Jump to content

SlawekADW

Modelarz
 • Content Count

  2,752
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

SlawekADW last won the day on January 3 2018

SlawekADW had the most liked content!

Community Reputation

70 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa/Ostrowiec Św.
 • Imię
  Slawek

Recent Profile Visitors

489 profile views
 1. Zastępując pręty rurkami zyskasz parę gram ale pamiętaj że te parę gram rozciągnięte jest wzdłuż kadłuba więc całego ołowiu nie zdejmiesz. Wolałbym założyć cięższy kołpak bo jest to najdalej do przodu wysunięty element modelu. Ewentualnie jakieś lżejsze ale nie koniecznie słabsze serwa na ogonie co oznacza że droższe. W zasadzie modelu nie z czego odchudzać bez znacznego spadku wytrzymałości. Mógłbym pręty zastąpić płaskownikami ale ich przekrój poprzeczny byłby podobny do prętów. Rurek nie chciałem stosować bo folia mogłaby je pościągać.
 2. Cieszę się Wojtek że model spełnił oczekiwana. Wklej Vortexy w skrzydła, powinien lepiej latać. Co do maski to zadzwoń do Radka z Olpen, Radek teraz się tym zajmuje. Tak na marginesie wyciął mi Acro3D-skleję bo szkoda żeby radio się kurzyło.
 3. Su 29 ADW jest dostępny jako kit w Olpen Model gdyby ktoś był zainteresowany.
 4. W płacie nie montuje się żadnych nakrętek. Zobacz jak to powinno być zrobione.
 5. Oooo Panie, czadersko wyszło. Czasem mam chęć coś sklecić ale z modelarskich gratów została mi Tylko Futaba 12FG.
 6. Standardem jest klejenie ciemniejszej folii na jaśniejszą. Powinieneś podkleić białą pod żółtą a na to dać paski czarnej i szarej. Linia przejścia z białej w żółtą powinna przechodzić pod paskami czarnej albo szarej.
 7. Widzę że większość kolegów nie ma pojęcia czym głównie zajmuje się firma Futaba. Otóż jest to producent wyświetlaczy a RC to jej uboczna produkcja. Zapewne sam wyświetlacz to ich produkcja.
 8. Witam ,

   

  przeglądam Forum i natknąłem się Sławku na posty i pochwały rysowania planów i wycinania .

  Potrzebuję wyciąć skrzydełka do Fokkera Dr1 , czy możesz mi pomóc ? . Jakieś plany posiadam , chyba , że masz takowe w swoim zasobie  . Kadłub mam dł. 1 m .

   

  Pozdrawiam,

  Mirek

   

   

  1. SlawekADW

   SlawekADW

   Cześć, podeślij na mail albo PW. To połowy stycznia jestem zarobiony bo mam na głowie zamknięcie kontraktu.... 

  2. Mirek01

   Mirek01

   Witam,

   przesyłam Ci Sławku plany które posiadam . Kadłub mam dł. 1m , więc zapewne trzeba ze skalą trochę powalczyć . Mam nadzieję , że nie sprawi to wiele problemów .

   Odnośnie terminu , to nie mam ciśnienia .

   Widziałem w postach Twoje projekty przodu kadłuba z domkiem (wręgą) . Mam chyba jakiś po krecie , czy jest możliwość wycięcia z Twoich planów przedniej części kadłuba ? . Które wymiary miałbym podać , aby sprawdzić dopasowanie konstrukcji ? .

    

   Pozdrawiam,

   Mirek

   Fokker_DR plany-1.pdf 2.pdf

  3. Mirek01

   Mirek01

   Witaj ,

   podsyłam Ci jeszcze fotki kadłuba . Może w czymś pomogą :) . Folię będę zdejmował i od początku trochę szlifowania kadłuba , ustawienia sterów i nowe oklejenie .

    

   Mam jeszcze kadłub od jeta , czy mógłbym podesłać Ci fotki z wymiarami , gdyż też brakuje mi skrzydeł ?

    

   Pozdrawiam,

   Mirek 

   compressed-1xxp.JPG

   IMG_6814-min.JPG

 9. Liczyłem to do małego ulta i nie pamiętam czy było to w 50% czy 30% rozpiętości połowy płata a połowa płata to od osi kadłuba do jego końcówki czyli 75xm. 50% połówki to 37.5cm od końcówki skrzydłą. Tam wyznaczony był SC. Podając w poście 30% plus "połowa przodowania" wyglądało na to że masz na myśli 30% cięciwy plus połowa przesunięcia górnego płata względem dolnego. Masz tu SC wyznaczony dla ultimate 1500 od krawędzi natarcia centropłata górnego skrzydła. Może się zdarzyć że będziesz musiał zaklinować górne skrzydło na -0.5st. przygotuj się na zadzieranie modelu podczas pierwszego lotu.
 10. Szczególnie przy skośnych skrzydłach. Policzę to w wolnej chwili. Musze dogrzebać się do plików a to nie jest łatwe jak się ich ma parę tysięcy.
 11. Nie liczyłem, trochę mam innych spraw na głowie niż wzmacniacze i modele. Może znajdę jakąś chwilę ale sam nie wiem kiedy.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.