Jump to content

SlawekADW

Modelarz
 • Content Count

  2,757
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

SlawekADW last won the day on January 3 2018

SlawekADW had the most liked content!

Community Reputation

70 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa/Ostrowiec Św.
 • Imię
  Slawek

Recent Profile Visitors

549 profile views
 1. Pokleiłem do reszty drewienka. Nie mam trochę czasu na modelowanie więc następna aktualizacja może potrwać. To co na zdjęciu 381g.
 2. Sprzedam odbiornik Futaba 6014HS, latał w małym elektryku ze dwa razy. Miał doklejonego rzepa od dołu. 430zł plus przesyłka.
 3. Skleiłem w 90% skrzydła. Nie mam rurek na kieszenie. Trzeba będzie zrobić.
 4. No niestety, nie zawsze jest tak jak byśmy chcieli żeby było. Wczoraj zrobiłem jeszcze zakończenie kadłuba, dziś posklejałem stateczniki, jutro szlifowanie ( o ile nie zostanę dłużej w pracy)
 5. Cześć, zaskoczyłeś mnie trochę miłymi słowami Dziękuję. Modele już bardzo rzadko kleję. Ten chodził mi po głowie kilka lat. Dziś skoczyłem do Modelarni na Bitwy Warszawskiej, kupiłem dwie deski balsy, listwy i kleje no i wykleiłem to co na zdjęciach. Całość do szlifowania rzecz jasna. Waga 144g. Nie jest najlżej ale to konstrukcja sprzed 7 lat- wtedy nie walczyłem jeszcze o każdy gram.
 6. Minęło siedem lat od narysowania tego modelu.... do jego realizacji. Radek z Olpen wyciął mi go w czerwcu ale różnymi kolejami losu otrzymałem go dziś. Dokładny opis modelu jest tu http://forum.aerodesignworks.eu/viewtopic.php?f=4&t=748 Jest kilka drobnych skuch w projekcie ale to pierdoły. 82 gramy - tyle wazy to co na zdjęciu. Można lżej ale nie będę się z tym spinał. Z tego co pamiętam model wzorowany na Alrechinie czy jakimś takim. Jak się składa? No cóż- dobrze. 10 minut roboty do stanu jak na zdjęciach. Może kogoś zainteresują te wykopaliska.
 7. Zastępując pręty rurkami zyskasz parę gram ale pamiętaj że te parę gram rozciągnięte jest wzdłuż kadłuba więc całego ołowiu nie zdejmiesz. Wolałbym założyć cięższy kołpak bo jest to najdalej do przodu wysunięty element modelu. Ewentualnie jakieś lżejsze ale nie koniecznie słabsze serwa na ogonie co oznacza że droższe. W zasadzie modelu nie z czego odchudzać bez znacznego spadku wytrzymałości. Mógłbym pręty zastąpić płaskownikami ale ich przekrój poprzeczny byłby podobny do prętów. Rurek nie chciałem stosować bo folia mogłaby je pościągać.
 8. Zupełnie nie odczujesz tego w locie.
 9. Cieszę się Wojtek że model spełnił oczekiwana. Wklej Vortexy w skrzydła, powinien lepiej latać. Co do maski to zadzwoń do Radka z Olpen, Radek teraz się tym zajmuje. Tak na marginesie wyciął mi Acro3D-skleję bo szkoda żeby radio się kurzyło.
 10. Su 29 ADW jest dostępny jako kit w Olpen Model gdyby ktoś był zainteresowany.
 11. W płacie nie montuje się żadnych nakrętek. Zobacz jak to powinno być zrobione.
 12. Oooo Panie, czadersko wyszło. Czasem mam chęć coś sklecić ale z modelarskich gratów została mi Tylko Futaba 12FG.
 13. Standardem jest klejenie ciemniejszej folii na jaśniejszą. Powinieneś podkleić białą pod żółtą a na to dać paski czarnej i szarej. Linia przejścia z białej w żółtą powinna przechodzić pod paskami czarnej albo szarej.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.