Jump to content

SlawekADW

Modelarz
 • Content Count

  2,788
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

SlawekADW last won the day on January 3 2018

SlawekADW had the most liked content!

Community Reputation

79 Excellent

1 Follower

About SlawekADW

 • Birthday 04/27/1974

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  .
 • Imię
  .

Recent Profile Visitors

1,012 profile views
 1. Po iluś latach wróciłem do kobuza. Spojrzałem na poprzedni projekt jeszcze raz i w zasadzie narysowałem nowe skrzydło zwiększając wymiary modelu. Skrzydło jest na ukończeniu, kadłub i stateczniki to już prosta sprawa. Elementy ukończone, zostało pokrycie.
 2. Naprawić Volvo innymi częsciami niż oryginalne? Raczej nie wykonalne Przynajmniej w tym moim.
 3. Kolejny odcinek V70II pod tytułem "lampy" Za ten temat miałem zabrać się przed zimą ale jakoś zeszło i zabralem się tydzień temu. Z lamp schodził lakier zabezpieczający poliwęglan przed UV. Postanowiłem je zregenerować. Od razu napiszę że zamienniki "made in czajna" nie wchodziły w grę. Regenerację zacząłem od usunięcia starej warstwy za pomocą papierów w kolejnosci 240, 500, 1000, 2500. Oczywiście szlifowanie z obfitą ilością wody. Jako zestaw naprawczy użyłem zmywacza do silikonów, lakieru podkładowego do plastkiu i lakieru dwuskładnikowego 2K firmy SprayMAX. Najpierw odtłuściłem powierzchnię , następnie zgodnie z instrukcją położyłem lakier podkładowy a na to 3 warstwy "klaru". Wyszła skórka pomarańczowa ale temperatura otoczenia oscylowała w okolicach 15st więc nie zdziwiło mnie to zbytnio. Wg. mnie wyszło "cacy" Lakier utwardziłem wstępnie lampą podczerwieni i zostawiłem na noc do wyschnięcia. Rano kolejnego dnia zacząłem wyprowadzać powierzchnię z użyciem papierów 500,1000, 2500 na mokro. Potem polerka maszyną oscylacyjną DualAction z użyciem pasty Manzerna 3000. Powierzchnia wyszła idealna jednak okazało się że podkład wszedł w reakcję albo z lakierem 2k albo z poliwęglanem albo z wilgocią zawartą w powietrzu. Klosze nie były idealnie przezroczyste tylko lekko mleczne, jakby zamglone. Jest to pokazane na ostatnim zdięciu. Nie było to jakoś super widoczne ale ręce mi opadły. Tak być nie mogło. Kolejny tydzień. Tym razem na początek papier 80 bo do zebrania było dużo włącznie z warstwą która zmętniała. Po 3 godzinach walki z lampami i godzinie z halogenami można było malować ponownie. Teraz z listy chemii odrzuciłem zmywacz do silikonów oraz podkład do plastików. Wszystkie lampy umyłem dokładnie wodą z płynem Acuta, wysuszyłem, przetarłem szmatką która nie zostawia włókien. Lakier wstępnie podgrzałem do około 30 stopni. I pomalowałem..... Standardowo wyszła lekka skórka pomarańczowa ( znowu ta tamperatura 15st w garazu) I ponownie szlifowanie ale już tylko 1000 i 2500 na mokro. Potem wspomniana wcześniej polerka i wreszcie lampy są takie jak fabryczne. Pomiając lekkie zakurzenie w środku- to zostawię sobie na później ( wyjmowanie lamp z V70II przebiega dość szybko) Po prostu nie miałem już więcej czasu na zabawę w czyszczenie od środka. Zdjęcię zamontowanej lampy nie oddaje dokładnie szczegółów ale klosz jest gładki i błyszczący , jak nowy.
 4. Jedyną którą kojarzę niedaleko Muzeum Zabawek to na Mickiewicza, przy Wesołej (mieszkałem na Wesołej za małolata ) Ale to stare dzieje i od lat jej tam nie ma. Polami Model jeszcze istnieje? Byłem tam kilka lat temu... W Warszawie (gdzie teraz przebywam) przy Żuławskiego na Mokotowie jest modelarnia ale jakoś nie dane mi jest tam się udać a mam bardzo blisko.
 5. Z mojego , teraźniejszego, punktu widzenia gdybym miał to wszystko rysować jeszcze raz to bym nie rysował. Może jak bym mieszkał w rodzinnym mieście to i owszem- tam jest gdzie latać. Dobrze że chociaż inni są zadowoleni. Udostępnił bym pliki wszystkich model za jakieś symboliczne donaty ale wiem jak to się zakończy- na jakichś "rapidszerach" albo innych tego typu stronkach.
 6. Najwyraźniej ani elementy pylonu ani podwozia nie zostały narysowane. Poniżej pole robocze podczas rysowania na którym nie widać obu elementów a to był główny plik w którym rysowałem model. Zadziwające: jak mi się chciało to rysować, kompletnie bez sensu....
 7. Miałem Erę GSM od 96 do 99r. Próbowali mnie wrobić w jakąś karę za niepłacenie rachunków. 1500zł tytułem wyroku sądowego. Okazało się że żadnej sprawy nie było, odpieprzyli się dopiero po wysłaniu pisma z informacją że jak będą upierali się przy swoim to zostanie założona sprawa o próbę wyłudzenia pieniędzy. Zakończyło to moją współpracę z tą siecią. Kolejną była Idea Centertel, miałem chyba ze dwa lata. Koledzy mówili mi że maja jakieś dziwne kwoty za połączenia międzynarodowe. Trochę się śmiałem ale mi przeszło jak i ja na bilingu zaczynałem mieć połączenia z Anglią. Sprawę wyjaśniłem, kwoty anulowano a ja miesiąc później rozwiązełem umowę. Przeszedłem do Plusa z któym jestem już od 20 lat. Mam w nim kilka numerów i net. Nie narzekam. Był przypał z modemem LTE bo ewidentnie zrywał połączenia. Nie potrafili sobie z tym poradzić i nie wymienili mi modemu ( nawet sprawdzali logowania do BTS) Ostatecznie wadliwy okazał się modem ale za nie załatwienie sprawy jak trzeba rozwiązałem umowę i przeszedłem na net Play. Play to katastrofa jeżeli chodzi o internet. Co miesiąc doliczanie jakiś kwot za ochronę internetu którą wyłączyłem odrazu po podpisaniu umowy. Przez rok dostawałem dwie faktury- właściwą i korektę. Miesiąc w miesiąc kłótnie na infolinii. Rozwiązałem umowę i wróciłem do netu Plusa. W plusie telefony można wziąć na raty 0% w kwotach niejednokrotnie niższych niz w sklepach i to bez abonamentu.
 8. Ehh. Dla mnie napęd to silnik, skrzynia biegów, oś napędowa. Silnik wycieraczek też jest napędowy hehehe. Poproszę jednak o nie robienie śmietnika w tym temacie.
 9. Spokojnie, u mnie napęd jest na właściwym początku pojazdu. Nie widzę sensu drążenia tematu o silnikach. Z tyłu wystarczy mi silnik od wycieraczki...
 10. Dla mnie to może być nawet na dachu. Ma jeździć i nie rdzewieć.
 11. Mogę wrzucić w kolumnę głośnik od Fendera Hot Rod-a ale uwierz mi że jak Twoja gitarka gra górą to razem z tym głośnikiem będzie jazgot. Daj znać wcześniej dzień/dwa i nie ma problemu. Telefon do mnie masz.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.