Jump to content

SlawekADW

Modelarz
 • Content Count

  2,956
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  24

SlawekADW last won the day on August 20

SlawekADW had the most liked content!

Community Reputation

193 Excellent

1 Follower

About SlawekADW

 • Birthday 04/27/1974

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  .
 • Imię
  .

Recent Profile Visitors

1,459 profile views
 1. Dziś może zabiorę się za skrzydła. U mnie prace nad modelami uzależnione są od wielu czynników domowych więc czasem przyśpieszają a czasem zwalniają. To nie znaczy że nic się nie dzieje. Po wyszlifowaniu kopyta położyłem jeszcze warstwę podkładu epoksydowego, wyszlifowałem, położyłem tkaninę 48g i przeszlifowałem. Milo załatwił mi silnik SK3 4250-500. Tak będzie napędzał kobuza. Radek otrzymał poprawione pliki. zaraz zabieram się za pliki sklejki i przerobie je na inne offsety. Reszta zależy od Radka.
 2. A nie myślałeś żeby zrobić sobie otworowaną listwę i nanosić imitację nitów z żywicy lub jakiegoś dwuskładnikowego lakieru? Coś podobnego do sitodruku. Zagladam do Twojego tematu bo jest ciekawy ale tego że wykupiłeś całą balsę ze sklepów na pokrycie tego modelu to Ci nie wybaczę
 3. Plan ze zrobieniem skrzydła "nie pyknął" Pokleiłem listwy 10x4 na dźwigary i 6x4 na dźwigarki pomocnicze. Wyszlifowałem kopyto kabiny. Nic co warto pokazywać na zdjęciach.
 4. Pokryłem kopyto warstwą żywicy. Po jej utwardzeniu przeszlifowałem i nałożyłem 2x 80g. Trzeba przeszlifować, pokryć szpachlą, wyszlifować, wypolerować, zdjąć formę negatywową.
 5. Sprawy posunęły się w pozytywnym kierunku. Pianka dwuskładnikowa- że też nie odkryłem wcześniej tej pianki. Kupiłem tą lżejszą czyli mniejszą gęstosć. Ale i tak wystarczająca. Wzrost 30x początkowej objętości. Szlifuje się fajnie. Bardzo wydajna. Szybko się utwardza. Wypełniłem nią kopyto, jutro szlifowanie. Radek przysłał pokrycia. W sobotę planuję wykonać jedno ze skrzydeł - chcę je wykonać tak żeby dało się je zdjąć z deski. Havel po interwencji mailowej przysłał tkaninę 48g. Oszlifowałem końcówkę kadłuba. W zasadzie przed jego laminowaniem wstrzymuje mnie wnęka podwozia i wręga silnikowa. Trzeba to dopracować. Tu nie pogonię, model robię w kuchni i muszę się liczyć z rodziną. Silnik dzięki Milo zamówiony, kołpak do śmigła zamówiłem u Radka. Info dla zainteresowanych kolegów (będą wiedzieli o kogo chodzi)- zaktualizowane pliki wysłane dziś do Radka.
 6. Przeszlifowałem tył, dziś może się zaszpachluje. Przymierzyłem elementy do siebie, niby pasują. Do wyważenia w 25% cięciwy centropłata potrzeba 720 g w przedniej części kabiny. Oczywiście dojdzie jeszcze laminat itp ale te 720g nie było maksymalnie z przodu kadłuba tylko na wysokości przedniej części oszklenia. Należy pamiętać że jeszcze dalej będzie napęd, regler. Poza tym serwa, podwozie jest przed SC więc nie będzie źle a do tego jeszcze akumulatory. Kadłub z takim pseudo wyważeniem waży 1800g. Radek dał mi znać że wyciął pokrycia skrzydeł więc jak je tylko dostanę to na dniach będzie realcja z ich klejenia. Ponieważ to duże elementy ich montaż będzie musiał być zakonczony maksymalnie szybko ( względy lokalowe) Zamówiłem piankę poliuretanową dwuskładnikową- to do wykonania kabiny. Styrodur obrabia się kiepsko a resztki elektryzują się i czepiają wszystkiego dookoła. Tak być nie może.
 7. Dokończyłem końcówkę kadłuba. Nie jest makietowo ale i być nie musi. Coś tam się jeszcze podszpachluje. Na chwilę obecną zagruntowane żywicą i schnie.
 8. Zabrałem się w zasadzie za dwie rzeczy. Obie teoretycznie upierdliwe ale nie aż tak jak sądziłem. Pierwsza to zakończenie kadłuba. Zrobione w 70 %, trzeba jeszcze przeszlifować i dodać dwa elementy. Potem gruntowanie żywicą i tyle. Teraz wygląda to jeszcze kiepsko ale będzie dobrze. Druga rzecz to spływ poziomego i natarcie SW. Metoda wykonania okazała się dość prosta i szybka. Dziś już mi się nie chce szlifować tego na finisz ale jutro może się za to wezmę. Havel nawalił z tkaniną 48g. Złożyłem zamówienie i nic się nie dzieje...
 9. Zabrałem się za ster wysokości. Szkielet i pokrycie. Dźwigarek z półżeberkami sklejone na CA. Pokrycie przyklejone do żeberek na soudal a do dźwigarka na CA średni. Schnie. Niebawem ciąg dalszy.
 10. Zobaczymy jak będzie latał. Większych modeli niż max 4 m nie mam gdzie wykonywać.
 11. To półmakieta. Jakoś mnie drażnią takie zapadnięte pokrycia.
 12. No i wkleiłem płozę. Myślałem że będzie dramat ale sprawnie poszło. Przód kadłuba jeszcze przed szlifowaniem. Edit: żywica sie utwardziła. Już widzę że będę musiał zrobić korektę poszycia kadłuba balsą ( około 0.5mm -widać zapadnięte pokrycie przy płozie)
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.