Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 09/25/2020 in all areas

 1. 3 points
  Jase "theAce" Dussia, najlepszy pilot RC na świecie & Extreme Flight pokazuje jak wg nich obchodzić się z modelem. Praktyczny poradnik, wiele wskazówek i rozwiązać wiadomo brandowy i po angielsku, ale myślę że można coś podpatrzeć i się nauczyć.
 2. 2 points
  W końcu się udało. 20200924_145429.mp4
 3. 2 points
 4. 2 points
 5. 1 point
  Kupiłem pliki i zaczynam budować , drukowany model szybowca rc. Długą przerwę miałem modelarnia nieczynna , ale już pracuje . Pierwsze wydruki z PTG dziobek wydrukował się dobrze . Najważniejsze , że kanały na listwy prowadzące pasowały super . Pomysł prowadnic na listwach sosnowych sprawi , że kadłub zostanie dobrze usztywniony. Druga część kadłuba wydrukowana innym materiałem , który miałem pod ręką . Uruchomiłem wydruk poszedłem do domu . Na drugi dzień byłem bardzo zaskoczony jakością wydruku . Żadnych niepotrzebnych nitek wysoka gładkość powierzchni dopasowanie kanałów na listewki super . W instrukcji polecają filament na pozostałe części LW PLA . Cena wysoka , ale warto . Porównanie steru kierunku z PLA i LW PLA bardzo zaskoczyło . PLA 18 gr LW PLA 12 gr Jeszcze kabinka z PTG ale mi się nie podoba posłuży jako forma Zaczynam drukować skrzydełka zobaczymy jak wyjdzie .?
 6. 1 point
 7. 1 point
  Wiesław,a Ty masz jeszcze nogi całe?Albo nadmiar palców? Widzę ,że chcesz koniecznie dowiedzieć się jak wygląda poszarpana noga od śmigła.....i nie jest to w tej chwili złośliwość z mojej strony.
 8. 1 point
  Najlepszym rozwiązaniem jest prosty popychacz ze sztywnego drutu stalowego 2,5 mm. - nie odkształca się przy mocnych drganiach. Trzeba jeszcze pamiętać o zasadzie prawidłowego ustawienia- przepustnica serwo. To ustawienie ma kluczowe znaczenie w liniowości działania gazu Wiesiu , czy ten tragiczny filmik ciął się ?.
 9. 1 point
  No i po wszystkiemu , uruchomienie bez niespodzianek. Ciekawostka : model wywarza się mniej więcej i to bez akumulatorów , to znaczy pakiety są ale na rurze dźwigarowej czyli w środku ciężkości i nawet minimalnie model leci na mordę ale to minimalnie , a pakietów nie ma jak cofnąć ale to nie problem , aby ogon dociążyć nie trzeba wiele , tak na oko 20 max 30g załatwi problem. Model na wolnych obrotach chodzi naprawdę cichutko , na wysokich hałas narasta ale to chyba większość narastającego hałasu to pochodzi od śmigła. Ogólnie to pracuje aż miło posłuchać , mi się podoba i jestem zadowolony z efektu. Nie jest to cisza jak w elektryku ale całkowicie zostało wyeliminowane nieprzyjemne i drażniące trzaskanie czy pyrkanie czy jak zwał tak zwał nie ma nieprzyjemnej pracy dwusuwa , teraz jest przyjazny dwusuw . Jest krótki film gdzie widać jak nowy model wygląda , (zostały do ponaklejania jakieś malowidła ) na skrzydłach widać paski taśmy papierowej która trzyma lotki aby się nie trzęsły bo lotki jeszcze nie mają serw no i słychać jak pracuje silnik z kanistrem.
 10. 1 point
  Zdecydowanie potwierdzam, bardzo dobrze zaprojektowane skrzydło (profile). Genialne właściwości lotne, nawet gdy się go lekko przeciąży. Niestety, model mój nie przeżył, zawiodło radio (35MHz). Zostało mi po nim podwozie główne, ale przerabiałem skrzydło by weszło skalowe.
 11. 1 point
  dam 1000?...a co tam ...żyje się raz? Naleson poszedł za 1200 więc..."wicie , rozumicie"...a jak razem z Pawłem zrobimy "deal " to nikt nas nie przebije....za co ? wolno nam?
 12. 1 point
  To już chyba ostatni tak ciepły i bezwietrzny wrześniowy dzień na Pomorzu. Wyskoczyliśmy z Tadzikiem na godzinkę po pracy żeby polatać na tle kończącego sie dnia. Gdy kończyliśmy było juz ciemno. Czekamy teraz co pokaże pażdziernik. Ciągle jeszcze pamietam pażdziernikowy Borsk sprzed 2 lat.
 13. 1 point
  Znalazłem kilka zdjęć z budowy zera. Co prawda myslałem ze mam ich wiecej ale wrzucam chociaż to co znalazłem. 1. Sklejenie kadłuba czyli dwa boki ze sklejki 3 mm i na to balsa 3 mm 2. Wstępnie sklejone skrzydło z widocznymi już mechanizmami chowanego podwozia 3. Tutaj juz widac wstępnie poskładany kadlub ze skrzydłami. 4. A tak wygląda z wklejonym statecznikiem pionowym i poziomym Zamówiłem juz tkaninę szklaną 48g/m2 oraz 80 g/m2 i do tego Epidian 53 i utwardzacz. Także następne zdjęcia mam nadzieję już z maską :)
 14. 1 point
  I kolejny z moich okrętów dorobił się ujęć podwodnych? Tym razem jeden z moich najstarszych modeli - Typhoon.
 15. 1 point
 16. 1 point
  Jeszcze kilka moich fotek. Wspaniay dzień, taki Pawnee dzień Gratulacje dla Tadzia i Matiego za kapitalny lot synchroniczny 2 metrowymi modelami benzynowymi ! Na zdjęciach widać już nadchodzącą jesień.
 17. 1 point
  Ok, film obejrzałem, a teraz daj ten o niskich przelotach ?
 18. 1 point
 19. -1 points
  Chętnie podpowiem , ale nie za darmo .Szanuję ludzi dociekliwych i myślących.Pomyśl jak to zrobić ?. To jest zadanie z podstawówki. Troszkę pomyśleć a jeszcze lepiej poczytać. Jest sporo literatury na ten temat , ale kto by to czytał. NIE. Książka w łapy parzy. Szanowny Panie Cyrax może jakieś mądre wskazówki.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.