Jump to content

marnod2

Modelarz
 • Content Count

  238
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

marnod2 last won the day on October 14 2018

marnod2 had the most liked content!

Community Reputation

5 Neutral

About marnod2

 • Birthday 07/07/1958

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Jabłonna
 • Zainteresowania
  Modelarstwo lotnicze.
 • Imię
  Marek

Recent Profile Visitors

420 profile views
 1. Tylko ja mogłem usunąć posta, no i prowadzący. 

  Nic nie zrobiłem, skąd ta interwencja? 

 2. Ktoś usuwa swój post,OK, ale dlaczego z moim? Siła wyższa? To nadal to samo forum?
 3. Jak by na to nie patrzył, nawet "grzegor" zareagował, coś w tym jest.
 4. Witam Jarku. Zapewne zauważyłeś, moje pokazanie się pobudza to forum. Jestem z Tobą, są mądrzejsi, może jakaś przeplata, przyspieszy wydanie książki, ja jestem "za tym". Pozdrawiam. Daj pierwszą serię z dedykacją, za przeplate. Kasa sama się znajdzie. Sam w to wchodzę, haha, nawet dopłacę za wpis numer jeden. Tu możesz po licytować, może dostanę nr. 1000,ale będę miał książkę. Pozdrawiam.
 5. Czekam z "niecierpliwością", bo mam dużo czasu na czytanie i poszerzenie wiedzy, a mało czasu na prace "praktyczne". Nie chcę też popełnić błędów przy projektowaniu. Pozdrawiam.
 6. Czy już można kupić Twoją książkę?
 7. Dziękuję Andrzeju za poświęcony czas. Od roku nie mam czasu i straciłem też młodzieńczy zapał do swoich marzeń. Padł mi internet i wystarczył mi w telefonie, ale nie łączył z forum. Dziś zainwestowalem w nowe łącze i z ciekawości wszedłem na forum, jakie było moje zdziwienie, że temat jest na pierwszej stronie?!!! Dzięki Ci za to, bo nabrałem chęci by kontynuować. Wszystko jest tak jak zostawiłem, tylko zakurzone, teraz już wiem, że wytne. Pisząc eliptyczne miałem na myśli rzut z góry, chyba stąd tyle nieporozumień. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam wszystkich, Ciebie szczególnie.
 8. Dla niewtajemniczonych, miałem "bama". Ujmij 2 z niku, może coś znajdziesz. Miga buduję z kolegą, wpisz 2xEDF,XPS-mój pierwszy model
 9. Odpiszę koledze z ostatniego posta. Niczego nie dokończyłem, ponieważ bawi mnie budowanie. Mój RWD5bis jest budowany z depronu. Są w nim tylko 2-słownie dwie wzdłużne listewki. Zapewne to kształt jaki zaprojektowano,a ja się tego trzymałem spowodował,że jest bardzo sztywny,pomimo kiepskiego materiału z jakiego go zbudowałem. Tam znajduje się też kilka uwag jeśli chodzi o kleje. Następne relacje były już z cięcia drutem. Tam też napisałem,że kombinowanie z pakietami to troszkę drogi interes, pokazałem swój zasilacz zrobiony ze starego transformatorowego prostownika, który działa idealnie. Przy migu też początkujący znajdzie kilka uwag, które mu się przydadzą. Relacja z P47 miała być już bardziej uporządkowana, ale niepotrzebne komentarze,że przecież to wiadomo itd. To takie proste, wiesz, nudzi Ciebie ten wątek idż dalej. Tak, jako pierwszy chcę wyciąć skrzydło o kształcie elipsy drutem. Narosło tu wiele nieporozumień, jednak,jeśli to pierwszy raz to musi byś zrobione solidnie, z milimetrową dokładnością(prawda jest taka, że nie mam czasu). Myślę,że post kol. Rafała "Shock" zawiera moją myśl. Pozdrawiam.
 10. Drzazga to żart. Dotyczy drewna, np. w skrzydle jako wzdłużniki. W kadłubie,na pewno czytałeś wątki kombatów,oni wolą węgiel ja "drzazgi".
 11. Celem wyjaśnienia. Dawno temu miałem przedmiot"Informatyka",byłem w klasie matematyczno-fizycznej, by zaliczyć ten przedmiot musiałem pisać różne programy w języku "FORTRAN". Na Politechnice drukowaliśmy takie perforowane karty i komputer je"wchłaniał",jak było OK to nawet się nie grzał,jak było nie OK to "pl€ł kartami" i do poprawki. Nie był to mój ulubiony przedmiot, ale do matury musiałem go zaliczyć,nie wysiliłem się z oceną. Przez kolejne lata swojego życia zbudowałem kilka urządzeń, umiem korzystać z wiedzy innych, nie zamierzam odkrywać koła,nawet wierzę, że ciało wypiera tyle wody ile samo waży itd. Ja nie mam nic przeciwko nowym technologiom,ale panowie,jeśli to forum budowało z drewna itd. podzielmy się na tych i innych. Ja sam buduję już z nowych materiałów,ale nadal potrzebne są tam manualne zdolności,czasami trzeba wkleić drzazgę,kleje są nowocześniejsze, ale mimo wszystko nie trzeba znać się na informatyce. Bez urazy, pozdrawiam. Jednak jakaś dyskusja powstała,gdyby było mniej prywatnych wycieczek temat na pewno osiągnął by zamierzony cel, mianowicie uporządkowanie forum.
 12. chcesz pogadać to jutro. dobranoc
 13. U nas to żart, a w Ameryce to normalne. Chciał się popisać i znikł
 14. Jeszcze poza mną są tacy ludzie.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.