Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 01/14/2020 in all areas

 1. 2 points
  Dawid a jak już Jesteś na takim etapie, że teraz rauty, bankiety, fraki, i inne szmery bajery.... To czy przy okazji jakiegoś porządnego wywiadu, czy spotkania w TV nie mógłbyś uświadomić tych naszych kibiców, i przy okazji fanów skoków, że Naszą POLSKĄ FLAGĘ profanują tymi czarnymi napisami z nazwami pipidówek w których mieszkają? Jak tak popatrzeć na transmisje ze skoków to tylko Polacy na flagach bazgrolą. Nikt inny tego nie robi. Wstyd. Koledzy modelarze z Czech już się mnie parę pytali o co w tym chodzi... Dawid może akurat nadarza się szansa zrobić coś bardzo dobrego i zacząć walczyć z profanowaniem polskich barw narodowych? A jak TY i pozostali skoczkowie o tym zaczną mówić głośno, to odniesie to pożądany skutek i do historii nawet i w tym temacie przejdziecie, bo na Wasz apel być może przestaną te nasze flagi szargać. A.C.
 2. 1 point
  Po kilkuletniej przerwie wracam na Forum. Problemy zdrowotne załatwione. Mm nadzieję być z Wami jeszcze kilka lat ? Sklep wyprowadzony na zewnątrz, modelarnia się właśnie odzyskuje. Wiele w tym roku nie zrobię, ale przynajmniej odkurzę modele, naprawię DIMa i coś polatam. Witajcie.
 3. 1 point
  Cześć! Kamil masz rację. Powiem szczerze, że byłem zbyt "leniwy" żeby zaczynać kolejne formy kadłuba(po walce z DLG) i wolałem kupić coś nadającego się do naprawy za niższe pieniążki. W grę wchodził gotowy kadłub i zrobienie modelu pod F5J, ale na moje szczęście i nieszczęście Rafała trafił się Toxic... Za cenę którą zaoferowałem Rafałowi zakładałem, że nada się kadłub i motylek, a skrzydła zrobię nowe. Okazało się jednak, że obecny płatowiec nadaje się do regeneracji i tak też uczyniłem. Po zabawie z rzutkami wiem, że taką zabawę lepiej zacząć od używanego modelu średniej lub wyższej klasy niż nowego. Moja przygoda z szybowcami zaczęta od DLG pokazała, że przy intensywnym lataniu po roku model wygląda jak wymięty po praniu, ale... LATA! Zawodnicy też nie mają modeli, które polerują przed każdym lotem i wygrywają zawody. Najważniejsze to frajda i w sezonie poświęcenie się lataniu i bawieniu się ustawieniami, SC itp. Do dziś nie zapomnę jaki byłem szczęśliwy, jak moim rzutkiem po dobrym ustawieniu robię starty wyższe o 5m Naprawę modelu mogę uznać za zakończoną Model wyszedł schludnie, mam nadzieję wystarczająco mocno do przeprowadzenia lotów. Pierwsze złożenie w całość sprawia wrażenie ogromnego szybowca(nie ma porównania do mojego DLG) i w końcu będę miał coś porządniejszego niż mały rzutek na nasze nieliczne żagle: Ogólnie naprawę uważam za zakończoną sukcesem, po sklejeniu "organoleptycznie" modelarską ręką sprawdzaliśmy wzmocnienia dźwigarów po wklejeniu i wygląda, że będzie ok. Może nie będę tym zbytnio wywijać, ale na początek i moje potrzeby powinno być ok. Oczywiście nie wszystkie malowania i polerowania wyszły tak jak chciałem, ale efekt finalny jest fajny. Chłopaki wpadający do modelarni, którzy widzieli model w kawałkach nie dowierzają, że udało się to uratować Jeżeli moja waga jeszcze pokazuje dobrze, to waga tego co na zdjęciach pokazuje 1705g. Żałuję, że nie zważyłem całości przed naprawami, ale jest światełko w tunelu W ogonie jest też trochę ciężarków, więc przytycie modelu o niecałe 100g w stosunku do oryginału dla mnie jest jak najbardziej akceptowalne. Na chwilę obecną zamówiłem niezbędne popychacze, kable i całą galanterię, na silnik, regulator i aku magazynuję fundusze. Będzie to: silnik: SK3 3858 - 4.6 1120kv regulator: YEP 80A aku 4s 30C 2800mAh serwa do ogona Corona 939MG, w skrzydło pójdzie Corona DS-239MG. Mam nadzieję, że do rekreacji taki zestaw będzie dla mnie wystarczający. Model mam zamiar używać do termiki, okazjonalnie na zbocze i do zabawy na silniku.
 4. 1 point
  a wiesz..z tym lataniem na MŚ to nie jest tak różowo. Nigdy nie wiadomo jak dany delikwent sie spisze. To całkowicie odmienny rodzaj zawodów. A jakiekolwiek zawody krajowe mają się do MŚ jak żłobek do szkoły wyższej. Czami ktoś kto punktowo słabiej lata, znaczniej lepiej spisze sie na MŚ czy ME. Ale to wiadomo dopiero po - niestety. Umiejętności na pewno są ważne, ale musi to być jeszcze fighter a nie ciułacz punktów, latający ostro i szybko i nie oszczędzający swoich wychuchanych modeli (bo przecież na MŚ tylko wynik jest najważniejszy - i nie punktowy tylko zajęte miejsce), ale również musi być silny mentalnie. A może ta silna mentalność jednak jest najważniejsza? Tak po zastanowieniu chyba tak mi coś sie wydaje Tak jak pacze na tych tegorocznych ?, to pewnie jak zaczną sie problemy to Wojtek zamknie sie w sobie, a Marcin zacznie biegać i gadać jak oparzony, no ale suma summarum w końcu coś wykombinują ?- jednak to lepiej niż pęknąć, rozczulać się nad sobą lub poddać się ? Ideałem jest Antek - jak poszło coś nie tak (nawet troszeczkę nie tak), to to go tylko to mobilizowało do ostrzejszej walki. Stał, patrzał i analizował. Junior a twardy, odporny i z umiejętnościami. Zawsze przed nim chyliłem czoła i mu zazdościłem i zazdroszcze - spokoju, opanowania i umiejętności..
 5. 1 point
  J-23, żaglówki typu RG65 i mniejsze, żaglami porusza zamocowane na serwie długie ramię na końcu przywiązana linka.przechodzi przez otwór w pokładzie pod bomem. Rozwidla się do bomu i do foka. Żaglami porusza także wiatr. W dużych żaglówkach stosowana jest winda żaglowa. Na początek, prosta, łatwa w budowie i transporcie, dobrze pływa żaglówka RG65 Jif65 Plan jest do wygooglowania. Właśnie taka mojej produkcji pływa na filmie po Kanale Bydgoskim . Mniejszą popularną klasą jest Footy Class.
 6. 1 point
  Poogladaj tu : Masz tutorial jak zbudować łódkę żaglową ! ? Tu rysunek z tej strony jak prowadzić szoty ( linki sterujące żaglami) na łódce .
 7. 1 point
  Dobry wieczór, Dziś były dzialania lutownicze; zamiast poczekać na pomocną 3cią dłoń lutowałem sam i skończyło się jak na zdjęciu:( ale końcu sie wszystko połączyło tylko się okazuje że silnik się wyłącza przy wyższych obrotach (nie zawsze, ale w ok50% prób), czyvto znaczy że jest za bardzo obciążony prądowo (np za duże śmigło) czy kabelki za cienkie? Będę jeszcze probował z innym nadajnikiem ale na razie trochę słabo. A i jeszcze się zorientowałem że ponieważ płytkę mam w środku kadłuba, nie ma tam chłodzenia, to może esc się przegrzewa? Zrobię tam nawiew w kazdym razie chyba nie zaszkodzi. Pozdr. M Ps. Płat wklejony, zastrzały przymierzone, jeszcze tylko walka z olinowaniem i bedzie gotowy do lotu.
 8. 1 point
  Wywołany do tablicy postaram się odpowiedzieć:P 1) Podczas szycia kombinezonów bierze się wiele pod uwagę, jednak kształt uwarunkowany jest budową ciała (przepis mówiący że kombinezon po obwodzie to obwód ciała w danym miejscu + max 3cm, nie dotyczy paska biodrowego bo tam musi być na 0, oraz poniżej kolana gdzie może być więcej żeby się zmieściły buty). Turbulatory już były testowane ale jest też przepis mówiący o tym że materiał nie może mieć więcej niż 5mm grubości, wiec nakładając cokolwiek na powierzchnię już wychodzi się poza ten przepis. 2) Rozcapierzone palce to pewnie sprawa indywidualna, nie ma chyba badań ale powierzchnia ta sama a więcej załamań, podejrzewam ze opór indukowany może być wtedy większy. Błona oczywiście jest zakazana, nie można nawet skakać w pełnych rękawicach. Musi być 5 palców i muszą dochodzić do błon miedzypalcowych, nie można zrobić "półpalców". 3) W narty oczywiście nie wolno ingerować w żaden sposób (oprócz przykręcenia zapięć, dozwolone są też chyba odważniki naklejane na powierzchnię w celu zmiany środka ciężkości, ale ręki bym sobie za to nie dał uciąć:P) Jakby były jakieś pomysły to zawsze chętnie wysłucham, a nuż coś się przyda:P
 9. 1 point
 10. 1 point
  Jak Ktoś znajdzie coś ciekawego, ale tylko o "mikrusach", to zapodawać: 1/ Towner H.J. Boys H. - Scale Model Aircraft That Fly - 1941 (104 str) 5 plików pdf (łącznie ok 64M) Interesująca książka o budowie modeli gumówek. Nowy w dziale mikrusów i świetny modelarz kol. Maciej pokazał nam, że takie modelarstwo "z myszką", jest równie ciekawe, jak RC.
 11. 1 point
  Przypominam (chyba już gdzieś podawałem linka), że z mojego DROPBOXa można pobrać "paczkami" składanki planów małych modeli.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.