Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 08/27/2021 in all areas

 1. 2 points
  Specjalnie dla forum wstawiam film z 3 lotu mojego nowego spitfire 2021 ! Obecnie maszyna czeka na odpowiednią pogodę ! Trochę dodałem do wagi modelu, która zbliża się do 2100g. Dziś może odbędzie się oficjalne ważenie 😂 W ostatnim locie musiałem dołożyć 25g do przedniej przegrody w kadłubie, żeby samolot się wyważył. Zamierzam kupić pakiet 5000mAh to obędzie się bez zbędnego balastu. Ale to dodatkowe około 100g. Obecnie pakiet na którym latam 3s 4000mAh waży jakieś 300g, a 5 tysiaków to waga około 400g. Spitfire 2021 3 lot.AVI
 2. 1 point
  Myślę nad czymś nowym a zawsze marzyłem o makiecie. Wybrałem Ił 2 ma może ktoś zdjęcia, lub plany, wszelkie informacje na temat tego samolotu będą przydatne. Mam dostęp do chyba jedynego w Polsce modelu który pozostał po Panu Lechu Podgórskim. Model latał na zawodach i został uszkodzony więc jest szansa że będzie latał.
 3. 1 point
  Kadłub wycięty pod skrzydło, wręgi mocowania skrzydła wzmocnione. Prace przy kadłubie wstrzymuję, zabieram się za skrzydła, po pierwsze muszę mieć dostęp do wklejenia wsporników mocowania skrzydeł, po drugie "nie zamykam" kadłuba, zbieram kaskę na oświetlenie, które chcę zrobić jak w oryginale. Światełka kupię z https://www.unilight.at/?language=de Światła sprawdzone i polecane przez kolegę Modelarz 2123. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 4. 1 point
  Czarku widzę, że z kompilacją Merlina sobie poradziłeś to poczytaj o OctoPrint. Ja go zmieniłem za Repetiera i już od ponad roku jestem bardziej zadowolony.
 5. 1 point
  Marcin (Mask) co jakiś czas mnie mobilizująco zapytuje, jak tam PZL-ka. Niestety coś ten sezon modelarsko był dla mnie słaby. Co jakiś czas schodziłem do modelarni i wpatrywałem się w zaczęte modele (a jest ich kilka), ale na wpatrywaniu się kończyło. Nie miałem ani czasu, ani weny by wrócić do budowy. Zresztą większość moich modeli powstaje z przerwami i raczej dłużej niż krócej . Ale czas powrotu do dłubania nastąpił, mam więc nadzieję, ze już pójdzie. Na razie z dwóch kołków z drzewa różanego (lekkie, a sprężyste i wytrzymałe) zrobiłem wzmocnienie przez które przechodzą druty podwozia i na obu bokach dołożyłem pasy pokrycia. Wszystko co na zdjęciu, jeszcze przed szlifowaniem waży 591g, myślę więc, że wagowo powinienem spokojnie zejść grubo poniżej 6 kg ( a jak będzie zobaczymy)
 6. 1 point
 7. 1 point
  Przed laminowaniem , należałoby wyciąć ten fragment natarcia i wstawić odcinek listwy z sosny . Później, można prze laminować kilkoma warstwami. Tkaniny szklanej cieniutkiej ok 25gm/2 - 49gm/2
 8. 1 point
  🙂 oki, wiec jak przyjdzie zbudować makietę to Irku poproszę cię o pomoc w doborze kolorów będziemy ma 100% pewni że będą właściwe, ale kto teraz sprawdzi że kolega ma te 100%racji, a skoro i spece nad specami mogą się mylić to tym bardziej ja, mi tam przód się podoba 🙂 ciężko powiedzieć cóż to za kolor bo mieszałem z kilku innych😜 mi się podoba i jest git 🙂
 9. 1 point
  Nawiązując do wątku o forumowych gadżetach, tych oficjalnych,autoryzowanych przez Kubę, chciałem się pochwalić swoim prezentem, który dzisiaj, z okazji urodzin, dostałem od swoich współpracowników. Jest to podstawowe umundurowanie modelarskie: koszulka i czapka, z pięknie wyszytą nazwa i logiem naszego forum. Wykonali to własnym sumptem w serii sztuk jeden, czyli unikat. Okazało się też, że to nie żadne piractwo, bo uzyskali pomoc samego Kuby. Serio się wzruszyłem, bardzo wszystkim zaangażowanym dziękuję, sami zobaczcie jakie fajne:
 10. 1 point
  Spitfire gotowy do kolejnego lotu. Piękne dziś wystartował i pięknie wylądował... muszę film wrzucić do sieci, ale już nie dziś. W starcie pomagał Krzysztof , normalnie bajka jak pięknie wystartował. A ostatnio jak sam puszczałem to myślałem że już będzie ziemia 🤣 w pewnym momencie ale dałem gaz do dechy i udało się.
 11. 1 point
  Witam . Model jeszcze nie oblatany ,jakoś idzie jak po grudzie .Jestem dobrej myśli że poleci.Zrobione 4 zbiorniki pod skrzydłowe ,elektronika i pneumatyka ogarnięta tylko silniki zostały do zamontowania.
 12. 1 point
  Przetestowałem metodę wycinania rdzeni styrodurowych od razu ze wzniosami i klejenia skrzydła 'na gotowo' w negatywach na płaskim stole. W mojej ocenie wyszło super i zamierzam ją stosować w kolejnych modelach. Nie rozcinałem forniru na przegięciach, więc profil jest na pewno trochę zniekształcony w tych miejscach. W tym konkretnym modelu mi to nie przeszkadza.
 13. 1 point
  Silnik zamontowany , odpalony. W przyszłym tygodniu jak pogoda dopisze oblot.
 14. 1 point
  Po malowaniu klarem kabinka dostała blasku.
 15. 1 point
  Najfajniejszy etap prac zakończony , teraz montaż awioniki i ponowny oblot.
 16. 1 point
  Jeden krok do przodu. Były małe problemy by uzyskać jakąś w miarę symetrię w obu skrzydłach , inna rozpiętość. Ale chyba jest w miarę , jak myślicie ?.
 17. 1 point
  Dzisiejszy dzień okazał się lepszym . Wszystko poszło po mojej myśli. Część malowania ukończona. Może nic wielkiego , ale kto malował to wie co jest na rzeczy.
 18. 1 point
  Prace nad dolnym skrzydłem zakończone.
 19. 1 point
  Jarku , jeszcze kwilka. To malowanie jest dość czasochłonne by dobrze wyszło, ale fajna zabawa kolorami .
 20. 1 point
  Początki malowania dolnego skrzydła.
 21. 1 point
  Skrzydła oba dwa naprawione. Bałem się ,że z tak rozbitym kadłubem będzie problem z kątami zaklinowania , ale wyszło całkiem fajnie. Teraz czeka oklejanie i ta zabawa z kolorami??.
 22. 1 point
  Malowanie kadłuba zakończone .Teraz pozostało tylko delikatne pryśnięcie klarem.
 23. 0 points
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.