Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 03/30/2021 in all areas

 1. 4 points
  To chyba trochę naiwne podejście. Jak Amazon czy inny koncern przetestuje technologię na jednym rynku, to potem odpowiednio posmaruje gdzie trzeba i wprowadzi na kolejnych, w tym naszym. Dla nich to będą mniejsze koszty. A ludzie się jeszcze będą o to bić, żeby się nie czuć zacofanym.
 2. 2 points
  Pomalowałem conieco bo korciło mnie bardzo aby sprawdzić jak z pod lakieru będą wychodziły naklejane nity. Jest nieźle, gorzej z namalowaniem tych charakterystycznych dla tego samolotu przpaleń ale tak już chyba zostawię.
 3. 2 points
  Oj, chyba nie mowisz prawdy ?. Byc moze te nocne zmiany Ci nie sluza, bo ani logiki ani gramatyki ani ortografii w tym co piszesz.
 4. 1 point
  Kupując w Castoramie 6milimetrowy XPS chodził mi po głowie pomysł na jakieś skrzydełko FPV. Tak właśnie dokopałem się planów DIY Draka https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?2561848-MPF-Drak-48-with-Plans-and-Video Model przypomina bryłą bardzo wczesne wersje Mini Draka Ritewingu.. Trochę się bałem podejścia do tego skrzydła bo sam autor nie dokonał oblotu tego skrzydła.. no ale cóż do odważnych świat należy ? Wydrukowałem plany i rozpocząłem wycinanie kształtów w depronie. Jak miałem już główne poszycie skrzydła to zalaminowałem je folią 75mic. Pierwsze co mi się nie spodobało w planie to były cienkie trzy pręty weglowe które miały służyć jako łączniki połówek skrzydła. Stwerdziłem, że zastosuje jedną rurkę węglową 10mm jedynie co trzeba było dorobić do niej pochwę z laminatu. 6mm piankę ciężko ugiąć równo dlatego skrzydełko nie wyszło idealnie ale akceptowalnie Na zdjęciu poniżej widać też stateczniki które wykonałem z 3mm depronu i przesączonej żywicą tkaniny szklanej. Wszystko się ładnie zalaminowało na szybie. Zrobiłem mocowanie silnika i zamknąłem kadłub. Później to już montaż osprzętu. Okazało się też że pomimo tego że starałem jak mogłem aby zrobić super lekki typ to i tak widać było ze będzie cieżko wyważyć model liionem 4S2P. Musiałem zgrzać pakiet w innej konfiguracji ogniw niż do tej pory używam w innych modelach. Tak prezentował się przed oblotem Filmu z oblotu nie będzie ale myślę że innym razem ktoś coś dla mnie nakręci. Model lata świetnie. Jest mega stabilny w locie, trzyma się powietrza jak sznurka. Po pierwszych lądowaniach wyszło jednak że mocowanie silnika nie wytrzymało lądowania. Rozpiętość - 1.2m Waga - 1.2kg Silnik - Sunnysky 2216 1400kV (podczas oblotu użyłem silnika 1250kV) ESC - Holybro tekko32 35A FC - Matek F405 wing GPS - BN220 VTX - Akk ultimate 2 z koniczynką prodrone Odbiornik RC - R9 Slim+ Serwa Towerpro Depron to delikatny materiał więc jak zmęczę ten model będzie nowa relacja tym razem z EPP od Pana Marka z napolskimniebie ? Poniżej porównanie z innymi moimi skrzydełkami w rozmiarze 800mm.
 5. 1 point
  Skrzydła oba dwa naprawione. Bałem się ,że z tak rozbitym kadłubem będzie problem z kątami zaklinowania , ale wyszło całkiem fajnie. Teraz czeka oklejanie i ta zabawa z kolorami??.
 6. 1 point
  Taką używam do drobniutkich prac ., Delikatna , w miarę dokłada. Polecam https://allegrolokalnie.pl/oferta/szlifierka-katowa-parkside-pwsa-12-b1-aku-2-ah za swoją dałem znacznie poniżej 200.
 7. 1 point
  chcąc wykonać, czy po prostu roztoczyć otwór pod sworzeń w tłoku musiałem trochę poprawić swój park maszynowy i narzędziowy. Kiedyś zakupilem noże tokarskie z serii Mini Horn. A dzisiaj wykonałem wreszcie półfabrykaty mocowania na pełną głębokość 14 mm. Z tyłu dwie śruby M4 skutecznie unieruchomią na klinie mały nóż tokarski do sworznia fi4 mm. To samo dotyczy wymiany powgniatanych śrub M6 na nowe zgodne z oryginałem a na pewno twardsze bo wykonane z materiału o oznaczeniu Qt... gwint M6 toczony. Oprawki do systemu Horn wykonane jak widać z odpadów po drutówce. w powtarzalny sposób mocowanie łba śruby. Jeden frez tu wystarczył na wykonanie kilkunastu kwadratów 6 mm. Dycha na minusie plus na górze dodatkowa zbieżność.
 8. 1 point
  Ten silnik Mega ma 109mm długości i nie wiem, czy zmieści się na wysokość kadłuba. Poza tym z opisu wynika, że jest przeznaczony dla szybowców do 10 kg wagi. Używałem kiedyś silników Mega serii 22 i parametry podawane przez producenta nie pokrywały się z rzeczywistością. Były raczej zawyżone. Megi do bezpośredniego napędu są prądożerne i słabe i raczej nie dadzą rady modelowi o tej masie startowej. Ale to tylko moje zdanie, nie chcę kolegi zniechęcać.
 9. 1 point
  Model gotowy, prawie. Brakuje odbijaczy. Nie jestem zadowolony z wykonania modelu. Nadbudówka z przodu nie przylega do pokładu. Popracuję nad tym.
 10. 1 point
  Myślę że pryskanie to kiepski pomysł, pianka to nie szyba i nie uda się odprowadzić resztek płynu a ten osłabi potem przyleganie. Mam gotowy swój model do oblotu ? Oklejanie zajęło mi chyba tyle czasu co budowa całego płatowca. Jak pisałem wcześniej, folie z Casto różnie się kleją do pianki....niebieska i żółta klei się super ale niestety ta srebrna którą sobie umyśliłem jako imitacja alu .....klei się kiepsko. Trochę się zatem męczyłem ale po wygrzaniu żelazkiem efekt jest przyzwoity. Oklejony model z wszystkimi kablami, serwami, regalami, silnikami i odbiornikiem waży 790g czyli chyba niewiele przy rozpiętości 1,5m ale znacznie więcej niż podają twórcy projektu. Różne wzmocnienia i 100% oklejonej powierzchni robi wagę. Z pakietem do lotu będzie ok.1kg, mam nadzieję że silniki dadzą radę :-)) ms
 11. 1 point
  Tak czytam i czytam. Modelarstwo to hobby a nie sposób na życie, a życie czym jest dobrą zabawą?. A dobra zabawa jest przy modelarstwie. Zostawiam do rozmyślań. Niestety są podziały przez zazdrość i głupotę. Co prawda słyszałem taki tekst" że styropian to do ocieplania a nie latania" Co to za różnica z czego ważne że lata.
 12. 1 point
  Nie mam telewizji. Oszczędzam na modele [emoji16]
 13. 1 point
  Innowacyjne zastosowanie pieczywa tostowego w lotnictwie - no nic tylko pisać wniosek do KBN-u o dotację
 14. 1 point
  Najprościej kupić sobie odpowiedni przewód z jednym końcem z wtykiem do zapalniczki a drugi z takim złączem DC jak ma Twoja ładowarka i oczywiście odpowiednią polaryzacją. Można również, tak jak zrobiłem to ja do Imaxa B6, zrobić sobie taki kabel kupując tylko wtyk zapalniczki oraz odpowiedni wtyk DC oraz odpowiedni przewód i to sobie połączyć. A spalić się nic nie spali jeśli polaryzacja będzie dobra, 400A to tylko maksymalny prąd chwilowy jaki MOŻNA pobrać z akumulatora (a właściwie to chyba dokładniej deklarowany prąd jaki akumulator może oddać - oczywiście chwilowo). Ładowarka "weźmie" sobie tyle ile będzie potrzebować, ważne żeby napięcie było dobre, a w tym przypadku będzie okej. Jedynie trzeba uważać na tandetne wtyczki do zapalniczki jak będziesz chciał ładować większymi prądami (i tym samym pobierać większy prąd z akumulatora samochodu), bo jeśli są słabe to będą mogły się nagrzewać. No i fajnie jak gniazdko zapalniczki nie wyłącza się przy wyłączonym silniku w samochodzie .
 15. 1 point
 16. 1 point
  Północ też przewietrzyła swoje Respecty. Odwiedziliśmy dwa zobacz Nowe Marzy i Gniew. W Marzach wiało w porywach 12m/s, ale Gniew zawiał nawet 23m/s. Warunek bardzo turbulentny, nie było się gdzie schować przed wiatrem i mimo wysokiej temperatury 8*C szybko nam zapał opadł. Pozdrawiamy .-) Modelarzy było sporo, modeli w powietrzu sporo, dzień bardzo udany .-)
 17. 1 point
  Jak tam chłopaki Wasze Respecty? Mój tytułowy dziś się wyszalał, razem z trzema fryckami kolegów. Godzinka w powietrzu, tego mi było trzeba. Pozdrawiam ?
 18. 0 points
  modelarstwo kontra kupowanie. Modelarstwo to jest budowanie modeli, nie kupowanie, Kupic umie kazdy, a zbudowac to malo kto.
 19. 0 points
  A wiecie że mnie już nic nie dziwi ? Czy to fejk czy prawdą kto to wie jak ostatnio jakaś pani stwierdziła że na świecie mężczyźni rodzą dzieci a inna że z małżeństw jednopłciowych rodzi się tyle samo dzieci co w hetero, matematyka jest rasistowska i w pustyni i w puszczy też Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 20. 0 points
 21. 0 points
  Mariusz zaczyna o MNIE w koncu pisac !!!!
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.