Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 08/22/2020 in all areas

 1. 2 points
 2. 2 points
  Koliber nareszcie wzbił się w powietrze. Jestem zadowolony z własności lotnych, bardzo przyjemnie się go pilotuje. Zostało jeszcze wykonać przejście kadlub- skrzydła i w zasadzie model będzie skończony. Co więcej będę pisał, zapraszam do oglądania ??
 3. 1 point
  Bogdan jak zwykle niezawodny... Genialne zdjęcia i wideo ? Dziękuję ?
 4. 1 point
  Boguś jak zwykle profesjonalną sesja zdjęciowa. Twórca modelu mógłby kupić od Ciebie ten materiał w celu promocji w na yt i w mediach społecznościowych.. ale pewnie zamówień ma więcej niż jest wstanie zrobić modeli..
 5. 1 point
  Potwierdzam to co pisze Krzysztof, Qantum lata jak marzenie.
 6. 1 point
  Moja skrzynka ma wewnętrzną wysokość 10cm, bo tak tnie piła w sklepie budowlanym, szerokość i długość dobrałem do piekarnika. Wysysanie powietrza z takiej objetości trwa ułamek sekundy, no może sekunda. Całość operacji z wyjęciem ramki z piekarnika i zrobienie kabinki to czas kilku sekund. Tak szybko płytka vivaku nie zdąży wystygnąć. Jak masz możliwość zrób niższą ze względów na łatwość przechowywania, ale gdy skrzynka nie jest przesadnie wysoka to nie ma co się przejmować. Tu jest film z nieco większym pudełkiem @sławek na którym się wzorowałem. Ps. Jeszcze dopiszę wyjaśnienie,. Tłoczenie kabinki na skrzynce polega na naciągnięciu gorącej płyty vivaku na kopyto aż ramka zetknie się ze skrzynką a potem resztę dokończy robiące się podciśnienie.
 7. 1 point
  a zima Muminków po dzisiejszych rozmowach mam jasny sygnał że MP ESA i organizujemy jak tylko powiat wieluński przejdzie do strefy żółtej tak więc oby było to jak najszybciej
 8. 1 point
  Dziękujemy, dziękujemy !! ? A zresztą Marek - mówisz i masz, chociaż poglądowo - Twoja miłość czyli oscylacyjna maszyna parowa, nawrotna, dwustronnego działania do napędu tylnokołowca na fotkach poniżej !!! Mnie się też zresztą bardzo podoba !!!? Może kiedyś na emeryturze......? Ps. W maszynie dwustronnego działania oś obrotu cylindra jest na tym środkowym kwadracie cylindra, a otwory sterujące przepływem pary są pd skrajnymi kwadratami !! Schematy poniżej i wszystko jasne !!? Do tego układu można jeszcze dodać zawór rewersyjny, odwracający przepływ pary w kanałach dolotowych i wylotowych, co powoduje zmianę kierunku obrotów maszyny parowej i przeciwny ruch koła łopatkowego ( wstecz). Po kliknięciu w poniższy link oraz rysunek który się otworzy maszyna rusza - suwakiem poniżej maszyny można regulować obroty ! http://www.animatedengines.com/oscillatingsteam.html I szybki kurs budowy parowej maszyny oscylacyjnej na filmie poniżej !
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.