Jump to content

Kamyczek_RC

Modelarz
 • Content Count

  747
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Kamyczek_RC last won the day on March 16

Kamyczek_RC had the most liked content!

Community Reputation

148 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Jelenia Góra
 • Zainteresowania
  Modelarstwo ,elektronika
 • Imię
  Kamil

Recent Profile Visitors

806 profile views
 1. Oczywiście tak sobie to tłumacz , ja jednak sądzę że prędzej piekło zamarznie niż Jurek zmieni postępowanie . Poza tym porządków ciąg dalszy i powoli wpadam w rytm i idzie mi coraz lepiej . Jak tak dalej pójdzie po pandemii chyba się przebranżowię na jednoosobową firmę sprzątającą .
 2. Jurku przepraszam za nieścisłość już poprawiłem ,oczywiście chodziło o dźwignię lotki i klapy .
 3. Zdecydowanie nie zgadzam się z tobą Andrzej , liczy się tylko rozsądne postępowanie , bo pomodlić się mogę w domu a wybory mieć w 4 literach i nie ważne czy bym wybrał PIS czy PO ja wybieram bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny . Wole być zdrowym aspołecznym i niewierzącym niż dogorywać pod respiratorem w szpitalu ,bo wtedy mi ani czarna , ani biała ani czerwona armia z pomocą nie przyjdzie . Dla mnie najlepszym rozwiązaniem w tej chwili jest wydłużenie kadencji do zakończenia tego zamieszania bo zmniejsza to ryzyko , oszczędza pieniądze ,które można użyć na ważniejsze cele ( ratowanie życia i zdrowia ) . Ja się tylko dziwię ze moderatorzy przymykają oko na promowanie głupoty typu spotkałem się byłem polatać czy jeżdżę gdzie chcę . Za to powinna być kwarantanna 2 tygodniowa .
 4. Pewnie oglądałeś taki film z T. Cruzem " Mission Imposible " ale przy tym to co chcesz zrobić to raczej film z o tematyce SF . Jurka nic i nigdy nie przekona do tego żeby sobie odpuścić , a ja się do jego mniejszych lub większych złośliwości przyzwyczaiłem przez te 4 czy 5 lat . Jak chcesz próbuj ale marnujesz tylko czas .
 5. Prosiłem żeby propozycje kierowane do Jurka pisać w jego temacie bo pisząc tu robicie mi bałagan w temacie , poza tym Jurek chcąc odpowiedzieć musi pisać w swoim wątku . Jaki więc jest w tym sens nie ogarniam . Nie widzę też powodu do sarkazmu w stosunku do sposobu spędzania przeze mnie czasu w obecnej sytuacji . To chyba nie jest jakiś problem jeśli unikam zbędnych kontaktów i narażania bliskich bez konkretnego powodu . Nie będę też bagatelizował obecnej sytuacji bo liczby ze świata i relacje , oraz postępowanie rządu raczej nie wskazuje na żart z okazji 1 kwietnia . Ja dbam o swoje bezpieczeństwo i swojej rodziny tak jak potrafię najlepiej inni nie muszą to ich indywidualna sprawa.
 6. Można oczywiście manipulować serwem w pewnym zakresie lub delikatnie pod szlifować jedną stronę obsady łożyska żeby sobie zwiększyć zakres tej regulacji . Grubość poszycia skrzydła zależy od materiałów z jakich jest wykonane i ponieważ muszą zostać zachowane zewnętrzne kształty (profil) to zmiany są w środku . Jeśli masz evo na super materiałach cieniutkich , lekkich to może ta sama ramka idealnie pasować a w innym modelu może trzeba będzie ja dopasować . Może lepiej załączysz zdjęcie jak masz wklejoną dźwignię w lotkę i klapę bo wiem że z tym Rafał się troszkę męczy a ja mam zupełnie inne napędy więc nie za bardzo mogę mu pomóc w tej sytuacji .
 7. Po pierwsze to złóż to całe z łożyskiem i podpiłuj sobie jedną stronę tak żeby łożysko z podporą weszło między przekładki (górna widoczna część z napisem X 10) się części wargi i zostawić po 3mm dookoła więcej nie jest potrzebne . Jak dobrze dopasujesz i wkleisz będziesz miał model wyzerowany bez dodatkowego trymowania . Ja wklejam to w 2 etapach najpierw lotki bo na końcu łatwo złapać zero na przecięciu a potem klapy do zaklejonych lotek i jest prawie idealnie . wazne żeby przy takich napędach kleić wszystko poskładane bo nie da się złożyć całości jeśli przesunie się serwo wobec dźwigni w klapie czy lotce tam osie są długie i brak równoległości i osiowości w dowolnej płaszczyźnie to już problem z montażem i działaniem .
 8. Heh a ja dziś posprzątałem 1/3 strychu, poskładałem i ustawiłem 2 nowe regały , jutro coś tam muszę zrobić z innej beczki a potem kolejne porządki na strychu , w moim pokoju i piwnicy . Zrobię jedno , zacznę robić drugie , jak skończę to wymienię panele , pomaluję i zrobię wszystko na co zawsze jakoś brakowało czasu . Każda wymówka dobra żeby siedzieć w domu i nie świrować pawiana między ludźmi . Jak skończę ze strychem to coś tam przemebluje piwnicę grunt to nie popaść w nihilizm zupełny . Co do tego co napisałeś Marcin to z jednej strony trochę mi żal was a z drugiej jak sobie przypomnę twoje słowa to jakoś mi tel żal odchodzi . Biorąc pod uwagę ilość pracy organizacyjnej , zasoby ludzkie i całą logistykę , to już dziś jestem nastawiony sceptycznie . Janek może pozostań lepiej przy solowych występach które i tak drażnią oczy ale przynajmniej nie tworzą jakiegoś zagrożenia . Poza tym prosiłem już kiedyś żebyś do Jurka i o Jurku nie pisał w moim temacie , on ma swój kawałek forum ja swój i niech tak zostanie . niebawem doczekamy się kwarantanny na forum i jak ktoś będzie w sposób rażący łamał rozporządzenia może oberwać również na forum za promowanie nieprzepisowych zachowań w obecnej sytuacji .
 9. Elegancko możesz bardziej zaokrąglić boczki żeby przechodziły szczypce , pinceta lub jakiś haczyk , bo jak wpadnie przypadkiem przewód z wtyczką do środka to się zaczyna zabawa ...
 10. I kolejne imprezy znikają z kalendarza , jedna po drugiej , niektóre krajowe , inne zagraniczne , a jeszcze inne o randze Mistrzostw Świata , kiedyś jeden z kolegów powiedział mi z satysfakcją że mi do...ał teraz pozostaje powiedzieć że na każdego znajdzie się taki co mu do...e . I jak widać taki jeden koronawirus mały niewidoczny ale do...ł wszystkim bez wyjątku rączki zacierają tylko producenci maseczek , respiratorów , i środków do dezynfekcji . Patrząc na Mistrzostwa F3F we Francji to sprawa też przegrana jak sądzę . Zazdroszczę Jankowi górki z zadupiu totalnym nikt nie widzi , nikt nie słyszy , nikogo nie ma , tylko latać i się śmiać z reszty .
 11. Zrobić migrację wyposażenia serwa , akumulator to wszystko pozwala na jakieś manewry , a statecznik w formie konstrukcyjnej i co mi się wydaje że możesz sobie na początek dorobić jeszcze ze dwa podobne modele . Widząc jak ładnie to robisz jestem pewny że poradzisz sobie z trudniejszym i bardziej pracochłonnym modelem na deser . Jak już polatasz czymś na pewno przyjdzie ochota na coś większego , nowszego bardziej wymagającego . To co zbudowałeś to raczej model na anginę czy grypę na kwarantannę i obecną sytuację wybrał bym po taniości np wicherka od zera czyli sklejka listewki i jazda z ażurowanymi żeberkami i całą resztą , Albo np delfina 500 Schiera też , Albo coś nowszego Aqulla bardzo ładny szybowiec . Na pewno coś co zajmie ci ze dwa miesiące bo raczej mamy pewne że będzie trochę siedzenia w domu .
 12. A to będzie na modelu jak pilot zdenerwowany to fluo a jak wyluzowany to biały Przeczuwam przetasowania w rankingu F3F bo pilot świetny i model też z pazurem ... Gratulacje i bardzo się cieszę że mamy prawie identyczne modele i będę miał z kim latać i trenować .
 13. Jeszcze trochę to się do dronów przekonam kupię ubezpieczenie i będę latał z balkonu . To oczywiście żart , ale za to widzę wysyp modeli na giełdzie , koledzy nie traćcie nadziei jak się skończą ograniczenia to się do latania dopchać nie będzie można . Ale z pewnością wraca moda na zestawy typu tartak , jaka to radość kleić szlifować byle mieć zajęcie u mnie na szafie leżą że 4 kity jak się skończą ważniejsze rzeczy zacznę kleić po kolei . Ale na tą chwilę widzę jeszcze jednego EVO którego uzbraja kolega Sekator . Jak wrócimy do zawodniczego latania może chłop zdrowo namieszać bo rękę ma lepszą od wielu cwaniaczków co latają lepszymi modelami i nie jednemu może proteza z kopary wypaść jak zobaczy co ten duecik potrafi
 14. W temacie latania wygląda to tak że robię wszystko co mam zaplanowane na cały rok do końca i początek następnego co da się zrobić siedząc w domu . W końcu co to za problem zrobić rzeczy związane z domem typu remont itp . Ci którzy nie mają co robić to ci co nic nie potrafią poza leżeniem na kanapie z browarem i gapieniu się w TV . Tak na prawdę można zrobić wiele rzeczy na które czas zabierały mi obowiązki służbowe . Poza tym muszę jeszcze zaprogramować modele i teraz mogę to zrobić z dokładnością do 0,1 stopnia czy 0,1 mm . Bezczynność to głupota więc trzeba robić co żeby nie dostać szału z bezczynności . Podstawą dobrego samopoczucia jest znalezienie sobie zajęcia i nie sprawdzanie co 2 minuty czy przybyło chorych , zmarłych i ograniczeń .
 15. Maseczkę wart nosić chociażby ze względu na seniorów i swoich bliskich weź pod uwagę że mając maseczkę filtruje ona w obie strony co oznacza że nosiciel w mniejszym stopniu zaraża i roznosi zarazki a ten kto wdycha powietrze również odfiltrowuje część tego co się w powietrzu unosi . Ważna jest jeszcze jedna kwestia o której wszyscy milczą jeśli środki dezynfekujące zabijają wirusy na rękach to również zabiją je jeśli wymyjesz w nich rękawiczki czy maseczkę . W końcu w tai sam sposób dezynfekuje się narzędzia chirurgiczne i podobne . Prawda jest taka że czas ograniczenia będzie krótszy jak podejdziemy do kwestii ochrony i przestrzegania zasad rzetelnie . Zasada jest prosta łańcuch jest tak mocny jak najsłabsze ogniwo , jak każdy się spręży to temat opanujemy szybko jak będą sobie niektórzy robić co będą chcieli wirus będzie się rozprzestrzeniał . Poza tym definitywnie zamknął bym granice pracujesz za granicą to się lecz tam gdzie robisz kasę .
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.