Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 03/22/2021 in all areas

 1. 20 points
  Silnik nr 5. Bramo SH 14. Silnik montowany m.in. w samolocie RWD 17. model 3d: Wydruki i finał:
 2. 13 points
  Zrobiłem eksperyment lakierując kalkę bezbarwnym lakierem i nic poza minimalną stratą ostrości się nie wydażyło więc szcześliwy zrobiłem kilka napisów których lokalizację udało mi się jako tako ustalić. Wcześniej nałożyłem też bardzo lekkie przybrudzenie aby wyciagnąć nity. Uważam że wyszło dobrze. Teraz tylko zastanawiam się czy robić go w matowym czy w błyszczącym wykończeniu. Osobiście jestem za matem.
 3. 12 points
  Chciałem zaprezentować wykonane przeze mnie, modele kilku silników lotniczych z okresu II wojny światowej. Na początek modele 3D a potem modele rzeczywiste wykonane od podstaw głównie metodą druku 3D. Bristol Merkury VIII Silnik nr 2. Junkers Jumo 213. silnik montowany w wielu samolotach zarówno bombowych jak i mysliwskich. Między innymi Ju 88 czy FW 190 D9. Model 3D: model rzeczywisty: Silnik nr 3. Mercedes Benz DB 605. Silnik montowany m.in w myśliwcach messerschmitt bf 109. Model 3D: Wydruki i finał: silnik nr 4. Rolls Royce Merlin XX. model 3D: Wydruki i skończony model:
 4. 12 points
  Od jakiegoś czasu dłubie w wolnym czasie ten samolocik w 3d. Trochę stanąłem z robotą dlatego mam nadzieję że po wrzuceniu tutaj nabiorę motywacji do skończenia go. Wilga w 3D : Ciąg dalszy prac :
 5. 11 points
  Cześć. Dotarły do mnie wyfrezowane elementy podwozia głównego. Teraz to wszystko trzeba sprawdzić i zmontować. Powstała również próbna konstrukcja gondoli w celu przetestowania działania tegoż podwozia.
 6. 11 points
  A tak już szczerze - ja się nie zgadzam. Tzn. żeby była jasność - jeśli chcesz uważać się pilota RC, a nie modelarza -to pewnie, co Ci odpowiada. Ale jeśli ktoś zajmuje się modelami, w jakiejkolwiek formie, to zasługuje na miano modelarza i nie chciałbym, żeby ktokolwiek mógł mu to poczucie przynależności zabierać. Pośród wielu rzeczy których to hobby mnie nauczyło, to za najważniejszą uważam poczucie, że modelarzy łączy wspólna pasja. Nigdy nie zapomnę swojego zaskoczenia, gdy mając lat koło 10, podszedł do mnie modelarz starszy od mnie 8 razy (i niestety już nieżyjący) i zaczął od stwierdzenia, że mam mu nie panować, bo przecież razem latamy. Dla mnie to był wtedy szok kulturowy, bo jako dzieciak zwyczajnie nawykłem do tego, że nie jestem traktowany poważnie. I od tego czasu minęło już 20 lat, a ja poznałem masę modelarzy, którzy w różnym siedzą w tym od tak absurdalnego stopnia jak ja (wiecie, to ten poziom kiedy rano budzicie się z kadłubem modelu w łóżku, a jedyne co jest na śniadanie to butelki CA w lodówce), po rekreacyjne latanie raz w miesiącu modelem z półki. Poznałem ludzi w naprawdę różnym wieku, od takich którzy mogliby być moimi dziećmi, po takich co mogli by być moimi pradziadkami. I zawsze można znaleźć wspólny język, bo posiada się te same zainteresowania. Dlatego zwyczajnie nie cierpię tych prób dzielenia na tych "prawdziwych", "nieprawdziwych", "poważnych", "niepoważnych" i cholera wie co jeszcze. Panowie serio, nie trzeba wyciągać co się ma w spodniach i startować w zawodach kto ma dłuższego. Serio, nie jest nas wielu, mamy wspólną pasję, skończmy z tym durnymi próbami wyróżnienia się kto jest bardziej modelarzem.
 7. 10 points
  Coś tam udało mi się podziałać w temacie kokpitu kolega uszył trochę tapicerki i efekt końcowy mam nadzieję pokażę już wkrótce.
 8. 10 points
  Oblot udany. Środek ciężkości OK. Musze podregulować jeszcze ster wysokości i będzie latać za rączką. Ale na początku było interesująco. Model mi poszedł na 80stopni na wznoszenie. Myślałem, że mi się przewali na plecy i gleba. W locie I na ukrytym lotnisku na Hawajach
 9. 9 points
  Witaj aby skrócić przerwę wrzucam filmik z oblotu Mojej 5 , silnik trochę nie domagał dlatego tak któtko
 10. 9 points
  Model powstał na bazie mojego modelu 3D czołgu 7TP i dwóch rysunków archiwalnych prototypu wzmocnionego 7TP. Wanna z hipsu, reszta wydruk 3D. rys. archiwalne: Budowa modelu: Wydruki: i ciąg dalszy: Gąski: Finisz:
 11. 9 points
  Wojciechu, wielkie wielkie dzięki . A miałem sobie zbudować model do latania z zakrytą kabiną strzelca, a tu masz! takie piękne szczeniaki. I jak tu nie zrobić tylnej kabiny. Kończąc sprawę podwozia głównego, zmontowałem wszystko do kupy by sprawdzić czy nie ma błędów. Tak na szybko wydłubałem mechanizm zamykania drzwi podwozia czy koncepcja jest słuszna. No i wszystko zadziałało A działa to tak: https://youtu.be/okDU87zk584
 12. 9 points
  Klapy nad maszynownią obniżyłem. Jakość dźwięku nie uległa zmianie, a wygląda lepiej... Połączyłem wężyk do armatki. Mocowanie pewne i można łatwo rozłączyć... oraz przeprowadziłem próby w wannie.... więcej informacji na filmie....
 13. 9 points
  Silnik nr 6. Ostatnim z silników jaki chciałbym pokazać to BMW 801 w podwójnej gwieździe.. Motor montowany np. w FW 190. W odróżnieniu od pozostałych, nie jest ukończony dlatego ograniczę się do pokazania modelu 3D i wydruków elementów silnika. Model wirtualny: Wydrukowane elementy składowe silnika: Planowany wygląd dioramy: Referencje wózka serwisowego( żródło MLP kraków): Fragment modelu wózka serwisowego ( hips, koła wydruk3d): C.D.N.
 14. 9 points
  Cześć. Kopyto pod formę gondoli gotowe.
 15. 9 points
  W temacie Sabre prace idą w niespecjalnie szybkim tempie ale przy laminowaniu chyba nic się nie da przyspieszyć. Stateczniki wysokości mam gotowe do malowania. Jeszcze z jeden szlif i gotowa do nanoszenia detali będzie reszta ogona. W tak zwanym międzyczasie narysowałem i wydrukowałem kopyto do wylaminowania dyszy. Chciałem wydrukować formę ale drukarka ma za małe pole robocze. Myślę, że ogon wygląda zupełnie przyzwoicie jak na drewnianą wycinankę. Trosze poprawiłem geometrię spodu kadłuba aby był bardziej zbliżony do oryginału ale aby go dobrze odwzorować to trzeba by przebudować cały model a tego robił nie będę. Ogon ma 120 cm rozpiętości.
 16. 8 points
  No i nauczył się sterować Ze specjalną dedykacją dla Marcina/ Viper który podrzucił ten pomysł. Dzięki!
 17. 8 points
  W paru słowach chcę opisać moje zabawki. 1. Carson Virus 4.0 Nitro 21 Typowe buggy z ostatnich lat. Całkiem udane auto. Jak zdobędę tłumik EFRA to może na jakieś zawody się wybiorę. Kupiłem w pakiecie do auta nr 2. Modyfikacje: · Silnik NitroBull 21 (fabrycznie Force 21, niestety był trochę zajechany) · Własnego projektu i drukowany box na elektronikę ze wskaźnikiem naładowania baterii · Serwa HV · Zasilanie lijon Murata 3100mAh 2. Reely Overheater Budżetowe truggy. Wykonanie całkiem dobre. Silnik Force 25. Kupiłem niemal nówkę poniżej pół ceny sklepowej. Dosłownie może 2-3 razy był odpalony, zero kurzu. W zestawie był całkiem niezły 3 kanałowy nadajnik komputerowy 2,4GHz kompatybilny z Flysky. Zamieniłem fabryczną karoserię na lekko zmęczoną bo oryginalnej szkoda. Jest ładna. Generalnie auto dla córki Modyfikacje: · Mojego projektu i drukowane wieżyczki pod karoserię i uchwyt na pakiet. · Wskaźnik naładowania baterii · Serwa HV · Zasilanie lijon Murata 3100mAh 3. HPI Savage 3.5 Custom W zasadzie kiedyś nim był bo chyba tak naprawdę to tylko pałąk ochronny i wahacze są fabryczne. Łatwiej napisać co nie zostało wymienione czy przerobione jak wypisywać zmiany. Kupiłem w 2006r od kolegi i zacząłem startować nim w zawodach MP i innych w klasie IC8-MT. Krok po kroku wprowadzałem zmiany. W 2008 na jesieni uległy awarii napędy a przez zamieszanie z kalendarzem zawodów na 2009r i zmianą priorytetów życiowych od tamtej pory leżał nieużywany. Co jakiś czas próbowałem się zebrać w sobie by go naprawić ale tylko na chciejstwie się kończyło. W 2018r. zaprojektowałem do druku własne obudowy do dyfrów i też na tym stanęło. W postanowieniu noworocznym na 2021 obiecałem go odbudować od zera i proces ten zakończyłem w święta wielkanocne kiedy odpaliłem go po prawie 12latach. Główne modyfikacje: · Własnoręcznie wykonana rama obniżająca i przedłużająca o cal, wymiary dopasowane do przepisów klasy IC8-MT · Silnik HPI K4.6 modyfikowany plus tłumik z kolankiem Losi HT · Modyfikowane mocowanie amortyzatorów · Amortyzatory wyposażone w zaworki płytkowe regulujące pracę na kompresji i rozciąganiu · Zmieniony napęd gazu i hamulca · Układ kierowniczy na łożyskach · Dodatkowe łożyska na wałku zdawczym w skrzyni biegów · Dyferencjały HD z aluminiowymi kubkami · Przerobione obudowy dyfrów na łożyska 10x19x5 z fabrycznych 10x16x4. Rozwiązanie pozwalało przedłużyć działanie przekładni ale w końcu same obudowy ulegały uszkodzeniu. Dodatkowo uszczelnione przed kurzem za pomocą elastycznych uszczelek z neoprenu. · Koła Proline dirtbonz series 40 z offsetem 50% na hex 23mm · Modyfikowane adaptery kół 23mm pierwotnie przeznaczone do Revo Modyfikacje wprowadzone przy odbudowie: · Drukowane obudowy dyferencjałów zaprojektowane pod łożyska 10x19x5 · Serwa HV · Zasilanie lijon Murata 3100mAh · Wskaźnik naładowania baterii W przygotowaniu jest jeszcze kilka autek. Jak je poskładam to pewnie też opiszę.
 18. 8 points
  Witam! Pozwolę sobię zaprezentować model motocykla który zbudowałem na podstawie własnego modelu 3D. Całość wykonana metodą druku 3D . Obrazki pokazują model wirtualny, wydruki poszczególnych części i efekt końcowy. Model 3D: Wydruki: Składanie w całość i finał:
 19. 8 points
  Pomalowałem do końca ogon. Gdzieniegdzie lekko zapyliło mi ster kierunku ale bez problemu to jutro poprawię. Kupiłem też folie water slide do wydrukowania kalek. Niebawem przeprowadzę próby i zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam nadzieję że pozytywnie.
 20. 8 points
  Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 21. 8 points
  W widoku na nadbudówkę od dołu. W miejscach styku podłożyłem przecięty wzdłuż wężyk silikonowy... Ułożenie wszystkich stojaków (3 sztuki) w skrzyni transportowej... Mając stojak, mogłem połączyć nadbudówkę z kadłubem. Było trochę błędów w oznaczeniu kabelków, ale udało się je zweryfikować i poprawić. Jeszcze nie działają dmuchawy. Coś źle podłączyłem, bo jest zwarcie. Ale to już zadanie na inny dzień. Reszta działa właściwie jak widać na załączonych zdjęciach. Okablowanie w kadłubie jest oddzielone folią, aby coś się przypadkiem nie zahaczyło o wtyczkę.... Efekt świetlny przy włączonych wszystkich lampkach wypadł bardzo pozytywnie...
 22. 8 points
  No i znowu najmądrzejszy na forum zabrał głos .Waliłeś w pieluchy jak ja brałem udział w zawodach modelarzu . Trochę kultury .
 23. 8 points
  Cześć. Równolegle do prac nad gondolą projektują się skrzydła. W najnowszej wersji programu DeWing jest fajna funkcja budowy podstawy pod montaż skrzydła. Super sprawa jeśli skrzydło posiada wznios i skręcenie geometryczne, A tu już sam centropłat.
 24. 8 points
  Według mnie podział jest prostszy modelerze dzielą się na mądrych i głupich.Mądry korzysta z tego co ma i się cieszy.Głupi wiecznie na coś stęka i tęskni za huj wie czym.
 25. 7 points
  Cześć. Skoro się zaczęło, to wypada zakończyć temat. Długo nic się nie działo, bo święta były i Wilga pojechała na montaż elektroniki. W zasadzie już wszystko skończone, pozostał oblot, ale po kolei: Wilga dostała taką piankową "dupkę" na końcu kadłuba, bo zakończenie przewidziane przez producenta jest niefajne. Potem przyszła kolej na wklejenie oszklenia kabiny i osłon świateł pozycyjnych na skrzydłach A tutaj już produkt finalny I dwaj piloci z niecierpliwością czekający na oblot Myślę że więcej fotek i lepszej jakości w tym także Wilgi w powietrzu pojawi się przy okazji oblotu, ale to już zadanie naszego etatowego Pana Rezysera
 26. 7 points
  Prace przy modelu idą pełną parą, staram się chociaż godzinę dziennie poświęcić i odrazu widać efekty. Przednia część kadłuba do końca tygodnia powinna już zostać zalaminowana. W między czasie definitywnie zakończyłem pracę przy ogonie. Z drukowanego kopyta zrobiłem formę i wylaminowałem dyszę. Wyszło lepiej niż się spodziewałem. Przygotowałem też w ręce do mocowania rury. Zrobiłem też drzwi podwoziowe więc w drewnie zostało mało do zrobienia. Najgorsze to szlifowanie.
 27. 7 points
  Efekt ośmiu godzi, bo tyle budowałem ten kombat, oczywiście nie licząc malowania i poprawienia estetyki czyli wykonania podwozia w celu lepszego "pozowania" do zdjęć. Właściciel pozwolił mi na pomalowanie modelu według mojego uznania. Dziękuję i tak oto F4U-1A ma rozpiętość 86 cm, długość 64 cm, waga 471 gram!!! Niestety tutaj poległem. Dla Zbyszka, który będzie się uczył nim walczyć nie ma to specjalnego znaczenia, ale dla mnie ma. Czy można zbudować F4U-1A jako EPA? Tak. Ten model wykonałem jako pancerny. Skrzydło ma wklejone trzy węgle, kadłub półtora i jeżeli zrezygnować z tych półtora /skrzydło + kadłub/ zyskujemy mniej 4 gramy. Lżejszy regulator to mniej 10 gram, a wtyczkę regulatora i baterii która waży 6 gram można zamienić na wtyczkę XT30 mini która na wagę 2 gram. Polecam wszystkim latającymi kombatami taką wtyczkę , waży nic, a prądów ma więcej niż potrzebujemy. Skrzydło do kadłuba przykleiłem na Saudal 66a, można na UHU POR lub CA i też zyskujemy kilka gram mniej. Tak więc, można zejść do 450 gram. Tutaj nasuwa mi się taka uwaga-obserwacja, że model sklejony na UHU POR jest bardziej elastyczny i przy znacznej kolizji w powietrzu, lub kreta, ulega znacznie mniejszym uszkodzeniom niż model klejony CA. Modele klejone CA są bardziej "kruche" na więcej części pękają, ale to tylko moje subiektywne odczucie. Model posiada dużo miejsca na elektronikę. No to na tyle, zobaczymy jak będzie latał, choć o to najmniej się obawiam, bo ten model jest niesamowicie lotnym samolotem. Pozdrawiam M
 28. 7 points
  Zgodnie z ostatnio modnym powiedzeniem „trzeba łączyć a nie dzielić” połączyłem starą modelarską technologię budowy modeli z nowym trendem . Dotychczas maski silnika budowałem z laminatów a tym razem wydrukowałem i maskę i atrapę silnika. Zajęło mi to mnóstwo czasu bo najpierw musiałem się nauczyć projektować .Silnik pobrałem z internetu ale wymagał wielu zmian aby go dopasować do mojej maski. Po wielu próbach i zmianach powstał wyrób finalny który wreszcie mnie zadowala. Następnym wyzwaniem są golenie, osłony kół i kabinka pilota. Łatwo nie będzie
 29. 6 points
  Widelce podwozia z "grubsza" powycinane. Trzeba to tylko dopracować
 30. 6 points
  modelarstwo kontra kupowanie. Modelarstwo to jest budowanie modeli, nie kupowanie, Kupic umie kazdy, a zbudowac to malo kto.
 31. 6 points
  Przyszedł "lajtbar" ... cena 28 PLN szału nie ma po ściągnięciu zaślepek ... Fajnie bo są zaślepki z "Hella" ale co z tego jak pod zaślepką jest sama dioda, brak klosza ... ale mocowanie jest metalowe, solidne, dodatkowo diody są na płytce drukowanej i na jednej wiązce, więc skrywa ogromny potencjał ... z pomoc przyszedł oczywiście druk 3D (żadna nowość) ... 10 minut rysowania, jeden wydruk testowy przymiarka kolimatora Po skończeniu poprawiania chińskiego lajtbara ... jest do przyjęcia według mnie ... w sumie 28 PLN ale fajna baza do zrobienia czegoś lepszego ? Testy wieczorne diód na kolimatorach ... tragedii nie ma, w połączeniu z przednimi lampami będzie dobrze myślę tak że nocny rajdzie przybywaj No i chyba największa aktualizacja ... buda zamknięta. Przy okazji odkryłem to co mi brakowało czyli szpchlówkę do modeli plastikowych. testowałem dwie szpachlówki pierwsza jakaś "putty for plastics models" za 4.50 PLN i od "tamiya basic type putty" za 18.90 PLN ... wygrywa ta za 4.50 PLN. Super się nakłada, ładnie wypełnia, szybko schnie, szlifowanie to bajka. Oczywiście używam jej do dużych ubytków w druku np gdzieś gdzie łączą się dwa elementy klejone. Na duże powierzchnię i tak idzie szpachla natryskowa. Tamiya się zapada i trzeba szpachlować kolejny raz i ciut upierdliwa w szlifowaniu. Oczywiście to moja ocena ale nie będę przepłacał bo na taką stodołę poszło połowa tubki ... na razie połowa tubki I ostatni element ... właz w dachu ... Otwarty ... zamknięty ... Nie kierujcie się kierunkiem usytuowanie zawiasów, właz jeszcze nie wklejony na zdjęciach. Zamknięcie będzie na neodymach i oczywiście otwarcie włazu będzie z blokadą. Jutro drzwiczki skrytek, zawiasy, jedną wnękę skrytki do druku i może się wyrobie z pierwszą warstwą szpachli natryskowej ... no i bak już w wersji powiększonej, żeby spasował do całości ...CDN
 32. 6 points
  Drugie wypłynięcie Celinki. Tym razem z kamerą. Jest lekki przechył na prawą burtę z powodu umieszczenia na rufie kostki ołowiu dla dociążenia rufy. Będzie poprawka bo na swojej fali woda dostała się do środka.
 33. 6 points
  Ponieważ wszyscy się chwalą pochwalę się i ja. Mój nowy ploter CNC, pow. robocza 40x47cm i co najważniejsze głośność pracy w okolicy 50-60 db (cięcie balsy). Także spoko da się używać w mieszkaniu w bloku. Kolejny ploter CNC, tym razem juz konstrukcja bardziej profi, powoli szykuje się do budowy.
 34. 6 points
  Jeszcze raz Bristol Merkury. Tym razem mniejszy i jako remontowany. Gadżecik na biurko.
 35. 6 points
  Dzień dobry chymm dobry wieczór patrząc na zegarek Przedstawiam kolejny etap prac nad modelem, kadłub pomalowany, szyby w okienkach wklejone z przezroczystej pleksy 1mm , firanki już się szyją , barierki zamontowane aby pasażerowie nie wypadli , oraz przymiarka do oświetlenia przedziału pasażerskiego. W dalszej części planuje zamontowanie modułu dźwiękowego z muzyczką, oraz dalsze oświetlenie.
 36. 6 points
  Wojtku, jak ci się widzi?
 37. 6 points
  Tak na marginesie… Czy lekarz anestezjolog to LEKARZ czy podawacz znieczulenia , usypiacz ? Jestem w stanie zbudować piękny model akrobacyjny ale na pewno nie będę nim latał tak jak wielu młodszych kolegów którzy takie modele kupują. Kto z nas jest zatem lepszym modelarzem ? Ktoś tu napisał ” Wszyscy hobbyści, co kupują gotowe modele … nasycają kapitalizm i tym samym dla ekologii są kontrproduktywni, zużywają resursy naszej planety”. Jeżeli zdefiniować „ekologię” jako niezbędne działania zmierzające do przetrwania gatunku , to z definicji każdy modelarz – ten co kupuje i ten co buduje od zera- jest nie ekologiczny. Modelarstwo nie jest do niczego potrzebne a zużywa zasoby … Można by tak pieprzyć dalej, tylko po co ? Na tym forum spotkałem się z określeniem pewnych modeli jako „styrognioty”. Trochę mnie to zabolało, a powinno tego co to powiedział. Dla mnie modelarz to przede wszystkim CZŁOWIEK, który w miarę własnego czasu i możliwości jest w stanie podzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą z każdym to tego potrzebuje , niezależnie od wieku, pochodzenia, zamieszkania… Przeczytałem cały wątek bo myślałem że konkluzją będzie definicja „modelarza” która będzie zawierać możliwie jak najszersze spektrum działań podejmowanych przez kolegów tak, żeby wszyscy zaglądający tu na forum mogli poczuć że należą do jednej rodziny. Okazuje się że są tu prawdziwi „MODELARZE” a reszta to „model-gnioty kupowacze”. Nigdy nie lubiłem przebywać w towarzystwie ludzi których nie szanowałem. Dlatego dziwię się że ci „najprawdziwsi modelarze” jeszcze tu zaglądają i dyskutują z hałastrą modelarską. Panowie - damy sobie radę bez was, szkoda waszego czasu. Poszukajcie w Internecie równych sobie.
 38. 6 points
  Stojak pomalowany. Trzeba wykorzystać pozostałości farb. Dostał podnóżki własnej produkcji, aby nie kaleczyły dębowej podstawy. Za stopery nadbudówki posłużyły odbojniki drzwiowe. Idealnie wpasowały się w otwory rur kominowych....
 39. 6 points
 40. 6 points
  A tu ciekawostka - kilka fotek z mojej żeglugowej zawodowej przeszłości na "niemodelach" ! Od góry: 1.Holownik San ( 320 KM; 2x 160 KM diesel Delfin) - wychodzimy z barką ze śluzy w Brdyujściu. 2.Brda - holownik-pchacz Łoś B06 ( 220 KM, diesel z turbodoładowaniem Wola Henschel)- holujemy barkę Ż2074 (200t) do przystani w Starym Porcie koło bydgoskiego Loyda. 3.Pchacz Bizon B07 ( 440 KM ; 2x diesel z turbodoładowaniem 220 KM Wola Henschel) - Szczecin - przejście pod mostem z portu morskiego . 4.Załoga Bizona B07 - drugi od prawej 5.Szczecin - bunkrowanie paliwa . 6.Wisła - pchacz-Holownik Łoś B06 .W tle elewator zbożowy w Fordonie. 7.Praca na pokładzie przy windzie spinającej barki.Pchacz Łoś B06. 8.Wisła - "pchamy się" do Grudziądza - "wystaję" ze sterówki!
 41. 6 points
  Popatrzmy jak stoi motorówka na wodzie. Wyraźnie widać, że musi być tył obciążony. Kadłub będzie jeszcze raz malowany.
 42. 6 points
  Wszystkie obwody sprawdzone i działają. Nie obyło się bez kilku błędów. Kabel zasilający to silnika radaru odpadł i musiałem go przylutować oraz dwie wtyczki przedłużaczy serwa nie były właściwie dociśnięte. Dobrze, że do ważnych elementów jest dostęp. Na zdjęciu tylko część jest zapalona, gdyż podłączałem na krótko i tyle obwodów jednocześnie udało się zasilić.
 43. 5 points
  Dzień Dobry Oświetlenie w modelu skończone , wszystkie diody zasilane poprzez małą przetwornice. Całkiem fajnie się prezentuje
 44. 5 points
  Hej, Poniżej następna Ekstra czekająca na dobrą pogodę na oblot. Dostałem dzisiaj zdjęcie od kolegi Alka. Się mi podoba.
 45. 5 points
  Pomimo kolejnych złych wieści (mama zmarła 7 marca po 2 miesiącach w szpitalu) postanowiłem się zebrać w sobie i wziąć z życiem za bary...była już inauguracja sezonu tydzień temu i polataliśmy nowym modelem (oblataliśmy z Szymkiem Herona od Multiplexa) a także postanowiłem wrócić do modelarni i trochę podłubać z synem przy Starterze. W święta udało nam się praktycznie skończyć kadłub (zostały takie detale jak oprofilowanie noska przy silniku i klapka rewizyjna - są już wstępnie wycięte ale jeszcze nie dopasowane. Zabraliśmy się także za lewe skrzydło i tyle udało nam się zrobić (model będzie miał skrzydła mocowane na plastikowe śrubki a nie na gumę, więc dołożyliśmy dwa wzmocnienia w centralnej części skrzydeł, które potem przewiercimy tworząc otwór pod śrubki mocujące. Tak jak zapowiadaliśmy model będzie miał również lotki (w oryginale nie było), w związku z tym przestrzeń w tylnym kesonie na długości 5 przerw pomiędzy żebrami została zamknięta listwą i potem zostanie odcięta jako lotka. Poniżej Szymek przy klejeniu skrzydła oraz efekt prac z weekendu póki co.
 46. 5 points
  Arkadiusz według mnie forum funkcjonuje rewelacyjnie i widok tematów "z czapy" mnie delikatnie zawstydza ... ale jak chcesz "rozruszać" forum nie zaśmiecaj bzdurami jak już masz temat z tym modelem zaczęty !!! ... a Ty zaczynasz tworzyć tematy gdzie jest jeden post pokazujący w zasadzie nie wiadomo co a reszta postów to posty użytkowników, że temat jest bez sensu ... zacznij wyciągać wnioski i zacznij kontynuować swoje tematy. Nie wiem czy zauważyłeś ale tematy z gotowcami są mniej atrakcyjniejsze od tematów z budową od pierwszej listewki ??? (pewnie nie zauważyłeś ... a raczej na pewnie nie zauważyłeś ). Tak pobieżnie rzuciłem oko i Twoje tematy to przed wszystkim modele wyciągnięte z pudełka ... w zasadzie nie widzę w tym nic złego bo co kto chce to ma ... nie masz czasu na budowę kupuj, masz czas buduj ... nie, że jestem zwolennikiem czy tam przeciwnikiem ... po prostu kwestia gustu, ale nie licz, że jak wyciągniesz model z pudełka i zakończysz budowę w kilku postach bo w zasadzie nie ma co opisywać to rozruszasz tym forum !!! Nie wiem czy zauważyłeś ? Ale patrząc po Twoim podejściu do tematu to chyba nie zauważyłeś ... ale każdy model budowany na tym forum czy każdy model wyciągnięty z pudełka i poskładany w całość ma jedną relację i w tej relacji jest opisywana jego historia powstania i dalszego użytkowania. Sam coś tam kiedyś zbudowałem i moje modele zmieniły właściciela, ale nowy właściciel nadal kontynuuje dalszy życiorys w tym samym wątku, który ja zakładałem ( i tak się kontynuują wątki które były zakładane ładnych parę lat wstecz) ... tutaj właśnie chodzi o tworzenie miliardów bez sensowych tematów, w których potem komuś przyjdzie doczytać zawartą w nich "wiedzę", a trudność z jaką się zmierzyć w poszukiwaniu jej w miliardzie tych bezsensownych tematów, które przyjdzie mu przefiltrować przysporzy nie lada kłopot. Arek weź się ogarnij bo jakiś tam potencjał w sobie skrywasz ale nie tym tokiem myślenia ... Mój ostatni post bo już nie chcę mi się siebie samego kopać po czole
 47. 5 points
  Części kadłuba już wydrukowane. Kawał samolotu wyjdzie:) Jestem w trakcie drukowania lewego skrzydła, właśnie drukują się lotki. Skrzydło będzie złożone podobnie jak W Ki - 61 na 2 prętach węglowych. Po świętach drugie skrzydło i montaż.
 48. 5 points
  No i teorii przyszedł czas ale najpierw praktyka czyli coś co już jest a mianowicie podtrzymanie wału do 3 osi oczywiście łożyskowane, 2 łożyska 4x10x4 mm, No i ciut teorii ... a przynajmniej próba koncepcji przeróbki z 4x4 na 6x6 ... jest owocnie Niby most już w kraju ale do celów przymiarkowych zrobiłem trzeci most w technologii sosonowo-drukarskiej Resory długości montażowej 120 mm, drukowane z PLA do przymiarki ... zanim się PLA wyprostowało pod ciężarem udało mi się cyknąć fotkę z docelowymi kołami ... Potem ogołociłem landka z kól i "dziku" stanął na 6 kołach Próba wykrzyku zawieszenia ... oczywiście resor będzie metalowy więc nie będzie tak dużo a metalowy resor to ograniczy ... Takie sprostowanie ... tylne zawieszenie jest zamocowane za blisko przodu ale do celowo będzie cofnięte CDN ...
 49. 5 points
  Wszystko co dzieje się od roku w większości jest pozbawione logiki, więc czego się spodziewałeś? Nauczyciele zaszczepieni żeby mogli bezpiecznie uczyć - dalej mamy nauczanie zdalne. Lekarze zaszczepieni, dalej leczą przez telefon. W przedszkolach frekwencja wysoka jak nigdy - społeczeństwo na prawdę zaczęło dbać o higienę, przede wszystkim mycie rąk dużo tu zmieniło. A że wykonują masowo testy wątpliwej wiarygodności, to i statystyka jest odpowiednia i można śmiało okradać społeczeństwo, a jak za bardzo zacznie podskakiwać, to podnosimy liczbę i robimy lockdown, prosta i przejrzysta polityka grupy trzymającej władzę. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 50. 5 points
  Już był taki temat, konkluzja była taka że starczy miejsca dla wszystkich, i tych starej szkoły budujących ze skrzynek po owocach, i tych budujących z niedostępnej w prl balsy i tych którzy mają zabawę z samego latania
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.