Jump to content

marnod2

Modelarz
 • Content Count

  232
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

marnod2 last won the day on October 14 2018

marnod2 had the most liked content!

Community Reputation

4 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Jabłonna
 • Zainteresowania
  Modelarstwo lotnicze.
 • Imię
  Marek

Recent Profile Visitors

316 profile views
 1. Dla niewtajemniczonych, miałem "bama". Ujmij 2 z niku, może coś znajdziesz. Miga buduję z kolegą, wpisz 2xEDF,XPS-mój pierwszy model
 2. Odpiszę koledze z ostatniego posta. Niczego nie dokończyłem, ponieważ bawi mnie budowanie. Mój RWD5bis jest budowany z depronu. Są w nim tylko 2-słownie dwie wzdłużne listewki. Zapewne to kształt jaki zaprojektowano,a ja się tego trzymałem spowodował,że jest bardzo sztywny,pomimo kiepskiego materiału z jakiego go zbudowałem. Tam znajduje się też kilka uwag jeśli chodzi o kleje. Następne relacje były już z cięcia drutem. Tam też napisałem,że kombinowanie z pakietami to troszkę drogi interes, pokazałem swój zasilacz zrobiony ze starego transformatorowego prostownika, który działa idealnie. Przy migu też początkujący znajdzie kilka uwag, które mu się przydadzą. Relacja z P47 miała być już bardziej uporządkowana, ale niepotrzebne komentarze,że przecież to wiadomo itd. To takie proste, wiesz, nudzi Ciebie ten wątek idż dalej. Tak, jako pierwszy chcę wyciąć skrzydło o kształcie elipsy drutem. Narosło tu wiele nieporozumień, jednak,jeśli to pierwszy raz to musi byś zrobione solidnie, z milimetrową dokładnością(prawda jest taka, że nie mam czasu). Myślę,że post kol. Rafała "Shock" zawiera moją myśl. Pozdrawiam.
 3. Drzazga to żart. Dotyczy drewna, np. w skrzydle jako wzdłużniki. W kadłubie,na pewno czytałeś wątki kombatów,oni wolą węgiel ja "drzazgi".
 4. Celem wyjaśnienia. Dawno temu miałem przedmiot"Informatyka",byłem w klasie matematyczno-fizycznej, by zaliczyć ten przedmiot musiałem pisać różne programy w języku "FORTRAN". Na Politechnice drukowaliśmy takie perforowane karty i komputer je"wchłaniał",jak było OK to nawet się nie grzał,jak było nie OK to "pl€ł kartami" i do poprawki. Nie był to mój ulubiony przedmiot, ale do matury musiałem go zaliczyć,nie wysiliłem się z oceną. Przez kolejne lata swojego życia zbudowałem kilka urządzeń, umiem korzystać z wiedzy innych, nie zamierzam odkrywać koła,nawet wierzę, że ciało wypiera tyle wody ile samo waży itd. Ja nie mam nic przeciwko nowym technologiom,ale panowie,jeśli to forum budowało z drewna itd. podzielmy się na tych i innych. Ja sam buduję już z nowych materiałów,ale nadal potrzebne są tam manualne zdolności,czasami trzeba wkleić drzazgę,kleje są nowocześniejsze, ale mimo wszystko nie trzeba znać się na informatyce. Bez urazy, pozdrawiam. Jednak jakaś dyskusja powstała,gdyby było mniej prywatnych wycieczek temat na pewno osiągnął by zamierzony cel, mianowicie uporządkowanie forum.
 5. chcesz pogadać to jutro. dobranoc
 6. U nas to żart, a w Ameryce to normalne. Chciał się popisać i znikł
 7. Jeszcze poza mną są tacy ludzie.
 8. Robicie sobie jaja,a ja napisałem ten temat,bo od dawna nikogo nie było na to staać do tej pory 3 D było koło nas, teraz niestety nas wyprzedza. ja myślę,że niech to zostanie jak jest a oni wezmą ze sobą całą reklamę. mówiąc krótko,ten temat był potrzebny by modelarze wiedzieli,że tak już się nie da. dobrej nocy. pietka-186 jeszcze mnie nie przerazi. Wierz mi,jeśli postawisz na mnie,nie przegrasz. Pozdrawiam.
 9. Ja mogę robić za mikołaja, mnie dzieci się nie boją,często autobusy, machają mnie,bo jestem dziadkiem. Skupcie się na tym od czego zacząłem, to jest ważne. Ja nie mam nic przeciw, drukujcie sobie,ale obok.
 10. Marcin już wątpiłem w Twoją inteligencję.
 11. kamilo,bywam w Zamościu,licz się z tym co mówisz. to tak na przyszłość. Każdego można dopaść.
 12. O czym Ty mówisz. Poharatek,Marcin,jeśli tak mogę. Zapewne poproszę Ciebie o pilota do mojego P47. ale jak to się ma do tematu, który poruszyłem.
 13. Pośmiać się to fajnie,stanąć twarzą w twarz do dyskusji,to najlepiej jak inni. Ja jestem z tamtych czasów i wiem co to jest odpowiedzialność cywilna. Wszystkich Śmieszków zapraszam do dyskusji,nie obiecuję Śmiechu Poharatek,poco to piszesz,to Hyde Park wiesz jaki jest poziom inteligencji w Polsce?
 14. Wam wszystkim to wisi. Jesteście szczęśliwi ,że otwarte też w niedzielę.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.