Jump to content

Kamyczek_RC

Modelarz
 • Content Count

  575
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Kamyczek_RC last won the day on February 14

Kamyczek_RC had the most liked content!

Community Reputation

112 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Jelenia Góra
 • Zainteresowania
  Modelarstwo ,elektronika
 • Imię
  Kamil

Recent Profile Visitors

531 profile views
 1. Biorąc pod uwagę ,to że będziesz używał tego pakietu do pracy ciągłej ja bym raczej celował w dwa pakiety 3s z co najmniej kilku powodów , pierwszy to to ,że są bardziej popularne i jest ich większy wybór , dwa łatwiej je chłodzić , ładować i w końcu w razie awarii czy uszkodzenia celi tracisz tylko połowę . różnica wagi dla takiego rozwiązania jest niewiele większa . Poza tym skalkulował bym tak na prawdę ile napęd zużyje energii podczas pracy może nie potrzeba aż tak dużego akumulatora i można urwać coś z wagi i pojemności .
 2. Koniecznie musi być tej firmy ? Zerkając na parametry można z pewnością coś dopasować z innych firm na miejscu o podobnych wymiarach , i znacznie lepszych parametrach .
 3. Miałem kiedyś Mosquito , oj kosiło się nim pięknie . Tylko Zamontuj tam silniczki porządne a nie pierdziwaki po 100W
 4. Dziś niestety prawie cały czas padało ,ale wiać , to wieje chyba jeszcze mocniej niż wczoraj . No cóż polatamy przy innej okazji
 5. Szkoda ,bo trochę imprez nam ubyło . Ale mam nadzieję że w przyszłym sezonie wrócisz do 2 imprez w sezonie hałda to świetna górka szczególnie jak się trzeba na nią wdrapać od dołu . To samo Jurek jedna imprezka to trochę mało może za rok dwie jak za starych dobrych czasów . W każdym razie chętnie przyjadę i czekam na sms
 6. Ten silnik ma dwa sposoby montażu za wręgą lub przed wręgą ,wtedy go obracasz odkręcasz 4 śrubki i zdejmujesz talerzyk z tyłu i w jego miejsce montujesz normalną piastę ze śrubą zakręcasz śmigło i masz po robocie . Poza tym montując podwozie , składane śmigło traci sens moim zdaniem . Własnie dochodzisz do miejsca w którym widać że łączenie modelu szybowca i samolotu w jedno nie zawsze ma sens . Samolot ma małą rozpiętość szybowiec duża samolot ma krótki nos szybowiec dłuższy robiąc coś po środku w obu przypadkach coś stracisz . można zrobić w miarę uniwersalnego szybowca robiąc np projekt podobny do delfina 500 W.Schiera , ale samolot i szybowiec w jednym to takie "modelarskie samobójstwo" moim zdaniem .
 7. Masz rację do polatania akurat a jak mu dasz nowe życie to zaoszczędzisz na coś nowego i bardziej sensownego . Modele z Blejzyka są ładnie wykonane i bardzo ładnie latają podobnie jak modele firmy modellot z Bielawy . tu na prawdę można kupić coś sensownego żeby mieć frajdę z latania i rekreacji .
 8. Po co domek ten silnik obraca się o 180 stopni przykręca do niego piastę i żadne domki nie są potrzebne . A ty kolejny raz wyważasz otwarte drzwi ...
 9. Jednym słowem profesorska zagrywka nic nie nauczył ale sprawdzian zrobi w swoim czasie
 10. Co by nie było będzie fajnie szkoda tylko Marcin że tylko jedne zawody w tym roku , sezon się jeszcze nie rozpoczął może skusisz się na puchar hałdy ,
 11. Zapomniałeś posłuchać kolegi mówiłem że trzeba tam naprawić te uszkodzenie no i się gło i gło aż się wygło i o . Co do X to jestem pamiętliwy czytało się o tu trochę wątków na forum i widziało się swoje mi zdecydowanie wystarczy na nie , a każdy może sobie tu poczytać o tym i owym . W każdym razie widziałem zamknięcia lotek z balsy wzdłuż , skrzydło w którym rozkleiła się góra od dołu na zawodach w Bielawie i o farbowanym szkiełku na czarno żeby udawał carbon i jak dla mnie to już wystarczy żeby powiedzieć że odradzam .
 12. Tym razem deszcz , czy kolejne bez awaryjne chińskie serwo ? Mam nadzieję ze nie posadziłeś kolejnej marcheweczki w kartofelkach .:)
 13. Masz trochę za niskie podwozie i za duże koła wygląda nieco pokracznie .
 14. To zależy od twojego stopnia zaawansowania i zasobności portfela i tego czego oczekujesz od tego modelu . Ja bym ci zaproponował np Starlinga od Kwarcińskiego to fajny model do polatania i powygłupiania się , odradzam za to modele z X-models bo sa beznadziejne moim zdaniem . Fajny a może i najlepszy będzie np toxic w wersji elektro i szybowcowej , bo pokręcisz nim akrobacje , polatasz w termice i możesz spróbować sił w lataniu na zboczu również zawodniczym . Do dziś kilku kolegów używa go z całkiem przyzwoitym skutkiem . Bardzo ładnie akrobację kręci nim Rafał (shock ) choć to trochę droższa inwestycja , to ze znacznie większym wachlarzem zastosowań .
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.