Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 02/04/2021 in all areas

 1. 6 points
  Dzięki za miłe słowa Irku , ale do doskonałości mi jeszcze daleko. Ja po prostu staram się robić modele na przyzwoitym poziomie. SKRZYDEŁKA W KOLORZE .
 2. 4 points
  Cześć Wszystkim, Latających nie lepię bo mam złe wspomnienia i się boje ? Lepie redukcyjne więc chciałem wam zaprezentować mojego ostatniego ulepa PZL P6. National Air Racers 1931 Cleveland, pilot kpt. Bolesław Orliński. Model wykonany całkowicie od podstaw w skali 1/32. Oryginał i model: A tak wygląda w kolorze i detalach: Warsztat tutaj: https://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=89130 I wspólnie ze "starszym bratem" PZL P11. III z wyścigów w Cleveland 1932, model również wykonany od podstaw: Pozdrawiam Marcin?
 3. 4 points
 4. 3 points
  dziś musiałem ogarnąć kolejny fach związany z wykonaniem silników jest nim czernienie stali metodą chemiczną czyli trwałą po kilku próbach z roztworami wodorotlenku sodu udało mi się uzyskać satysfakcjonujący efekt jednak proces jest dość niebezpieczny gdyż ług sodowy jest rozgrzany do wrzenia więc nie będę opisywał ze szczegółami jak to wykonać jednak powiem iż wiedza jest dostępna w tym temacie w książce pod tytułem metale w naszym domu Pana Stefana Sękowskiego po skończeniu procesu chemicznego pozostało tylko lekko natłuścić powierzchnię i jest głęboka czerń na piastach silnika zaletą tego jest ochrona przed korozją elementów stalowych
 5. 2 points
  Jest szybszy i mniej upierdliwy. Nad parą można się poparzyć. Tu wkładasz na chwilę kawałek balsy wyciągasz i gniesz jak ci potrzeba. Moim zdaniem po prostu jest praktyczniejsze zastosowanie płynu z amoniakiem. Oczywiście gięcie nad parą daje identyczne efekty ale jak wyżej napisałem jest to bardziej upierdliwa metoda.
 6. 2 points
  Jeszcze, jeszcze. Około 15 elementów do zrobienia i wtedy nadbudówka i kadłub.
 7. 1 point
  Ha, ha czytałem ? Tylko rzadki wchodzi za płytko 10 - 15 mm. Przy tym z lw chciałem żeby pręty były wklejone całe. No przedobrzyłem.
 8. 1 point
 9. 1 point
  Irek, bardzo fajnie wygląda, wcześniej to był ładny model w byle jakim malowaniu , teraz wygląda tak jak powinien wyglądać od początku.
 10. 1 point
 11. 1 point
  Ja narysowałem sobie sam tzn. powiększyłem z rysunku śmigła oryginalnego samolotu. Wystrugałem ręcznie śmigło o średnicy 120 cm od Albatrosa .strugałem kiedyś śmigła do modeli latających i na nich latałem w F2B .W załączeniu fotka stanu surowego do dalszej obróbki. Pozdrawiam pol2503
 12. 1 point
  Jakiś czas temu dostałem.od Kazia (oby żył wiecznie !) fajne balsowe skrzydełka o rozpiętości ok 900 mm ! Po paru przymiarkach i przemyśleniach na bazie tego skrzydła i kadłuba z dawnych czasów zmontowałem sobie mini DLG. Oblot wkrótce, model wymaga jeszcze trochę pracy i wykończenia.?
 13. 1 point
  AK 20 to klej nitrocelulozowy.Nie ma nic wspólnego z epo.Jesli szukasz epo,to jest wiele żywic 1godzi i 2 godzinnych.
 14. 1 point
  nie...taka nasza rzeczywistość?...poniżej Spadł śnieg. 8:00 - Ulepiłem bałwana. 8:40 - Przechodząca feministka spytała, czemu nie bałwankę. 8:43 - Ulepiłem też bałwankę. 8:50 - Inna feministka poskarżyła się na fakt, że bałwanka ma piersi - w końcu to uprzedmiotowienie kobiet. 8:54 - Para gejów z naprzeciwka przyszła ponarzekać, czemu nie ulepiłem dwóch bałwanów jednak. 9:02 - Transseksualista/tka/"osoba" spytała, czemu nie zrobiłem po prostu bałwosoby z doczepianymi i odczepianymi częściami. 9:15 - Weganie z sąsiedztwa wpadli z awanturą, iż marchewka to jest ich żywność a nie nos dla bałwosób. 9:22 - Nazwano mnie rasistą, gdyż śnieżne postaci są ZBYT BIAŁE. 9:31 - Mój bliskowschodni sąsiad przyszedł z żądaniem, bym natychmiast ubrał bałwankę. 9:40 - Przyjechało czternaście radiowozów policji, gdyż studenci z pobliskiego uniwersytetu poczuli się urażeni całą sytuacją. 9:42 - Feministka z sąsiedztwa złożyła drugą już skargę - tym razem na miotłę u bałwanki, gdyż przypisuje ona stereotypowe role płciowe. 9:48 - Przewodniczący miejskiej komisji ds. równości przyszedł i grozi mi eksmisją. 9:55 - Pokazała się ekipa z telewizji, zadawali mi pytania czy jestem w stanie wskazać różnice między bałwanem a bałwanką. Odpowiedziałem, iż śnieżne "kule" co chyba się im nie spodobało. Następnie o godzinie 10:00 - pokazali mnie w TV oraz nazwali seksistą. 10:10 - Przyjechała opieka społeczna. Spytali, czy mam jakiś wspólników, po czym odebrali mi dzieci. 10:19 - Skrajnie lewicowi demonstranci, urażeni wszystkim, urządzili marsz po mojej ulicy, domagając się natychmiastowego aresztowania i skazania mojej skromnej osoby. 11:00 - Pojawiłem się w największych mediach na całym świecie jako rasista, seksista, homofob, człowiek podejrzewany o terroryzm, który wykorzystuje pogodę do rozsiewania nienawiści i niepokojów. W południe śnieg stopniał.
 15. 1 point
  Bardzo ładny ten Hermes. Moja choroba zwana modelarstwo postępuje w kierunku pary ? już projektuje następny kociołek i zbieram materiały ale o tym na razie cichosza ? Kilka fotek z postępów nad wycieczkowcem.
 16. 1 point
  Mam jego książki i wszystkie przeczytałem od deski do deski. Nie uważam jednak, że prawdziwy wicherek musi być zbudowany z materiałów krajowych ? i przy udziale piłki włośnicowej ? Dziś mamy inne urządzenia RC, inne silniki i zupełnie inne możliwości techniczne w projektowaniu i wykonywaniu modeli .... telewizor w tamtych czasach też chyba wyglądał nieco inaczej niż dziś. ms
 17. 1 point
  Przybyłem, wystartowałem i latałem bez czapki i rękawiczek bo było ciepło
 18. 1 point
  Taki jest zalecany dla P51, Me109 i Spitfire. 1800 6S to dla 3.5 i 4cm. 1300 6S to klasa 2.5cm3. Regulamin mowi o 7.5 minuty na pełnym gwizdku. I mam też film:
 19. 1 point
 20. 1 point
 21. 0 points
  Czasami jak nie chce sie chodzić, to auto musi sie napracować Jedyny problem - długotrwałe czyszczenie ?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.