiplex-1250-mm-a123101

Edytowane przez maciekwml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak nie wyrobie się w budżecie, ponieważ zamówiłem właśnie fs'a, ładowarkę iMAX B6AC 80w i 3 pakiety 2200mah 3S

Tak na przyszłość :) : Najpierw wybierz model, potem silnik, regulator i dopiero akumulatory.Na przykład teraz musisz celować w model który będzie pasował do akumulatora i masz tym samym trochę trudniejszy wybór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zwykłym samolocie bez szybowania nie uzyskasz 15min lotu.

O tym myślisz?

http://www.sklep.modelarnia.pl/p5088,pioneer-arf-gornoplat-szkolny-zestaw-rc.html

Niezupełnie prawda, wszystko zależy od zgrania wagi modelu, rodzaju silnika, śmigła i baterii. Mój rekord latania esiakiem (mustang od cyberfly), silnik jakiś niemiecki, bateria chyba 1200 (albo 1000, nie jestem już pewien) 3s wyniósł 28 min, co prawda były to głównie esey floresy poziome z rozsądną prędkością, ale jednak, przy normalnym lataniu góra dół średnio latałem około 12 minut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za aktywność w temacie, jeszcze się nie zdecydowałem, myślę faktycznie o jakimś tańszym i łatwym modelu bo jednak stwierdziłem, że może zawyżam swoje umiejętności :) Może motoszybowiec ale z napędem ciągnącym... Pakiety kupiłem takie i dobrze wiedziałem, że zmniejszam tym opcje wyboru modelu, lecz modele o których myślę zasilane są właśnie takimi pakietami więc dla mnie bez problemu.

 

Dziś lub jutro przyjdzie do mnie paczka z aparaturą i resztą, w jaki kabel muszę się zaopatrzyć, żeby fs-i6 współpracowało z symulatorem? Są różne i różne opinie, w końcu nie wiem który na pewno będzie działał, z symulatorem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś sobie z tym poradzę, wystąpił nowy problem wszystkie pakiety które kupiłem mają w granicach 11,6v, czy to normalne? Pierwsza już podłączona w trybie storage.

 

ed: zeszło w storage do 0,2A , 11,4 i stoi...

ed2: spadło do 0,0A i koniec, nadal 11,4, tak ma być czy podłączyć w tryb rozładowywania i jak zejdzie do 10,0-10,5 włączyć w         storage?

Edytowane przez maciekwml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś już wybrałeś? Na początek (powrotu) mimo wszystko polecam wszystko, co z typu beta / pioneer / sky surfer. Śmigło pchające - w razie czego nie połamiesz tyle i skłon / wykłon się nie zmieni. Pioneer 1400 artf jakiś miesiąc temu kupowałem za około 355zł, więc jak na przyuczenie się kwota znośna (i jeszcze raz zaznaczę znaczenie braku śmigła / silnika z przodu).

Symulator też polecam.

 

Mi osobiście podobają się ze śmigłem składanym i normalnym ogonem, lecz na razie wybrałem FunCub'a (jako trzeci model).

 

Jak na zamówienie ktoś się pozbywa vento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze do Bartka

 

Nie tylko nie połamią się śmigła ale i zgięcie  osi silnika przy krecie  jest praktycznie nie możliwe ....

 

Wiem Macku że te modele nie grzeszą szlachetnymi liniami (nie sa tragiczne) ale też polecam pchacza  .

 

Na dodatek Pioneery,Bety,Blixery,Sky .....  sa fajną  platformą  na przyszłość   od zwykłego  " kamerowania" po FPV  (brak śmigła w kadrze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.